Nasıl Yapılır?

Kendi Becerileriniz ile Yapılan El İşi Süslemeleri

Bence kendimizin yapmış olduğu el işleri ve örgü modelleri  daha şık görünümler yansıtması sebebi ile zaman geçmeden zaman geçmeden her tasarımda yer almakta.. Örnek olarak giysiler , evlerimizi süslemekte olduğu gibi aklınıza gelebilecek her alanda yer almayı başaran modellerden oluşmakta. Fakat çoğu zaman evlerimizin iç mekanlarını süslemek amacı ile örülen her motif ilave edildiğinde sizler de yaratacağı farkı farkına varacaksınız.

Bilhassa salonlar da , çocuk odalarında kısacası evlerimizin her alanına fazlaca zenginlikler kazandıracaktır.

süslemeleri bebeklerimiz olsun birazcık daha büyükçe çocuklarımız için olsun fazla şirin oyuncaklara dönüştürebiliriz.. Örneğin çocuklar için yaptığınız oyuncakları yada objeleri onların odalarına özgü ufak değişimler uygulamak sureti ile şık aksesuar olarak düşünebilirsiniz. Mesela hayvan figürlerinden yaptığımız bir oyuncağı fazla hoş peçetelik yapma şansınız var.

Köpek figürü verilen bir oyuncağın üstüne minik açıklık yapılarak peçetenin iç bölümüne yerleştirebiliriz. Böylece masalar da hem değişikliği yaratmış olacağız ayrıca garip bir tasarım elde edeceğiz. Bunun gibi sizler de daha değişik bir hayvan figüründen peçetelik yapabilirsiniz.

ufak objeler içine gerçekleştirilen çiçek  motifleri de  masalara yada salonların herhangi şekilde köşesine çiçeklerin sunmuş olduğu sahip olduğu güzelliği yansıtacaktır. Mesela kuğu benzer biçimde bir obje gibi başka değişik bir figürün içine çiçekleri yerleştirebilirsiniz.

Duvar dekorasyonlarına ise renk verebilmek için örgü iplikleri ile kelebek motifleri gibi bir fazla figürü tablo olarak düşünebilir ve duvarınıza asabilirsiniz.

Öteki el işi süslemeleri ise bir fazla ördüğümüz giysiler de kullanılmakta. Örneğin çocuklar için hazırlanan elbiseler , yelekler gibi aklınıza gelebilecek örgüler üstüne dizayn edilebilir. ayrıyeten yalnız çocuklar için değil biz içinde renk katacaktır. Mutfaklarda istenilen her mobilya üstüne , beyaz eşyalarda ve hatta zeminler de ilave edebilirsiniz. Bilhassa buzdolabı süslemeleri , tutacaklar da , mutfak duvarları başta olmak suretiyle her alana doğallığı oluşturacaktır.  Dikişler için kullanılan iğnelere mükemmel bir tasarım denilebilir. Şöyleki ki öreceğiniz ufak ve hoş bir figür üstüne bu iğneleri yerleştirebilir ve böylece aksesuar gibi iğneleri bir alanda muhafaza etme imkanını bulacaksınız. Inanırım siz değerli ziyaretçilerimizin de bunlar için de örmek istediğiniz örgüler ve süslemeler vardır.


Ayten

Moda danışmanıyım... İnternetteki kirlenmiş, yanlış moda bilgileri, kötü kombin önerilerinden sizleri kurtarmak, doğru, gerçekçi, yararlı moda önerileri vermek amacıyla bu sitede çalışmaktayım. Okuyucularıma sevgiler ... Ayten Mutlu

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu