Moda ve Kombin Önerileri

İlham Veren Tasarım Yatak Odaları

06.11.2018
153
İlham Veren Tasarım Yatak Odaları

 

Yatak odası hayatımızda oldukça önemli bir konuma sahiptir. Dışarının koşuşturması, yorucu bir günün sonunda kendinizi attığınız yatağınız ve odanız hem huzurlu hem de konforlu olmak zorundadır. Bu noktada size rahat gelmeyen seçimler ve tasarımlar ne yazık ki gece boyu sizi huzursuz edecek ve sağlıklı bir uykuyu sizden mahrum kılacaktır. Bu yazımızda sizler için ilham veren tasarımlar ve bu tasarımlar ile oluşturulan yatak odası modelleri hakkında bilgilendirme sağlayacağız. Eğer sizde ilham veren modeller nelerdir merak ediyor ve odanızda değişikliğe gitmek istiyorsanız doğru yerdesiniz demektir.

Tasarım Yatak Odalarında Dikkat Edilecek Noktalar Nelerdir?

Tasarım yatak odası için dikkat edilmesi gereken ilk konulardan birisi tasarımlarınızda büyüleyici ve sade çizgileri bir araya getirmek olacaktır. Peki hem büyüleyici hem de sade bir tasarım nasıl oluşturulur? Şöyle ki ilk olarak odanızda ki fazlalıklar ile bir an önce vedalaşmanız gerektiğini söyleyebiliriz. Bunun yerine odaya farklı bir ambiyans katacak küçük dokunuşlar yapabilirsiniz. Bunlarda şık bir yatak örtüsü, mumluk, büyük bir tablo ya da oldukça farklı ve sizi yansıtan bir biblo tam olarak büyüleyici bir tasarımı yakalamanız da büyük bir etken olacaktır. Sadelik ve tarz ile zengin bir görüntü yakalayabilir ve dinlenme alanınızda kendinize geniş, ferah bir ortam oluşturabilirsiniz.

Farklı ve ferah bir yatak odası oluşturma planınız var ise ilk şart aydınlık yatak odasıdır. Aydınlık bir yatak odası içinde en önemli konu aydınlatmadır. Bu noktada doğru aydınlatma seçimi sayesinde hem uyku kalitesi attırılabilir, hem yatakta oyalanmak için vakit yaratabilir, yatmadan önce birkaç sayfa kitabınıza göz atabilir, ya da yatakta dinlenmek adına ufak bir şekerleme yapabilirsiniz. Tüm bunlar için en doğru yöntem doğru bir aydınlatmadır. Odanızın daha geniş ve eşyaların daha net görülmesi adına doğru aydınlatmalar doğru şekilde kullanılmalıdır. Bu sayede maksimum bir konfor yakalanırken gün içi makyaj, kitap okuma, şekerleme gibi aktiviteleri de rahatlıkla gerçekleştirme imkanı yakalayabilirsiniz. Tek yapmanız gereken ayrıntılara dikkat ederek ufak dokunuşlar gerçekleştirmek!

 

 

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.