Moda ve Kombin Önerileri

Güzelliğinize Güzellik Katacak Makyaj Hileleri

17.07.2017
295
Güzelliğinize Güzellik Katacak Makyaj Hileleri

Bazen makyaj yapmak çile gibi gelir. Yaparsın olmaz, bozmak zorunda kalırsın ve yapmak için tekrar tekrar uğraşırsın. Bunun için sizlere bazı makyaj hilelerini paylaşacağım. Bu şekilde pratik ve düzgün bir şekilde makyaj yapabilirsiniz.

  • Canınız kedigözü makyajı yapmak istedi fakat eyeliner ya da farı düzgün çekemiyorsunuz. Makyaj yaparken kuyruğun ucunu düzgün çekebilmek için bir banttan yardım alabilirsiniz. Bandı gözünüzün kenarına yapıştırın ve uygulamanızı öyle yapın. İşleminiz bittikten sonra bandı çıkarın.
  • Alt kirpiklere rimel sürmek oldukça işkencedir. Çünkü sürerken gözaltına bulaşabiliyor. Bulaşmasından bıktıysanız bir plastik kaşıkla bu sorunu ortadan kaldırabilirsiniz. Plastik kaşığın tersini kirpiklerinizin altına yerleştirin ve rimeli öyle sürün. Böylece rimel sadece kirpiklerinize değecektir.
  • Dudaklarınızın dolgun bir görünüme kavuşmasını istiyorsanız bunun için estetiğe başvurmanıza gerek yok. Diş fırçası ile  dudaklarınızı da fırçalayın. Fırçalama sonrasında ölü derilerden arınmış olan dudaklarınıza balm sürün. Bunun sonucunda dolgun ve güzel dudaklara kavuşabilirsiniz.
  • Küçük gözünüz var ve gözlerinizin büyük görünmesini istiyorsunuz. Gözlerinizin büyük görünmesi için gözaltlarınıza beyaz kalem çekin. Eğer siyah kalem çekerseniz küçük olan gözleriniz daha da küçük görünür.
  • Doğru bir fondöten seçimi için ilk olarak fondöteni boynunuzda deneyin. Yüzde denenmesi çok yanlış bir yöntemdir.
  • Kaşlarınızın kalkık görünmesini istiyorsanız beyaz kalem ile kaşlarınızın altına ince bir çizgi çekin ve parmağınızla dağıtın.
  • Eyelinerı sürdükten sonra dağılmaması için alt kirpiğinizin hemen altına biraz pudra sürün ve parmağınızla  pudrayı dağıtın. Böylelikle eyelinerınız dağılmayacaktır.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.