Moda ve Kombin Önerileri

Kan Yapan Bitkiler: Ahmet Maranki

27.07.2019
106
Kan Yapan Bitkiler: Ahmet Maranki

Günümüzde, bir çok insanın ortak problemi olan kansızlık, kırmızı kan hücrelerinin normalinden yavaş çalışması olarak tanımlanabilir. Kansızlık sorununa sahip insanlarda, kuvvetsizlik, yorgunluk, nefes darlığı gibi problemlerle baş gösterebilir.

Neler Kan Yapar? Kan Yapan Besinler Nedir?

Kansızlığa ne iyi gelir, demir eksikliğine ne iyi gelir, kansızlığa iyi gelen besinler, kansızlığa iyi gelen gıdalar

Birçok insanda demir eksikliğine bağlı olarak gelişen kansızlık problemi vardır. Kansızlığın temel nedeni biraz önce de söylediğimiz gibi vücudumuzdaki demir eksikliğidir.

Bu yazımızda biz de sizlerle kansızlığa nelerin iyi geldiğini nelerin kan yaptığını paylaşacağız.

Demir eksikliğinde diyetin önemi büyüktür. Demir eksikliği yani kansızlık sorunu yaşayan kişiler haftada en az 2 kez kırmızı et yemelidir.

Halk arasında yıllardır, ıspanağın bol miktarda demir içerdiği söylenmektedir. Bu doğrudur. Ancak ıspanağı herkes haşlayarak yediği için ıspanağın içeriğindeki demiri büyük bir oranda yitirdiği de göz önünde bulundurulmalıdır.

Sakatatlardan dalak ve karaciğer de bol miktarda demir içermektedir. Annelerimizin dediği gibi bol bol dalak ve karaciğer yiyerek demir eksikliğimizi tamamlayabiliriz.

Kuru ve siyah üzüm kan yapıcı etkisiyle bilinen bir kuruyemiştir. Bol bol kuru üzüm tüketerek kansızlığa karşı çözüm bulmuş olacaksanız.

Şiddetli bir şekilde anemi rahatsızlığına sahip insanlarda kalp krizi hatta felç riski baş gösterebilir. Ancak kansızlık için bir çok ilaç mevcut olup bu soruna kısmen de olsa çözüm üretmektedir.
Ben de bugün kansızlığa iyi gelen, Ahmet Maranki hoca’nın kürlerini sizinle paylaşmaya çalışacağım.

Ahmet Maranki’ den kansızlık için kürler:

** Kekik çayı, sinirli yaprak, çilek kökü, at kuyruğu ve oğul otu çayları kan yapmaktadır.
** Havuç ve turp sebzelerinin kabuğunu soymadan rendeleyin, üzerine biraz çiğ lahana ve ıspanak doğranır. Daha sonra bunların üzerine bir miktar zeytin yağı ve limon sıkılarak salata yapılır.
** Kırmızı pancarı bolca yiyip, günde 3 kez birer bardak pancar suyu içilir.
** Haşlanmış yer elması yemeniz de kan yapar.
** 1 bardak kaynar suyun içerisine 5-10 gram maydanoz tohumu koyup, 10 dakika bekletiniz. Günde 2-3 bardak bu karışımı tüketiniz.
** 1 bardak kaynar suyun içesine 7-8 gram ısırgan yaprağı koyarak 10 dakika bekletiniz. Bu karışımı günde 2-3 bardak içiniz.
** 1 bardak kaynar suya 2 gram ıhlamur konulup, 10 dakika demlenmesi beklenir. Daha sonra günde 2-3 bardak tüketilir.

Kaynak:
Kozmik bilim ışığında şifalı bitkiler kitabı
Prof. Dr. Ahmet Maranki

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.