Makyaj Önerileri

Kirpik Uzatmak İçin Doğal Yöntemler

Evde Kendi Kendinize Kirpik Uzatma Nasıl Olur?

Kirpiğimi nasıl uzatırım diyorsanız okuyun. Her kadın elbette ki gür ve uzun kirpiklere sahip olmak ister. Seyrek ve kısa kirpikli kadınlar da kirpiklerini gürleştirmek ve kirpik uzatmak için doğal yöntemler ararlar. İşte kirpikleri uzatmak ve gürleştirmek için doğal yöntemler…

IMG 0592 001 e1507039478644 | Moda Ve Kombin Önerileri

İlk olarak şunu söyleyelim. Her uygulamadan önce kirpik diplerinizi kuvvet uygulamadan fırçalarsanız kirpik diplerindeki kan dolaşımını hızlandırır ve böylece kirpiklerinizin uzamasın ve yeni kirpiklerin oluşmasını sağlarsınız.

Ayriyeten süreceğiniz ürünün kirpiklerinize daha da yedirilmesini ve beslenmesini sağlamış olursunuz. Temiz bir maskara fırçasıyla ya da yoksa diş fırçasıyla bu işlemi gerçekleştirebilirsiniz.

Zeytinyağı ile Kirpik Uzatma

  • Saç bakımlarında da oldukça kullanılan zeytinyağı aynı zamanda kirpikleri besler ve uzamasına, gürleşmesine yardımcı olur. Temiz maskara fırçasını zeytin yağına batırarak kirpiklerini fırçalayabilirsiniz. Maskara fırçası yoksa kulak çubuğuyla da yapabilirsiniz.

Aloe Vera-Hint Yağı ile Kirpik Uzatma

kirpik uzatmak icin dogal yollar on mini | Moda Ve Kombin Önerileri

  • Aloe vera ve hint yağıyla güzel bir karışım yaparak kirpiklerinize uygulayıp, kirpiklerinizin beslenmesini sağlayabilirsiniz. 2 çorba kaşığı aloe vera jeli ile 2 çorba kaşığı hint yağını karıştırın. Daha sonra kapaklı bir kaba koyun. Gece yatmadan önce temiz maskara fırçasıyla veya kulak çubuğuyla kirpiklerinize uygulayın. Her kullanımdan önce mutlaka karıştırın.

Yeşil Çay ile Kirpik Uzatma

  • Yeşil çayı demleyin. Soğuduktan sonra pamuk pedlerini yeşil çaya batırın ve kirpiklerinize hafifçe sürtün. Ardından 15 dakika gözlerinizin üzerinde bekletin ve soğuk suyla durulayın.

Hindistan Cevizi Sütü ile Kirpik Uzatma

  • Hindistan cevizi sütüyle kirpiklerinize güzel bir bakım maskesi yapabilirsiniz. Pamuk pedlerini hindistan cevizi sütüne batırın ve gözlerinizin üzerinde 15 dakika  bekletin. Daha sonra da soğuk suyla durulayın. Kirpikleriniz hem de göz çevreniz beslenecektir.

Makyajınızı temizlerken fazla kuvvet uygulamak yanlıştır. Kuvvet sonucunda kirpikleriniz dökülebilir ve kopabilir. Bu yüzden makyajınızı çıkarırken nazik davranmalısınız.

Ayten

Moda danışmanıyım... İnternetteki kirlenmiş, yanlış moda bilgileri, kötü kombin önerilerinden sizleri kurtarmak, doğru, gerçekçi, yararlı moda önerileri vermek amacıyla bu sitede çalışmaktayım. Okuyucularıma sevgiler ... Ayten Mutlu

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir