Cilt Bakımı

Karın çatlakları için bitkisel formül

Karın çatlakları için bitkisel krem tarifi:

Karın çatlakları gerek bayanları gerekse erkekleri ilgilendiren estetik bir problemdir. Karın çatlakların oluşma sebebi, kadınların hamilelik döneminde karınlarının genişlemesi ve ani bir şekilde kilo vermedir.

Eğer kilo almışsanız karın çatlaklarınızın oluşması normaldir ve kilo verdikten sonra bu çatlakların karın bölgenizde beyaz bir iz bırakması da normaldir.

Biz de bu konuya değinelim dedik. Karın çatlakları nasıl yok edilir, hangi bitkisel kremle karın çatlaklarını kapatır sorusuna yanıt veriyoruz.

Karın çatlakları için bitkisel krem tarifi:

Gerekli malzemeler:
1 tatlı kaşığı badem yağı,
1 tatlı kaşığı menekşe yağı,
1 yemek kaşığı ceviz yağı,
1 yemek kaşığı susam yağı

Yukarıda saydığımız bitkisel yağları bir kap içinde karıştırıp, karnınızdaki çatlaklara masaj yaparak sürünüz. Bu işlemi her gün tekrarlayarak çatlak olan bölgelerinizi eski görünümüne kavuşturabilirsiniz.

Diş Macunu Sivilcelere ve Cilde  İyi Gelir mi?

Özellikle ergenlik döneminde çıkan sivilceler, cilde estetik yönden kötü bir görünüm kazandırır. Ergenler ya da yetişkinler sivilcelerin ciltte bıraktığı etkiden son derece rahatsız olup çeşitli koca karı ilaçlarına başvurur.

Biz de bu yazımızda sizlere doğru bildiğiniz bir yanlıştan bahsedeceğiz. “Diş macunu sivilceye iyi geliyor.” Diye halk arasında bir söylem vardır. Hatta bazıları diş macunu ne kadar beyaz olursa sivilce o kadar geçer. Şeklinde de düşünmektedir.

Bunu duyan birçok insan cildine hiç acımadan dişlerimizi temizlememiz için tasarlanmış olan diş macunlarını yüzüne ya da cildinin farklı bölümlerine sürüp belli bir süre bekler. Sonunda yüzünü yıkadığında cildin tamamen tahriş olduğunu, kırmızı kırmızı lekelerin ciltlerinde çıktığını görür. Sonuç olarak hüsrana uğrar.

Eğer bu yazıyı okuyorsanız diş macununu sadece dişlerinizi fırçalama amaçlı kullanın. Diş macununu cildinize sürmeyin aksi takdirde cildinizdeki sivilcelerin daha kötü bir görünüm kazanmasına yol açmış olursunuz.


Ayten

Moda danışmanıyım... İnternetteki kirlenmiş, yanlış moda bilgileri, kötü kombin önerilerinden sizleri kurtarmak, doğru, gerçekçi, yararlı moda önerileri vermek amacıyla bu sitede çalışmaktayım. Okuyucularıma sevgiler ... Ayten Mutlu

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu