Kahverengi Gözler İçin Makyaj Önerileri

Kahverengi Gözler İçin Makyaj Önerileri
29 Kasım 2018 tarihinde eklendi, 77 kez okundu.

 

Kadınların en vazgeçemedikleri şey makyajdır. Bakımlı görünmek için makyaj yapmayı severler. Onlar için makyaj aslında var olan güzelliklerini daha da ön planda tutmaktır. Günlük hayatlarında az da olsa farklı renk tonlarıyla doğal bir görünüm elde etmek isterler. Peki göz rengine göre nasıl makyaj yapılmalıdır? Mesela kahverengi gözlere sahip olan bir kadın makyaj yaparken nelere dikkat etmelidir?

Kahverengi Gözler Çok Şanslı

Makyaj konusunda en şanslı olan kahverengi gözlülerdir. Farklı renk tonları göz rengine kolaylıkla uyum sağlayacaktır.

Kahverengi Göz Makyajı Tüyoları

Kahverengi gözler için kahvenin her tonu, mor ve gri tonlar uygundur. Sarı, yeşil ve turuncu renklerinde farda kullanabilirsiniz. Far seçiminin bu tonlarda yapılması gerekir. Eyeliner ise siyah tonlarda olmalıdır. Ancak gözleriniz açık kahverengi ise, siyah eyeliner kullanmak yerine kahve ya da lacivert tonlarını tercih etmelisiniz. Kirpik diplerinize beyaz göz kalemi sürmeniz, gözlerinizi daha dikkat çekici gösterecektir. Kahverengi gözler, renkli gözlere oranla, doğru bir makyaj uyguladıkları takdirde daha etkileyici olurlar.

Kullanılmaması Gereken Renk Tonları

Özellikle pembe renk, kahverengi gözler için uygun değildir. Gözlerin olduğundan daha şiş ve yorgun gözükmesine sebep olur. Mavi renkli farlar da aynı etkiyi göstermektedir.

Kahverengi Gözler için En Trend Makyaj

Son dönemlerde dumanlı makyaj trendi söz konusudur. Bu makyaj, kahverengi gözlerin sıkça tercih ettikleri arasında yerini almaktadır. Dumanlı gözlerinizle çarpıcı bir görünüme sahip olacaksınız. Kahverengi gözlülerin cilt tipleri sarı renge yakın olduğu için sıcak tonlar onları olduğundan daha güzel gösterecektir. Bunun için altın sarısı tonları ya da bronz tonlarla makyajınızı tamamlayabilirsiniz.

Dikkat çekici bir göz makyajı ve doğal bir ruj ile göz kamaştıracaksınız.

 

 

 

 

 

 

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git