İş Görüşmesine Gitmek İçin Kıyafet Tarzı ve Seçimleri Nasıl Olmalı?

İş Görüşmesine Gitmek İçin Kıyafet Tarzı ve Seçimleri Nasıl Olmalı?
6 Ağustos 2017 tarihinde eklendi, 106 kez okundu.

İlk görüşmelerde görünüş her zaman çok önemlidir. Üstünüzdeki kılık kıyafet iş görüşmenizin çok kötü geçmesine neden olabilirken aynı zamanda çok iyi geçmesini de sağlayabilir. Doğru kıyafet kombini ile iş görüşmenizi güzel geçirebilirsiniz.

Öncelikle bir iş görüşmesine giderken normal günlük hayattaki tercihlerinizi biraz törpülemeniz gerekiyor. Örneğin günlük hayatta renkli kıyafetler giymeyi tercih ediyorsanız iş görüşmesine rengarenk bir kombin yaparak gitmek yanlış bir izlenime neden olur.

Takım elbise giyecekseniz bile o takımın renkleri ilk izlenim için oldukça önemlidir. İlk görüşmede klasik renklere sahip abartılı olmayan bir kıyafetle, mümkünse takım elbiseyle olunmalıdır. Ancak farkınızı ortaya koyabilmek için şık bazı aksesuarlar kullanıp klasikliği şıklık ile buluşturabilirsiniz.

Erkekler için kravat, saat ve mendil tercih edilebilirken kadınlar için de çanta, saat, fular, takı kullanılabilir. Saat aksesuarı sizi hem dakik hem de şık gösterebileceğinden ilk buluşmada özellikle tercih edilebilir.

İş görüşmesi yapacağınız kurum her ne kadar resmi olmasada, özgür bir giyime olumlu baksada kot pantolon, dekolteli kıyafetler tercih etmeyin. Özellikle aşırı makyajdan kaçının.

İş görüşmesine gittiğiniz kurum bir devlet kurumu ise aman şunlara dikkat; Ütülü şık bir takım elbise, aynı şekilde takıma yakışacak tonlarda kundura bir ayakkabı ve kravat takıp o şekilde görüşmeye gidin. Görüşmeye gitmeden önce mutlaka sakal traşı olun.  Aynı şekilde bayanlar da devlet dairesine ilk görüşmeye gidiyorlarsa dekolteli kıyafetlerden kaçınmalı, haddinden fazla büyük topuklu ayakkabı kullanmamalı ve çok makyaj yapmamalıdır.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git