Aşk & İlişkilerYaşam

Instagram’da Şikayet Edilen Hesap Ne Zaman Kapatılır?

Instagram’da şikayet edilen hesap ne zaman silinir sorusunun cevabı hemendir. Belli bir sayıda şikayetçi hesabın kapanmasını isterse, aynı gün içinde ya da iki günü takiben hesap ortadan kaldırılabilir.

instagram | Moda Ve Kombin Önerileri
instagram

Instagram Nasıl Bir Mecradır?

Instagram’dan önce internet ilginç bir alandır. Keza, ben çok az giriyorum diyen birinin bile gizliden gizliye takip ettiği, internet çıktı iletişim bozuldu diyen birinin bile oradan  iletişim kurduğu, internet çıktı kimse kitap okumuyor diyen birinin bile orada saatlerini geçirdiği dipsiz bir kuyudur. Bir yandan rengarenktir, yanı başınızdadır, ona ulaşmanız çok kolaydır; diğer yandan, zihninizi meşgul eder, başladığınız noktada kalmazsınız, takipleriniz bambaşka bir yere alır başını gider. Bundan ötürü kendinizi mutsuz, öfkeli, yalnız hissetseniz de; yine, denize düştüğünüzde sarılacağınız yılan o olur.

Instagram da internetin en çok kullanılan sayfalarından biridir. Üstelik, hayli kişiseldir. Fotoğraflar, mahrem görüntüler, can sıkıntıları, tatil deneyimleri, sahte mutluluklar, anlık iyi hissetmeler, eğlenceler orada sıkça paylaşılır. Yahut, soğukkanlı (cool) duruşlar, edebi, ağır cümleler, delici bakışlar, elegan zevkler orada paylaşılır. Lakin, kimse üzüntüsünü orada paylaşamaz. Öyle bir çağda yaşamaktayızdır ki, acı çekerken ve hayli üzülürken, bunu göstermeyi gurursuzluk sayarız. O yüzden, instagram hep yüksek perdeden bakan, konuşan, yaşayan insanların göstermelik hayal ülkesidir. Bu ülkede çoğunlukla anlayışsız, hakaret eden, şikayetçi, kibirli, kompleksli, kıskanç, sıkılgan, saman altından su yürüten ve cahil insanlar da bulunabilir. Bu insanlar sizi tanımıyor olsalar bile, sayfanızda ahkam kesebilirler, hayatınıza müdahale edebilirler. Takipçilerinizden birinin yorumuna yorum yapabilirler, onunla kavga etmek isteyebilirler.

Ayrıca, instagram’da tacizci, sahte hesap açan; hatta, sayfanızı klonlayıp, sizin adınıza arkadaşlarınıza arkadaşlık gönderen kişiler de olabilir. Adınızdan yararlanılarak dolandırıcılık da yapılabilir.

Dünya şu an kötü bir çağın içindedir. O yüzden, iyi niyetten ziyade, kötü niyeti çözmek ve yakalamak gerekir. Zira, iyi niyet ve uyumlanma giderek azalmaktadır.

Instagram’da Hesap Neden Şikayet Edilir?

instagram kapatma | Moda Ve Kombin Önerileri
instagram kapatma

Instagram’da en sık hesap şikayet etme sebebi, sahte hesaplardır. Sizin hesabınız gibi, profil fotoğrafınızın olduğu bir sahte hesap açılır. Oradan sevdiklerinize mesaj yollanır. Hatta, adınıza onlarla yazışılır. Karşıdaki kişi de yazıştığının siz olduğunu düşünürse, durum hesaba para yatırmaya, kimlik bilgilerini çaldırmaya değin gidebilir.

Ayrıca, dil, din, ırk, cinsiyet gibi nefret söylemlerine sebep olacak kimi iletilerden ötürü de instagram hesabı kapatılabilir.

Kapatma işlemi takipçi sayınızla doğru orantılıdır. Takipçiniz kaç kişiyse, onun en az üçte biri sayfayı şikayet etmelidir. Sayfayı şikayet etmeleri adına arkadaşlarınızdan ricada bulunmanız gerekmektedir.

Instagram’da Şikayet Edilen Hesap Ne Zaman Kapatılır?

kendal jenner instagram | Moda Ve Kombin Önerileri
kendal-jenner-instagram

Instagram’daki sayfanın ne zaman şikayet edildiği, belli bir şikayet çoğunluğuna ulaşıp ulaşmadığı şikayet süresini etkiler. Eğer, hesabınızın üçte biri kadar kişi hızla bahsi geçecek sayfayı şikayet ederse, aynı gün içinde yahut en geç iki gün zarfında o hesap kapatılacaktır.

Instagram’da şikayet edilen hesap ne zaman silinir sorusunun cevabı, sizin de ne kadar hızlı hareket edip, şikayetçileri örgütlediğinizle alakalıdır

Ayten

Moda danışmanıyım... İnternetteki kirlenmiş, yanlış moda bilgileri, kötü kombin önerilerinden sizleri kurtarmak, doğru, gerçekçi, yararlı moda önerileri vermek amacıyla bu sitede çalışmaktayım. Okuyucularıma sevgiler ... Ayten Mutlu

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir