Sağlık

Kas gerginliğine ne iyi gelir?

Kas Gerilmesi Tedavileri ve Kas Gevşetme Yöntemleri

Özellikle sabah yataktan kalktığımızda sırt,kol,bacak ve boyun gibi bölgelerde kas ağrıları ile karşı karşıya kalmaktayız. Kaslarda oluşan gerginliğin nedeni nedir? Kas gerginliğine ne iyi gelir biliyor muydunuz?

Sizler için kas gerginliğine ne iyi gelir araştırdık. Kas gerginliği hakkında bilinmeyenler ve iyi gelen doğal tedavi önlemlerini yazımızda aktarmaya çalıştık.

Çeşitli duruş bozuklukları, iltihaplı rahatsızlıklar, çevreden alınan çeşitli darbeler, fazla tüketilen karbonhidrat içerikli besinler, dengesiz ve aşırı yük kaldırma işlemleri ve kronik hastalıklar sırasında kullanılan ilaçların yan etkileri kas gerginliği ortaya çıkmaktadır.

 

 Kas gerginliği oluşumu sırasında kas içindeki damar, hasara uğrayarak kaslarda ödem oluşturmaktadır. Bu oluşum özellikle sabah uyanınca fazlasıyla hissedilmektedir. Kas gerginliği tedavisine iyi gelen doğal yöntemler kaslarda oluşan ödem buz torbaları yardımıyla kolayca ortadan kaldırılabilmektedir.

– Ağrı olan bölgede buz torbası 1 saat boyunca bekletildiğinde ödem ve ağrıda de azalma olmaktadır.

– Gergin kas yapısını yumuşatmak için bir diğer doğal tedavi yöntemi ise zeytinyağı ve nane karışımıdır. Derince bir kaba 1/2 çay bardağı zeytinyağı, 1 tatlı kaşığı nane yağı ekleyerek güzelce karıştırınız. Bu karışımı gergin kasın bulunduğu noktaya masaj yardımı ile yediriniz.

– Masaj sayesinde ve karışımın etkisi ile gergin kas, bir müddet sonra yumuşayacaktır.

– Kas gerginliğine neden olan dengesiz ve aşırı yük kaldırma sorununa en güzel doğal çözüm ise ılık suda ıslanmış havlu olmaktadır. Bu sayede ağrının şiddetini hafifletebilirsiniz.

– Aloe vera adeta bir mucize! Antioksidan bakımından zengin bir içeriğe sahip olan aloe vera kas gerginliğinin tedavi edici ürünü olarak kullanılmaktadır. Aloe vera jelinin içerisine lavanta yağı ekleyerek bu özel karışımı sorunlu bölgeye masaj şeklinde uygulamanız gerekmektedir. Bir süre sonra kaslarda gevşeme oluşmaktadır.


Ayten

Moda danışmanıyım... İnternetteki kirlenmiş, yanlış moda bilgileri, kötü kombin önerilerinden sizleri kurtarmak, doğru, gerçekçi, yararlı moda önerileri vermek amacıyla bu sitede çalışmaktayım. Okuyucularıma sevgiler ... Ayten Mutlu

İlgili Makaleler

Bir Yorum

  1. Zeytinyağı ve nane gibi organik ürünlerin kas gevşemesine cidden çok yararı var. Eskiden ben de inanmazdım ama gerçekten işe yarıyor, mutlaka denemelisiniz :)

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Göz Atın
Kapalı
Başa dön tuşu