Ayakkabı Modelleri

İşte Erkek Ayakkabı Modası ve Modelleri

En Trend Erkek Ayakkabı Modası

Modanın sadece bayanlara özgü olduğu düşüncesi ortadan çoktan kalktı. Başlarda dünyadaki diğer ülkelerde (özellikle Avrupa ülkelerinde) başlamış olan erkek modası rüzgarına ait esinti son jenerasyona da ulaştı. Son 50 yıldır erkeklerin dünyasında modadan ciddi anlamda bahsedilebilirken zamanla bu ciddiyet arttı ve 15 yıldır erkek dünyasına ait moda konusu çılgınlığa ulaştı. Örneğin içinde bulunduğumuz son günleri ele alarak erkek modasına bir göz attığımızda kabanlardaki ünlü modelistlerin ellerinden çıkmış muhteşem çizgileri görmemek mümkün değil. Erkek kabanlarında 2017 farkı ne diyorsanız en büyük farkın daha ılımlı bir görünüşe sahip olduğunu söyleyebiliriz. 2016 yılında başlayan o ağır kabanlara elveda düşüncesi 2017 yılında daha da ilerlemiş görünüyor. ‘Erkek adamın kabanı da ağır’ olur düşüncesi ile boşu boşuna taşınan o ağır yüklere elveda… Artık çok özel kumaşların özel dokuları sayesinde yumuşacık ve hafif kabanlar içerisinde çok daha sıcak bir kış geçirilmesi mümkün hale geldi.

Erkek Ayakkabı Modası

Bayanların montları, kabanları ile ayakkabıları uyumlu olmalı da erkekler için uyumun bir önemi yok mu dersiniz? Eğer böyle düşünüyorsanız yanılıyorsunuz. İster modayı takip edenlerden olur isterseniz kendi modamı kendim yaparım diyenlerden… Her ne koşulda olursa olsun mont ve kaban ile ayakkabı uyumunu yakalamak gerekir. Sizler için erkek ayakkabı modası 2017 yılında neler anlatıyor konusunu da ele aldık. Ve gördük ki özel kabanlara uyumlu özel spor görünümlü botlar ile bu yıla başlangıç yapıldığını gördük. Çok fazla koyu renk trendi yok. En koyu renkler arasında sütlü kahve ve haki renklerin olduğunu görmekteyiz. Erkek ayakkabısı denildiğinde siyah ve kahverenginin dışında tanımadığımız çoğu renk ton ve ton seçenekleri ile 2017 yılını renklendirmekte.

Erkek Ayakkabı Modelleri

Erkek ayakkabı modasında renklerden ve hafifliğinden bahsettik ama ya modelleri? 2017 yılında erkek ayakkabı modelleri nasıl bir görünüme sahip? Standart Harley Davidson modeli dediğimiz standart kışlık bot tarzı ayakkabılar her yılda olduğu gibi bu yıla da damgasını vuruyor. Ancak ayakkabı modasındaki seçenekler bununla sınırlı değil. Bağcıklı botların bilek kısımlarındaki cırt cırt bantlara eklenmiş fosforlu renkler erkekleri ele verecek. Ben buradayım diyen fosforlu renkler en çok sarı ve yeşil olarak karşımıza çıkmakta…

Kışlık Erkek Ayakkabı Modelleri

Yaz ayının bitmesiyle, kış için giyim kuşam bir hayli önem kazandı.

Erkekler iste de istemese de kış mevsimine yaklaşmış bulunmaktadırlar. Ne kadar kıyafetler için kombin oluşturulmak istense de, erkeklerin unuttuğu en önemli parçalardan birisi de alacakları ayakkabılardır. Ayaklarımızın rahat etmesinin yanında özellikle kış aylarında koruyan bir ayakkabı olması da dikkat edilmesi gereken özelliklerden birisidir.

Yaz aylarında daha çok açık renkte modeller tercih edilirken, kış ayında kapalı tonlar olmalıdır. Bu yüzden ayakkabı alırken, karlı havalarda su geçirmeyecek, ayağı her zaman sıcak tutacak ve hemen yırtılmayan ayakkabı modelleri alınması şarttır.

Başarılı bir ayakkabı alımı sonucunda, uzun zaman ve sorunsuz bir şekilde giyilmektedir. Bu yüzden, kaliteli bir malzeme önemlidir.

Kış aylarında tercih edilmesi gereken modellerden birisi, deri ayakkabıdır. Bot modeline bakacak olursak, deri ve yün kaplamalılar tercih edilmelidir.

Bu sayede, hem ayağınız rahatlığa kavuşacaktır hem de sıcak kalacaktır. Ayağınızın sağlığı için ortopedik bir tercih yapmak son derecek önemlidir. Yüksek topuklu botların uzun süre kullanılmaması tercih edilmelidir.

Bu tercihler sonucunda, vücut sağlığınızı güvence altına almış olacaksınız.

Bu sene, botlara göre tercih edilen ayakkabı modeli olan postallar dikkat çekmektedir. Alacağınız postalın tabanının fazla yüksek olmamasına dikkat edin. Böylelikle, uzun süre boyunca ayakta durduğunuz zaman, bile ayağınızın şekli korunacaktır.

Postallarda dikkat edilmesi gereken diğer bir özellik ise, deri olması ve bulabiliyorsanız içinin yün kaplamalı olmasına dikkat edin. Çünkü yağmurun yağması ve kardan dolayı ayakkabılar çok çabuk eskiyebiliyor. Hal böyle olunca, hasta olmanız kaçınılmazdır. Kaliteli bir deri postal aldığınızda, uzun süreli kullanımlarda bile, ayağınızda istenmeyen ıslakların oluşmasını engellemiş olursunuz.

Eğer siz de kış mevsimini güzel bir şekilde geçirmek istiyorsanız, yukarıda belirttiğim bir ayakkabı modelini satın almalısınız.

Erkeklerin Kışlık Ayakkabı Modelleri ve Kombinleri

Kış aylarının gelmesi ile birlikte kışlıklar vitrinlerde çoktan yerini aldı. Kış aylarında giyim tarzının değişmesi ile birlikte en önemli konulardan birisi ayakkabı modelleridir. Bu yazımızda sizler için kış aylarında erkeklerin giyebilecekleri ayakkabı modelleri nelerdir bu konu hakkında bilgilendirme sağlayacağız. Eğer sizde erkekler olarak hangi tarz ayakkabıları tercih etmeniz gerekiyor merak ediyor iseniz doğru yerdesiniz demektir.

Erkek kış modasına baktığımızda erkeklerin tarzı ve modanın yöneldiği botlar genellikle postal tarzı ve salaş bot modelleri dikkat çekiyor. Soğukların erken başlaması ile birlikte artık bu kışın oldukça soğuk ve sert geçeceği belli olurken soğuklara karşı oldukça dayanıklı asker postalı tarzı ve spor modeller çoktan moda dergilerinde yerini almaya başladı bile.

Kış aylarında bot modellerinde spor ve salaş modeller dikkat çekerken erkeklerin giyebilecekleri bot renkleri genellikle kısıtlı kalıyordu. Ancak bu soğuk kış günlerinde iç ısıtacak renkler artık erkeklerin de modasına girmiş durumda. Asker postalı moda olduğuna göre elbette ki bu kış yeşil renge sıkça rastlayacağız. Bunun yanı sıra mavi renk modası da tüm dünyayı sarmış durumda. Bununla birlikte klasik kahve rengi, siyah renklerde moda ile bu yıl uyumlu görünüyor. Son olarak 2018- 2019 kış sezonunda hardal ve hardal tonları son derece tutulan ve tercih edilecek olan renkler olarak karşımıza çıkıyor.

Ayten

Moda danışmanıyım... İnternetteki kirlenmiş, yanlış moda bilgileri, kötü kombin önerilerinden sizleri kurtarmak, doğru, gerçekçi, yararlı moda önerileri vermek amacıyla bu sitede çalışmaktayım. Okuyucularıma sevgiler ... Ayten Mutlu

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir