Yaşamİş

İngilizcenizi Geliştirmek İçin Yapabileceğiniz 100 Şey

İngilizcenizi Geliştirmek İçin Yapabileceğiniz 100 Şey Ben hata yapmak için korkmayın. Kendinden emin ol. Onlar onları yapmak duyunca insanlar sadece hatalarınızı düzeltebilirsiniz.

Kendinizi İngilizce olarak çevreleyin. Eğer pasif öğrenebilirsiniz bir bütün İngilizce konuşan ortamda kendinizi koyun. Öğrenmenin en iyi yolu konuşma yoluyla.

Her gün pratik yapın. Kendine bir çalışma planı yap. Ne kadar zaman karar okuyan bir hafta geçirmek ve ona sopa olacak. Bir rutin kurmak.

Ailenize ve arkadaşlarınıza çalışma planınız hakkında bilgi verin. Onları çalışmaya itmek ve aynı zamanda onları sizi rahatsız izin vermeyin olsun.

4 temel becerileri uygulama: okuma, yazma, konuşma ve dinleme. Eğer geliştirmek için hepsi üzerinde çalışmış olması gerekir.

Öğrendiğiniz yeni kelimelerden oluşan bir defter tutun. Bunları cümlelerle kullanın ve konuştuğunuzda en az 3 kez söylemeye çalışın.

ingilizce ogrenmek istiyorum | Moda Ve Kombin Önerileri
ingilizce-ogrenmek-istiyorum

EC’nin ücretsiz İngilizce öğrenin Web sitesini günde en az bir kez ziyaret edin ve bir dersi tamamlayın.

Listelerin ezberlenmesi, bir test için kelime öğrenmenin en yaygın yollarından biridir. Kısa süreli eğitim için sadece iyi bir egzersizdir, çünkü genellikle bir test için öğrendiğiniz bilgileri tutmazsınız.

Vücut saatini kullan. Eğer bir sabah insan değilseniz, öğleden sonra çalışma.

Eğer kendi yerine bu kelimeyi kullanarak bir örnek cümle hatırlamaya çalışırsanız kelimeleri hatırlamak daha kolay bulacaksınız.

Bir test yapmayı planlayın. Eğer bir şey için çalışma gerektiğinde daha çok çalışmak olduğunu göreceksiniz.

Bunu söylemek, sadece bir test yapmak için çalışmamak daha iyidir. Daha büyük resmi düşün. İyi bir İngilizce komutanız olduğunda ne yapabilirsiniz? Hayatınızın kalitesi nasıl gelişecek?

Kendinize uzun vadeli bir hedef verin. Ona doğru çalışmaya odaklanın.

Kendinize kısa vadeli hedefler verin ve her birine ulaştığınızda Kendinizi ödüllendirin.

ingilizce nasil ogrenilir | Moda Ve Kombin Önerileri
ingilizce nasıl öğrenilir

Öğrenmek istediğiniz bir atmosfer yaratın, zorunda olduğunuz için değil. İstediğiniz için öğrenirken daha fazla öğreneceksiniz.

Sizin için en uygun olanı bilin. Geçmişte sizin için hangi yöntemlerin başarılı olduğunu düşünün ve onlarla sopa yapın.

Nasıl öğrendiğini Öğren. Ezberlemek, okumak, konuşmak, özetlemek veya diğer yöntemlerle olabilir. En iyi nasıl çalıştığını öğrenin. Kendiniz veya bir grupla sakin bir yerde olabilir.

Yardım çağırın! Eğer bir şeyi anlamıyorsan birine sormalısın. Yardımcı öğretmen, sınıf arkadaşları ya da arkadaşlarına sor.

Gözden geçirin! Gözden geçirin! Gözden geçirin! Geçmişte okuduğunuz şeyleri gözden geçirmek için zaman ayırdığınızdan emin olun.

Bir seferde 30 dakikadan fazla kendi başınıza çalışmak iyi bir fikir değildir. Düzenli molalar verin, biraz temiz hava alın ve bacaklarınızı gerin.

Bir seviye yukarı taşımak için böyle bir acele olmayın. Şu anda olduğunuz seviyeye konsantre olun.

Daha doğrusu TV den DVD izlemek. İlk kez kaçırmış olabileceğiniz bilgileri yakalamak için tekrar izleyebileceğiniz bir şey kullanmak daha iyidir.

ingilizce kelime pramiti | Moda Ve Kombin Önerileri
ingilizce kelime pramiti

TV izlemek sadece ilk kez doğru bir şey duymak için şans verir. Bu üst düzey öğrenciler için daha iyidir. Eğer kendilerini tekrarlamak için onlara sormak zorunda kalmamak anadili İngilizce konuşan için büyük bir uygulama olabilir!

Kademeli okuyucuları okuyun. Bu kitaplar özellikle seviyeniz için yazılmıştır. Bütün bir romanı oku. Yapabilirsin! Sonrasında harika hissedeceksin.

Çocuk kitapları daha kolay kelimelere sahiptir ve dereceli okuyuculara iyi bir alternatiftir.

Gazeteler pasif yapıları bulmak için iyi bir yerdir. Bir makaleyi okuyun ve pasif cümleleri bulup bulamayacağınıza bakın.

Önce genel anlam için okuyun. Her kelimeyi anlama konusunda endişelenmeyin, sonra geri dönün ve yeni kelimeler arayın.

Bir cümlede anlamadığınız bir kelime için, etrafındaki diğer kelimelere bakın. Onlar size bir ipucu verecektir. Bağlamdan anlamı tahmin etmeye çalışın.

Kök kelimeleri öğrenin. Kelimelerin anlamını tahmin etmenize yardımcı olurlar. Örneğin: scrib = yazma, min = küçük

Yeni bir kelime öğrendiğinizde, diğer tüm biçimlerini düşünün: güzel (sıfat), güzellik (isim), güzel (zarf).

ingilizce aile bireyleri | Moda Ve Kombin Önerileri
ingilizce-aile-bireyleri

Önekleri (dis-, un-, re-) ve sonekleri (-ly, -ment, -ful) öğrenin, bunlar kelimelerin anlamını anlamanıza ve kelime dağarcığınızı oluşturmanıza yardımcı olacaktır.

İngilizce, Japonca veya Fransızca aksine, kelime stres kullanır. Yeni kelimeler için heceleri Sayın ve stresin nerede olduğunu bulun. Kelime başına sadece bir stres ve her zaman bir sesli harf. İki heceli fiilin ikinci hecede bir stresi vardır (başlar). 2 hece isimler (öğretmen) ve sıfatlar (mutlu) ilk stres.

Ne zaman sen-ebilmek İngilizce kullanın. Bu kadar basit!

Kendi dilinizden İngilizce’ye tercüme etmeyin. Akıcılığınızı geliştirmek için İngilizce düşünün. Kendinle konuş … ama otobüste değil, aksi takdirde insanlar çıldırdığını düşünecek!

Bir kitaptan İngilizce öğrenemezsin. Bir araba gibi, sadece bunu yaparak öğrenebilirsiniz.

Dilbilgisi öğrenmenin en doğal yolu konuşmaktır.

Bir İngilizce günlüğü veya günlük tutun. Günde birkaç cümle yazarak başlayın ve daha fazla yazma alışkanlığına girin.

Neden bir online blog başlatmak ve dünya ile yazılarını paylaşmak değil?

Daha iyi bir yazar olmak için dilbilgisi veya yazım hakkında endişelenmeden kağıt üzerine birçok fikir ve düşünce beyin fırtınası yapın. Sonra yapıyı düşünün. Bundan sonra, iyi dilbilgisi ve yazım kullanarak parçanızı yazın. Son olarak, bunu okuyun veya hataları kontrol etmek için başkasına verin.

Söylemeye çalıştığınız şeyi tamamen değiştirebileceğinden noktalama işaretinize göz kulak olun. Bu iki cümle arasındaki anlam farkını kontrol edin “ “erkeği olmayan bir kadın hiçbir şey değildir “ve”bir kadın: onsuz, adam hiçbir şey değildir”.

Ingilizce Kelimeler | Moda Ve Kombin Önerileri
Ingilizce-Kelimeler

Kalbini söyle! Dünyaya güzel sesini göster! İngilizce şarkıları öğrenin ve akıcılık ve tonlama geliştirmek için onlarla birlikte şarkı söyleyin… karaoke için herkes?

Bir arkadaş edinin veya sohbet odaları, forumlar ve topluluk sitelerini kullanın. Eğer İngilizce biriyle konuşamıyorsanız, bu bir sonraki en iyi şey.

Gölge İngilizce CD’leri. Birkaç cümleyi dinleyin, sonra duyduğunuz şeyi tekrarlayın. Ritim ve tonlamaya odaklanın.

Evinizde İngiliz radyosu açık olsun. Aktif olarak dinlemeseniz bile, yine de kulaklarınızı eğiteceksiniz.

Ayna CD’leri. Bir CD ile birlikte yüksek sesle okuyun. Yine, bu tonlama, telaffuz ve ritim için harika.

Dikte. Bir CD veya arkadaşınızı dinleyin ve duyduklarınızı yazın.

Kimse kendi sesini duymak, ama cesur olmak ve denemek için seviyor! Sesinizi kaydedin ve telaffuz ve tonlama dinleyin. Sorun alanlarınızı tanımlamanıza yardımcı olacaktır.

Dersini kaydedip kaydedemeyeceğinizi yardımcı öğretmeninize sorun. Bu gözden geçirmek için harika bir yoldur. Ayrıca hız ve tonlama konuşan öğretmenleri dinleyebilirsiniz.

Eğer İngilizce düşünme ve çeviri tutmak için yardımcı olacaktır gibi bir İngilizce / İngilizce Sözlük kullanın.

Bir İngilizce / İngilizce Sözlük korkutucu görünüyorsa, seviyenizin İngilizce öğrencileri için öğrencinin sözlükleri vardır.

ingilizce alfabe english alphabet | Moda Ve Kombin Önerileri
ingilizce-alfabe-english-alphabet

Sözlüğünüze fazla bağımlı olma. Sözlüğünüz bir yardım olmalı, ana öğretmeniniz değil. Sözlüğünüz için düz gitmek yerine kelimelerin anlamını tahmin etmeye çalışın.

Sakın PES etme! Pozitif kal! Bazen yeterince hızlı öğrenme olmadığını hissedeceksiniz. Herkes böyle hissediyor, endişelenme. Sonunda oraya varacaksın.

Tadını çıkar! Biz eğlenirken biz daha fazla bilgi!

Konuşurken sinirlenirseniz, bir şey söylemeden önce iki derin nefes alın. Rahat hissettiğinde daha iyi konuşacaksın.

Geçmişte kullandığınız ders kitaplarına ve CD’lere bakarak kendinizi motive edin. Şimdi size ne kadar kolay göründüklerine şaşıracaksınız! Tebrikler, seviyeniz gelişiyor!

Hiç İngilizce öğrenmeye başlamak için çok genç ya da çok yaşlı. Öğrenmemek için bahane uydurma. Ne bekliyorsun?

Erteleme başarılı olmaktan durdurabilirsiniz. Ertelemeyi durdurmak için, ertelemenizin çalışmaktan kaçınmak olup olmadığını veya kötü alışkanlığınız olup olmadığını anlamanız önemlidir.

Henüz istediğiniz sonuçları almadıysanız, dillerde kötü olduğunuz için değil, henüz kendi özel öğrenme yönteminizi bulamadığınız için.

Seviyenize uygun kaynakları kullanın. Çok zor veya çok kolay olan metinleri/dinleme alıştırmalarını kullanmayın. Size meydan okuyan ancak sizi hayal kırıklığına uğratmayan materyalleri kullanın.

ingilizce turkce | Moda Ve Kombin Önerileri
ingilizce-turkce

Aksanınızı mükemmel hale getirme konusunda endişelenmeyin. Aksanınızı korumak kültürel kimliğinizin önemli bir parçasıdır. Anadili İngilizce konuşanlar bir aksanla konuşulan İngilizce işitme keyfini çıkarın.

Birçok İngilizce türü vardır: İngiliz, Amerikan, Güney Afrika ve benzeri. Bunların hiçbiri yanlış ya da önemli değil. İngilizce İngilizcedir.

Bunun yerine, Amerikan ve İngiliz ingilizcesindeki farklılıkların farkında olun ve sözlerinizi buna göre kullanın. Örneğin: Asansör (ABD) / Asansör (İngiliz).

Sizinle işaret kartları taşımak. Bunlar yeni kelimeler yazabileceğiniz küçük kartlar. Sen onları çekin ve onlara bakmak zaman bir ücretsiz dakika.

Post-it notlarını kullanın ve evinizin etrafına yapıştırın. Bunları etiketlemek için kullanabilirsiniz. Senin evde beslenen hayvan köpek bir sopa!

Phrasal fiilleri (iki kelime fiilleri) görmezden gelemezsiniz, yüzlerce İngilizce vardır ve yaygın olarak kullanılırlar. Onların anlamlarına ne kadar çok odaklanırsanız, yenilerinin anlamını tahmin edebileceksiniz. Onların kalıplarını tanımaya başlayacaksın.

