Ev Modası

Güzel Yatak Odası Dekorasyonu Modelleri

Yatak odası hayatımızda oldukça önemli bir konuma sahiptir. Dışarının koşuşturması, yorucu bir günün sonunda kendinizi attığınız yatağınız ve odanız hem huzurlu hem de konforlu olmak zorundadır.

Bu noktada size rahat gelmeyen seçimler ve tasarımlar ne yazık ki gece boyu sizi huzursuz edecek ve sağlıklı bir uykuyu sizden mahrum kılacaktır. Bu yazımızda sizler için ilham veren tasarımlar ve bu tasarımlar ile oluşturulan yatak odası modelleri hakkında bilgilendirme sağlayacağız.

Eğer siz de ilham veren yatak odası modelleri nelerdir merak ediyor ve odanızda değişikliğe gitmek istiyorsanız doğru yerdesiniz demektir.

yatak odası

 Yatak Odası Dekorasyonunda Dikkat Edilecek Noktalar Nelerdir?

Tasarım yatak odası için dikkat edilmesi gereken ilk konulardan birisi tasarımlarınızda büyüleyici ve sade çizgileri bir araya getirmek olacaktır. Peki hem büyüleyici hem de sade bir tasarım nasıl oluşturulur? Şöyle ki ilk olarak odanızda ki fazlalıklar ile bir an önce vedalaşmanız gerektiğini söyleyebiliriz.

Bunun yerine odaya farklı bir ambiyans katacak küçük dokunuşlar yapabilirsiniz. Bunlarda şık bir yatak örtüsü, mumluk, büyük bir tablo ya da oldukça farklı ve sizi yansıtan bir biblo tam olarak büyüleyici bir tasarımı yakalamanız da büyük bir etken olacaktır. Sadelik ve tarz ile zengin bir görüntü yakalayabilir ve dinlenme alanınızda kendinize geniş, ferah bir ortam oluşturabilirsiniz.

Farklı ve ferah bir yatak odası oluşturma planınız var ise ilk şart aydınlık yatak odasıdır. Aydınlık bir yatak odası içinde en önemli konu aydınlatmadır. Bu noktada doğru aydınlatma seçimi sayesinde hem uyku kalitesi attırılabilir, hem yatakta oyalanmak için vakit yaratabilir, yatmadan önce birkaç sayfa kitabınıza göz atabilir, ya da yatakta dinlenmek adına ufak bir şekerleme yapabilirsiniz.

Tüm bunlar için en doğru yöntem doğru bir yatak odası  aydınlatması dır.

Odanızın daha geniş ve eşyaların daha net görülmesi adına doğru aydınlatmalar doğru şekilde kullanılmalıdır. Bu sayede maksimum bir konfor yakalanırken gün içi makyaj, kitap okuma, şekerleme gibi aktiviteleri de rahatlıkla gerçekleştirme imkanı yakalayabilirsiniz. Tek yapmanız gereken ayrıntılara dikkat ederek ufak dokunuşlar gerçekleştirmek!

Evinizde ki sıradanlık sizi sıktı ise bu noktada harekete geçmenin tam vakti olabilir. İlk olarak hevesle alınan ve dekore edilen yatak odaları zaman içinde sıkıcı ve sıradan bir hale bürünmektedir. Özellikle üzerinden uzun yıllar geçti ise aynı oda artık sizin için huzur kaynağı değil kasvetli bir dört duvara dönüşecek ve derece can sıkıcı olacaktır. Bu noktada yapılabilecek en doğru adım küçük dokunuşlar ile odayı değiştirmektedir.

Odanın perdesini değiştirebilir, gardırop değiştirebilir, komidin üzerinde oynamalar yapabilir ve bunun yanı sıra halılarda değişime gidebilirsiniz. Ancak şunu söylemek gerekir ki tüm bunlar sizi tatmin etmeyecektir.

İlk ve ufak dokunuşu yataktan yana kullandığınız da yatak odasında ki büyük değişimi hemen sizde hissedebilirsiniz. Bu yazımızda sizler için yatak odasına yapabileceğiniz sihirli bir dokunuştan bahsedeceğiz. Eğer sizde yatak odasından sıkılanlardan ve değişime gitmek isteyenlerden iseniz doğru yerdesiniz demektir.

Son yıllarda moda büyük bir değişim yaşarken bu değişim yatak odası modellerinde  da değişimleri beraberinde getiriyor. son yıllar da oldukça çarpıcı ve farklı tasarımlar karşımıza çıkarken bunlardan birisi şüphesiz ki prisma yataklardır. Bu noktada yataklar için adeta bir kişiliğe büründüklerini söyleyebiliriz. Bu noktada evinize sihirli bir dokunuş yapmak istiyor ve tüm odanıza farklı bir hava katmak istiyor iseniz hakkınızı bu yataklardan yana kullanabilirsiniz.

Hem tarz hem de sıcak bir yatak odası oluşturmak istiyor iseniz tam olarak ihtiyacınızın yatak odası dekorasyonu olduğunu söyleyebiliriz. Hem görüntüsü hem de rahatlığı ile kalbinizde taht kuracak bu yataklar evin havasını değiştirirken sizinde havanızı değiştirecek ve gece deliksiz bir uyku ile sabaha mutlu uyanmanızı sağlayacaktır.

Yatak odası dekorasyonu modelleri resimleri

Eğer hem kullanışlı hem de işlevsel bir yatak arayışı içinde iseniz tercihinizi bu yataklardan yana kullanarak güzel bir adım atmış olabilirsiniz. Kolaylıkla yatak altları ve yatak temizlemesi yapacağınız için oldukça pratik bir ürün olarak da söyleyebiliriz.

Yatak odanızı değiştirme düşünceniz var ise yeniden bir durup düşünmeli ve tercihleriniz arasına prisma yatak modelini de eklemelisiniz.


Ayten

Moda danışmanıyım... İnternetteki kirlenmiş, yanlış moda bilgileri, kötü kombin önerilerinden sizleri kurtarmak, doğru, gerçekçi, yararlı moda önerileri vermek amacıyla bu sitede çalışmaktayım. Okuyucularıma sevgiler ... Ayten Mutlu

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu