Moda ve Kombin Önerileri

Kılçık Örgü Modeli Nasıl Yapılır?

09.08.2017
570
Kılçık Örgü Modeli Nasıl Yapılır?

Örgü modelleri, birçok kadının oldukça tercih ettiği modellerdir. Bazı kadınlar bu örgü modellerini yapmakta zorlanırlar. Özellikle de kılçık örgü modelinin yapımı bazı kadınlar için zor gelmektedir.

Hatta bazı kadınlarımız da bu modelinin yapılışını bilmezler. Sizlere bu yazımızda “kılçık örgü nasıl yapılır” bunu anlatacağız.

  1. Kılçık örgü modelini yapmadan önce ilk olarak saçlarınızı tarayın. Daha sonra saçlarınızı ince lastik bir tokayla alttan toplayarak at kuyruğu yapın.
  2. Bu işlemi yaptıktan sonra lastiğin üst kısmında kalan saçlarınızı ikiye ayırın ve yapmış olduğunuz at kuyruğunun içinden geçirin. Geçirdikten sonra lastiği sıkın. Böylelikle lastik kısmındaki saçlarınız içe doğru kıvrılacaktır.
  3. Sonrasında at kuyruğu yapmış olduğunuz saçı ikiye ayırın ve kılçık örgü modelini yapmaya başlayın.
  4. Bunun için de ilk olarak , saçınızın sağ tarafındaki büyük parçanın en dışta kalan kısmından küçük bir tutam alın ve ön kısmından ortaya doğru getirin, daha sonra sağdaki büyük parçayla birleştirin.
  5. Aynı işlemi saçlarınızın uç kısmına gelesiye kadar yapın. Örme işlemi tamamlanınca ucunu tokayla tutturun ve örgünün orta kısmını gevşetin.
  6. Daha sonra ilk olarak at kuyruğu yapmak için taktığınız tokayı dikkatlice makasla kesin. Eğer örgünüzün dayanıklı olmasını istiyorsanız sprey yardımıyla örgünüzün daha uzun süre dayanmasını sağlayabilirsiniz.

 

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.