Cilt Bakımı

Ihlamurun Cilde Muazzam Faydaları

Ihlamur Çayı Demleme, Ihlamurun Cilde Faydaları

Ihlamur çiçekleri bilhassa kış mevsiminde yapraklarını dökmektedirler ve bahar aylarında açabilirler ve gene bu mevsimde yaprakları ile toplanırlar.

Bunun arkasından kurutulurlar ve çay yapımında sık sık kullanılırlar.

Ihlamurun çiçeklerinde olan yağ yardımıyla çay içinde aromatik ve tatlı bir güzellik oluşturur. Özünde oluşmuş olan yağ sebebiyle kurutulan çiçekler hafif yapışkan hal alabilirler.

Ihlamur bilhassa son uzun yıllardan beri çayın yerine tercih edilen içecekler arasına girmeyi başarmıştır. Gün içinde 3 bardak ıhlamur içimi uzmanlar tarafından tavsiye edilir.

Lakin ıhlamuru fazlaya kaçmadan tüketirseniz bedeninize herhangi bir zarar vermez.

Ihlamurun cilde yararlarına gelecek olursak öncelikle ıhlamur çiçeklerini kurutup çay şekilde hazırlayabilir ve cilt bakımınızda rahatça kullanabilmeniz mümkün.

Tam şekilde 3 kaşık ıhlamura, 2 bardak su ölçeği yeterli olacaktır. Dikkat etmeniz gerekmekte olan unsur ıhlamuru su beraberinde birlikte kaynatmamakta yarar var.

Suyu önce kaynatmalı ve sonrasında kaynamış halde var olan suya ıhlamuru eklemelisiniz. Ağzı kapalı olarak 15 dakika kadar demlenmeye almanız gerekiyor.

Ihlamuru 1 defa demledikten sonrasında birkaç defa daha demlemek çayı lezzetlendirebilir yalnız tavsiye edilmez.

Ihlamur Çayı İle Özel Bakım

Ihlamur çayı beraberinde cildinize hoş bir bakım yapabilirsiniz. Lakin içerseniz terlemeyi yükseltecek ve bedeninizden zararlı olan toksinlerin hızla atılmasını sağlayacaktır. Bu sayede sağlıklı ve birçok daha parlak bir cilde kavuşursunuz. Bunun yanı sıra demlenmiş olan ıhlamur çayına gene bir havlu beraberinde başınızı örterek 15 dakika bekleyebilirsiniz.

Bu sayede yüzünüzde var olan siyah noktaların geçmesi sağlanır ve gene tıkalı olan gözeneklerin açılması sağlanır.

Yine banyo suyunuza ıhlamur çayı eklerseniz cildinize iyi gelir. Demlemiş olduğunuz çay soğuyunca bir pamuk beraberinde gözlerinize sürerseniz şişlikler iner.

Yüzünüze uygulamış olduğunuz takdir de cildinizin temizlenmesini sağlamaktadır ve hücreleri güçlendirir. Ayrıca cildinizde var olan bazı lekelere de iyi gelmektedir ve ilaveten cildi yenileyici özelliğe sahiptir.

Farklı bitki çaylarında görüldüğü üzere ıhlamur çayı günlük almanız gerekmekte olan su miktarını destekler ve tamamlar böylece cildin tazelenmesine imkân tanır ve cildinize esneklik kazandırarak cildinizi nemlendirir.


Ayten

Moda danışmanıyım... İnternetteki kirlenmiş, yanlış moda bilgileri, kötü kombin önerilerinden sizleri kurtarmak, doğru, gerçekçi, yararlı moda önerileri vermek amacıyla bu sitede çalışmaktayım.Okuyucularıma sevgiler ... Ayten Mutlu

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu