Pantolon Modelleri

Kadın Bol Paça Pantolon Modelleri ve Modası

Bol paça pantolon modelleri moda olduktan itibaren vitrinlerde boy göstermeye başladı.

Alında eskilere dayanan bir model ancak iki yıl öncesinde yeniden hatırlandı. Bayanlara rahatlık sunan bu eski ama yeni moda pantolonlar çeşitleriyle her alanda bayanların tercihleri arasında.

Bol paça pantolon modellerinin tarihçesine baktığımızda modanın aslında 1920 ve 1930’lu yıllara uzandığını görüyoruz. O dönemlerde daha çok elbise ve etekler tercih edilirken başta Coco Chanel olmak üzere Katherine Hepburn ve Marlene Dietrich ile beraber bu üçlü kadın kot bol paça ile pantolon modasını başlattı. Bütün eleştirilere rağmen de asla duruşlarından vazgeçmemişlerdir.

pantlon | Moda Ve Kombin Önerileri
pantolon

Bol Paça Pantolon Çeşitleri

Bol paça pantolonlar arasında yüksek bel, düşük bel, İspanyol paça ve dar paça başta olmak üzere çok fazla kesimli pantolon çeşidi vardır. Her kesim pantolon gardrobumuzun vazgeçilmezi olmaya aday. Bu pantolon kesimi çeşitlerine kumaşları da eklersek yığınla çeşit oluşturabiliriz.

Eğer uzun boya ve güzel bir fiziğe sahipseniz bu pantolonlar sizde harika bir duruş yaratacaktır. Ancak basenlere sahip kadınlarımız alırken iki kere düşünmelidirler.  Ancak bu kıyafeti şunlar giyer bunlar giyer gibi düşüncelere dalmayın. Modada bu tabular yıkılalı çok oluyor. Sadece vücudunuza uygun seçimler yaparak tarzınızı daha güzel yansıtabilirsiniz.

Düşük bel bol paça pantolonlar bacak boyunuz uzun değilse sizi daha kısa gösterebilir. Bu durumda yüksek bel bol paça pantolon modelleri tercih etmenizi öneririz.

yüksek bel bol paça pantolon modelleri de çeşitler arasındadır.

Kombine ettiğiniz pantolonunuza topuklu ayakkabılarınızı da eklemeyi unutmayın.

Bol Paça Pantolon Modelleri ve  Tişört Kombinleri

Spor stillerinden hoşlanıyorsanız salaş bir pantolon üstüne salaş bir tişört tercih edebilirsiniz. Altına tercih ettiğiniz düz bir spor ayakkabı ile tarzınızı yakalayabilirsiniz. Ancak bu kombin boyunuzu kısa gösterebilir ona göre tercihinizi yapın. Eğer boyunuz kısa ise üstünüze tam oturan tişört kombinleri tercih edin.

Bol Paça Pantolon Modelleri ve  Kazak Kombinleri

pantolon modelleri | Moda Ve Kombin Önerileri
pantolon modelleri

Bol paça kazak kombini aslında tişörtün kış versiyonu diyebiliriz. Uzun boy ve biçimli bir bedene sahipseniz tercih edebilirsiniz. Eğer boyunuzu kısa gösterirse ayakkabılarınızı dolgu topuk seçebilirsiniz.

Kot pantolonlar dolabımızda kesinlikle bulunması gereken parçalardan biri. Kot pantolonların o klasik ve her yere yakışan uyumuna kimse erişemedi. Her yıl farklı şekillerde önümüze çıkan kot pantolonlar bu sene vitrinlerde nasıl boy gösteriyor inceleyelim.

2018’in kot pantolonu trendlerinde genel olarak kesik paçalı ikonik görüntüye sahip modelleri görüyoruz. Bunun yanında pudra renge sahip kot pantolonları tekrar görüyoruz.

Güçlü Görüntüler Güçlü Bol Paça Pantolon Kombinleri

Bu sene baharın ortalarında doğru herkeste tek bir görüntü göreceksiniz. Yüksek bel pantolonlar, bilek boyda kesilmiş paçala ya da bilek hizasında bollaşan paçalar. Bu tarz kıyafetleri gündüz spor giyim olarak seçilirken akşam partilerinin de boy gösteren kostümleri olacak.

Bu sezonda alacağınız kot pantolonun bel kısmının üstüne oturması çok önemli. Bel boyu ise fazla yüksek olmalı. Pantolonun tarzı aşağı inerken erkek pantolonları gibi düz olarak inmeli. Kot pantolonun asıl tarzı ise bilek kısmında ortaya çıkıyor. Paça tercihi ise sizin zevkine bağlı. İsterseniz paçaları kesik modelleri tercih edin isterseniz de paçaları dikişli modelleri tercih edin. Bu stilde önemli olan paça boyların bilekte bitmesidir. Bu bilekçe bollaşan boru paça tipi pantolonlar da olabilir. Değerlendirmenizde fayda var. Gardırobunuzda kesinlikle bulundurmalısınız.

Pastel Renk Tonlarında Bol Paça Pantolon Modelleri

Bahar aylarında her kadının dolabında olması gereken kot pantolon renklerinden biri de pastel tonlarıdır. Birkaç sezon önce hayatımızdan çıkan pastel rengi bol paça kot pantolonlar  tekrar hayatımıza girdi. Şu sıralar çok moda. Nude renkler, açık mint mavileri, ve uçuk pastel pembeleri fazlaca trend. Bu bol paça kot pantolonlar çok fazla dar kesimlerden oluşuyor. Dengeli şıklığa ulaşmak için bu tonlardan yaralanabilirsiniz. Gardırobunuz da mutlaka bulundurmalısınız.

İndigo Bol Paça Pantolon Modelleri 

Bu sezonda kadınların bayılacağı kot pantolon modelleri ise indigo bol paça kot pantolonlardır. Yumuşak kot kumaşından dikilen modelleri gece gündüz demeden ayırt edebileceksiniz. Bu bol paça pantolonlar yüksek bele sahip bilekte biten bol boru paçalardır. Sizde gardırobunuz da en az bir tane bulundurmalısınız.

indir 1 8 | Moda Ve Kombin Önerileri indir 2 7 | Moda Ve Kombin Önerileri indir 12 | Moda Ve Kombin Önerileri

Ayten

Moda danışmanıyım... İnternetteki kirlenmiş, yanlış moda bilgileri, kötü kombin önerilerinden sizleri kurtarmak, doğru, gerçekçi, yararlı moda önerileri vermek amacıyla bu sitede çalışmaktayım. Okuyucularıma sevgiler ... Ayten Mutlu

İlgili Makaleler