Sezgilerinizi kullanın. Bağırsak duygu ile gitmek, ilk tahmin doğru tahmin ne sıklıkta şaşıracaksınız. Daha önce de söylediğimiz gibi, kendine güven.

Düşüncelerinizi toplayın. Söylemek için gidiyoruz ne düşünmek için bir saniye sürer. Dilbilgisini biliyorsun, ama belki de konuşurken doğru kullanmıyorsun.

Yeni insanlarla tanışmak. Şehrinizde İngilizce konuşanlar ile karıştırmak için çaba. Bir kulübe katılabilir ya da yabancıların takıldığı barlara gidebilirsiniz. Bir içki al, bunu seviyorlar!

İngilizce konuşmaları başlatmak için kişi olun. Konuşmaları hareketli tutmaya çalışın ve dinleme kelimeleri kullanın (‘gerçekten?’/’devam et …’ / ‘ sonra ne oldu?’) Başkalarının sizinle konuşmasını beklemeyin. Gir şuraya!

ingilizce seviyeler | Moda Ve Kombin Önerileri
ingilizce-seviyeler

Sadece İngilizce kelimeleri öğrenmek için yeterli değil. Bir papağan İngilizce kelimeleri öğretebilir ama bu İngilizce konuşabilir anlamına gelmez! Hala dilbilgisi anlayışına sahip olmanız gerekiyor.

Fiil zamanları, eylemlerin zamanlaması hakkında konuşmak için İngilizce konuşanlar tarafından kullanılır. Kendi dilinizde aynı ifadelere sahip olmayabilirsiniz. Bunları kullanmak için bu zamanları biliyorum Ve bu çok önemli.

İngilizce birçok düzensiz fiile sahiptir. Onları delmelisin.

Devam et! İngilizce konuşmaktan bir mola verirseniz, seviyenizin düştüğünü ve tüm zor işlerinizin boşa gittiğini göreceksiniz.

Kötü bir test puanı ile ertelenmeyin. Bazen öğrenciler İngilizce testi geçme yeteneğine sahiptir, ancak İngilizce konuşanlarla iyi iletişim kuramazlar. İngilizce olarak özgürce konuşabiliyorsanız, kendinizle gurur duymalısınız.

Eğer en zor denedim sürece, başarılı olduğunu unutmayın!

Bir arkadaşınızla İngilizce öğrenin. Birlikte çalışabileceğiniz birine sahip olacaksınız ve birbirinizi çalışmak için motive edebilirsiniz.

Unutmayın, İngilizce yazma şeklimiz nasıl telaffuz edildiğiyle aynı değildir. Örneğin ‘Ough’ 6 telaffuzları vardır. Kendinize fonetik alfabeyi tanıyın. Bu doğru sözlükte kelimeleri telaffuz yardımcı olacaktır.

‘Schwa’ sesine alışın [ə] – gerilmemiş ve tonsuz nötr sesli harf sesi. ‘Schwa’ İngilizce en yaygın sesli ses. Örneğin, ‘a’ hakkında ve ‘ u ‘ kaynağı.

Bizim seviyesi yüksek olduğunda geliştirmek için daha uzun sürer unutmayın. Genellikle yeni başlayanlar olduğumuzda en hızlı ilerleme yapılır. Artık aniden öğrenmediğinizi düşünmeyin, bu sadece daha az fark edilir bir ilerleme.

İngilizcenizin vesileyle eşleştiğinden emin olun. Argo arkadaşlarıyla değil, bir iş toplantısında kullanmak sorun değil. Hangi durumda öğrendiğiniz kelimeleri ve cümleleri kullanmanın uygun olduğuna karar verin.

Ders Kitabı İngilizce genellikle kayıtsızca konuşma şeklimizden farklıdır. Casual ‘argo’ film izlemek öğrenmek için.

Deyimler ezberlemek zor olabilir, ancak kullanmak çok eğlencelidir ve ingilizcenizi daha renkli hale getirirler.

resimli ingilizce meslekler | Moda Ve Kombin Önerileri
resimli-ingilizce-meslekler

Konuşurken genellikle kelimeleri birbirine bağlarız, böylece iki kelime bir gibi gelebilir. Basitçe söylemek gerekirse, bir ünsüz ses ile biten kelimeleri bir sesli harfle başlayan kelimelere bağlarız (ünsüz > sesli harf). Bir sesli harf sesiyle biten kelimeleri bir sesli harf sesiyle başlayan kelimelere bağlarız (sesli harf > sesli harf). Dinleme ve telaffuz geliştirmek için bu pratik.

