Moda ve Kombin Önerileri

Kırmızı Ruj Nasıl Sürülmeli? Kırmızı Ruj Kullanmanın Püf Noktaları

07.08.2017
661
Kırmızı Ruj Nasıl Sürülmeli? Kırmızı Ruj Kullanmanın Püf Noktaları

Rujlar arasında hiç şüphesiz en zor ve kullanırken düşündüren renk de kırmızı rujlardır. Bu renk rujları kullanmayı herkes beceremez. Kırmızı renkteki rujları sürmek bir nevi sanattır.

Bu yüzden kırmızı rujları sürerken oldukça dikkatli olmakta fayda vardır. Sizlere bu yazımızda ilk olarak kırmızı rujlar nasıl sürülmeli buna değineceğiz.

  • İlk olarak yapacağınız şey, dudaklarınıza peeling yaparak ölü derilerden arındırın. Dudaklarınız pürüzsüz bir görünüme kavuşsun.
  • Daha sonra da dudaklarınızın rengini eşitleyin ki kırmızı renk rujunuzun tonu daha da netleşsin. Bunun için de  az miktarda kapatıcınızı dudaklarınıza sürün.
  • Dudaklarınızın çevresine rujunuzun tonunda bir dudak kalemi çekin. Artık rujunuz sürülmeye hazırdır.

Kırmızı ruj sürerken dikkat edilmesi gereken en önemli husus da cilt tonudur. Cilt tonunuza göre kırmızı ruj kullanılmalıdır. Bu rujlar doğru kullanılmadığında ortaya pek hoş bir görüntü vermemektedir.

Eğer beyaz tene sahipseniz, kırmızı ruj kullanmakta oldukça şanslısınız.

Yoğun kırmızı renkteki ruj, beyaz teninize çok yakışır ve en doğru tondur. Fakat cildinizin soluk durmaması için yanaklarınıza allık sürerek renklendirin.

Eğer esmer tene sahipseniz, mercan kırmızı tonları sizin için daha uygundur. Bu renk cildinize aydınlık bir görünüm kazandırır.

Teniniz kumral ise de bordo tonlarındaki renk sizin için idealdir ve aynı zamanda da size çok yakışır.

 

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.