Moda ve Kombin Önerileri

Güzel İşlemeli Gelinlik Modelleri ve Modası

27.10.2019
360
Güzel İşlemeli Gelinlik Modelleri ve Modası

Düğün sezonunun açılmasıyla birlikte gelin adaylarını tatlı bir telaş sardı. Yaz gelini olmak isteyenler için konseptler ayarlandı. Peki bu güzel günde bir yıldız gibi parlamak için nasıl gelinlik seçmeli? Yukarıda da bahsettiğimiz gibi konsept de oldukça önemlidir fakat her şeyden önemlisi vücut tipinize uygun gelinliği seçmektir.

Vücut Tipine Göre Gelinlik Nasıl Seçilir?

Armut Vücut Tipi için Gelinlik

Geniş kalçalar, ince bir bel ve küçük göğüsleriniz varsa armut vücut tipine sahipsiniz demektir. Bu vücut tipi için A kesim gelinlik modeli çok uygundur. A kesimin tercih edilmesinin sebebi kalça ve üst bedeni orantılamaktır. Kalçadaki genişlikle omuzları orantılamak içinse kayık yaka tercih edilebilir.

Kum Saati Vücut Tipi İçin Gelinlik

Kum saati vücut tipine sahip olan kişiler standart 90-60-90 vücut ölçülerinde olmasa da orantılı vücut yapısına sahiptirler. Bu orantılı vücut yapısı onlara büyük avantaj sağlar çünkü hemen hemen her gelinlik modelini taşıyabilirler. Ama bu vücut tipine en çok yakışan gelinlik modeli şüphesiz balık gelinlik modelidir. Adeta kum saati vücut tipi için yaratılmış gibidirler. Detayları, kolu ya da yakası fark etmeksizin balık gelinlik modeli tercih edilmelidir.

Elma Vücut Tipi İçin Gelinlik

Belirgin olmayan bir l ve kalça, hafif kalın bir bel ve büyük göğüslere sahipseniz elma vücut tipisiniz. Bu durumda göğüsler ve bacakları ön plana çıkarıp beli orantılı bir şekilde göstermek gerekmektedir. Bunun için düz kesim ve A kesim gelinlikler tercih edilebilir. Ayrıca bacakları ön plana çıkarmak için yırtmaçlı veya kısa gelinlikler kullanılmalıdır. Yaka seçiminde ise V yaka tercih edilmelidir.

Dikdörtgen Vücut Tipi İçin Gelinlik

Bu vücut tipinde ise normal ya da küçük göğüsler, dar bir kalça ve geniş omuzlar karşımıza çıkıyor. Eğer dikdörtgen vücut tipine sahipseniz düz kesim gelinlikler size çok yakışacaktır. Gelinliği parlatmak içinse sırt veya omuzlarda detaylar kullanılabilir. Bunun yanı sıra bacakları ön planda tutmakta fayda var.

Trend İşlemeli Gelinlik Modası

Bu sene karşımıza göz kamaştıran ve detaylı gelinlikler çıkıyor. Sadeliği bir kenara bırakıp gelinlerimiz olanca ihtişamıyla adeta parlıyorlar.

Uzun bir süredir gelinliklerde gördüğümüz danteller daha yoğun bir şekilde kullanılmaya başlandı. Bunun dışında inci, kristal ve değerli taşlarla süslenmiş gelinlikler de oldukça göz kamaştırıyor. Çiçek detaylarının da bu sene trendler arasına girdiği gözümüze çarparken üç boyutlu çiçek aplikeleri bu yaza yeni bir soluk getireceğe benziyor.

Ayrıca duvak istemeyen hanımlar içinse adeta bir kurtarıcı olarak pelerinli gelinlikler ön plana çıkıyor. Burada dikkat edilmesi gereken husus ise düğünün mevsimidir. Eğer bir kış düğünü tasarlıyorsanız pelerininizde taş veya yoğun işlemeler kullanabilirsiniz fakat yaz gelini olmak istiyorsanız zarif tül bir pelerin seçmelisiniz.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.