İnternet kullanımını sağlamak. Öğrenmenize yardımcı olacak kaynaklarla dolu: BBC İngilizce öğrenme ; learnenglish.ecenglish.com

Güçlü ve zayıf noktalarınızı düşünün. Geliştirmek istediğiniz alanları yazın ve bunları geliştirmeye çalışın. Tabii ki, güçlü noktaları göz ardı etmeyin. Peki nasıl yaptın, kendinizi tebrik.

Hatalarını unut. Muhtemelen aynı dilbilgisi hatalarını tekrar tekrar yaparsınız. İngilizce test sonuçlarını bir çalışma aracı olarak kullanın. Hatalarınızı gözden geçirin ve odaklanmak istediğiniz bir veya iki kişiyi seçin. Kuralları kontrol etmek için en sevdiğiniz dilbilgisi kitabını kullanın.

Doğru makaleyi kullanın (a/an, the). Bu kuralın a/an= non specific, the=specific olduğundan daha fazla olduğunu unutmayın. Örneğin: bir üniversite (ünsüz bir sesle başladığı için bir üniversite değil). Bir saat (‘h’ genellikle sessiz olduğu için bir saat değil).

Akıcılık için görüntü eğitimini deneyin. Önce o restoranda garson sana söyleyecek muhtemelen ne olduğunu düşün bakalım. Hangi cümleleri kullanacağınızı düşünün.

Çok iletişim Beden Dili ve jest yoluyla gelir. Bunlar kültürler ve ülkeler arasında farklı olabilir. Örneğin, zafer sembolü için iki parmaklı “V”ince avuç içi-out. Eğer palmiye size doğru bakacak şekilde yaparsanız, bir İngiliz insanı rahatsız edersiniz. Demek oluyor ki … iyi, bir İngiliz kişiye sormak ve kendiniz için öğrenmek!

En kolay olanı-uyku! İyi bir gece uykusundan sonra daha fazla şey öğreneceksiniz. Daha fazla konsantre olacaksınız.

İngilizce konuşulan bir ülkede İngilizce kursu alın.

İş bulmayı veya yurtdışında staj yapmayı düşündünüz mü?

Kendine nitelikli bir öğretmen bul. Kim yanlış şeyler öğrenmek ister?

Kimse tüm İngilizce dilini öğrenemez. Denemekten endişelenmenize gerek yok. Öğrenmenin yararlı bir kısayolu, İngilizce’de aynı telaffuza sahip çok sayıda kelimemiz, ancak farklı bir yazım ve anlamımız olmasıdır. Örneğin, ‘buraya gel‘,’kuşları duyabiliyorum’ ile aynı telaffuza sahiptir. Farklı anlamları bilerek kelime hazinesi oluşturmayı daha kolay bulabilirsiniz.

Temel bir İngilizce seviyesine sahip olduğunuzda, aynı şeyi söyleyebileceğiniz farklı yolları keşfedin. Bu, ingilizcenizi dinleyiciye daha ilginç hale getirir ve sizin için çok zor olmamalıdır çünkü temel bilgileri zaten biliyorsunuz. Örneğin, İngilizce’de ‘güle güle’ diyebileceğimiz kaç yol var?

ingilizce turkce ceviri teknikleri | Moda Ve Kombin Önerileri
ingilizce türkçe çeviri teknikleri

İngilizce kursunuzda olduğunuzda, sınıfınıza hazır olun. Ödevinizi en kısa sürede yapın ve zamanında teslim edin. Notlarınızı ve son dersinizi dersten birkaç dakika önce gözden geçirin. Bunu yapmak hafızanızı yenileyecek ve ders için ısınacaksınız.

Sınıfta dikkatin dağılmasın. Derse odaklan, pencereden dışarı bakma. Geç kalmayın, ders başlamadan birkaç dakika önce varın. Seninle İngilizce konuşmayan insanların yanına oturma. Telefonunuzu kapatın. Organize olun, ders kitabınızı, defterinizi ve kaleminizi almayı unutmayın.

Sessiz çalışma için rahat ve huzurlu bir yer bulun. %100 odaklanabileceğiniz bir yere ihtiyacınız var.

Ayten

Moda danışmanıyım... İnternetteki kirlenmiş, yanlış moda bilgileri, kötü kombin önerilerinden sizleri kurtarmak, doğru, gerçekçi, yararlı moda önerileri vermek amacıyla bu sitede çalışmaktayım. Okuyucularıma sevgiler ... Ayten Mutlu

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir