Isı Kullanmadan Saça Şekil Verme

Isı Kullanmadan Saça Şekil Verme
23 Temmuz 2017 tarihinde eklendi, 158 kez okundu.

Saçlara şekil vermek, değişik modeller yapmak, saçlarının güzel görünmesi hanımların en sevdiği şeydir. Fakat güzel görünmek uğruna saçlarına oldukça zarar veriyorlar. Saçlarına uyguladıkları işlemler sonucu saçları kolay kırılıyor, yıpranıyor, kuru ve cansız bir hal alıyor.

Oysaki ısı kullanmadan saçlarınıza güzel şekiller verebilirsiniz. İşte o yöntemlerden bazıları

Bigudi ile Saça Şekil Verme

Şüphesiz ilk akla gelenlerden biri de bigudi kullanmak. Çokça bigudi seçeneği var fakat evde kullanabilecekleriniz arasında sünger ve sosis bigudiler var. Bunlar en uygun bigudi çeşitleridir. Bunlar sayesinde hem doğal bukleler elde edersiniz hem de yumuşak yapısı nedeniyle size rahatsızlık vermez.

Bandana ile Şekillendirme

Bu yöntem ile saçınızda hoş dalgalar elde edebilirsiniz. Önce saçlarınız nemlendirin ve tarayın, tutamlara ayırın.

Saçlarınızı  örer gibi bandanalara sarın ve uçlarını toka ile bağlayın. Sabaha kadar durduktan sonra açın. Saçlarınızı ellerinizle dağıttıktan sonra güzel dalgalar elde edersiniz.

Saç Bandı ile Şekillendirme

Isı kullanmadan güzel dalgalar istiyorsanız bu yöntemi de deneyebilirsiniz. Saçınızı yıkadıktan sonra biraz nemli bırakın ve saç bandınızı alnınızda duracak şekilde bağlayın.

Saçlarınızın önlerinden başlayarak tutamlara ayırarak saç bandının etrafına dolayın ve o şekilde uyuyun, sabah açın.

Saçları Kıvırarak Şekillendirme

En pratik  yöntemlerden biridir. Bunu uygulayarak çok kolay şekilde güzel dalgalara kavuşabilirsiniz. Saçlarınızı hafif şekilde spreyleyin ve tarafın.

İstediğiniz tutamlara ayırdıktan sonra uçlarından tutun ve kıvırın. Sonra toka ile tutturun. Sabah uyandığınızda da açın. Güzel dalgalara kavuşacaksınız.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git