Makyaj Önerileri

Günlük Makyaj Yapma Önerileri

Makyaj, kadınların olmazsa olmazıdır. Fakat ortama ve kıyafete uygun bir makyaj yapılmalıdır. Mesela, günlük yaşantıda ağır bir makyaj yaparsanız kötü bir görünüm elde edersiniz. Günlük makyaj yapımının bazı püf noktaları vardır. Bu yazımızda sizlere abartıdan uzak ve etkili bir günlük makyaj için bazı yöntemleri paylaşacağız.

  • Mutlaka makyaja başlamadan önce cildinizi temizleyin. Güneş kreminizi de (yaz-kış) sürmeyi ihmal etmeyin.
  • Cildinizi temizledikten sonra makyajınıza fondöten ya da BB krem sürmekle başlayın. Eğer cildinizin nefes almasını istiyorsanız BB krem sizin için daha iyi olacaktır. Cildinizde lekeler varsa bu lekeleri kapatmak için fondöteninizi koyu renk seçin.
  • Kusursuz görünüm için göz çevrenize aydınlatıcı kullanın. Fondötenin renginden iki ton açık bir pudralı kapatıcı uygulayabilirsiniz.
  • Sıra geldi göz kalemine. Eğer gözleriniz küçük ise size tavsiyem gözlerinizin altına siyah kalem çekmeyin. Çünkü gözleriniz olduğundan daha küçük gözükür. Siyah yerine ya ten rengine yakın ya da beyaz bir kalem seçin. Buğulu bakışlar elde etmek istiyorsanız, göz kaleminizi sürdükten sonra parmağınızla hafif dağıtın.
  • Eyeliner sürmek vazgeçilmezim diyorsanız elbette eyeliner da uygulayabilirsiniz. Fakat eyelinerı uygulamak bir nevi sanattır. Eğer sürmeyi bilmiyorsanız göz kaleminden yardım almanızda fayda vardır.
  • Makyajın olmazsa olmazlarından biri de kuşkusuz rimeldir. Güzel kirpiklere sahip olmak ve güzel bir göz makyajı için rimel en etkili makyaj malzemesidir. Rimeli de uyguladıktan sonra göz makyajınız tamamlanmıştır.
  • Göz makyajından sonra sıra allık uygulamasında. Elmacık kemikleriniz belirginse allığınızı kulak hizanıza doğru uygulayın. Eğer belirgin değilse ve yuvarlak yüze sahipseniz allığınızı yukarı doğru uygulayın. Allık renginizi şeftali ya da pembe tonlarında tercih edin.
  • Son olarak da sıra ruj sürmeye geldi. Günlük makyajda ruj renginizi nude tonlarında seçin. Rujunuzu sürmeden önce mutlaka dudaklarınızı nemlendirmeyi unutmayın.

Ayten

Moda danışmanıyım... İnternetteki kirlenmiş, yanlış moda bilgileri, kötü kombin önerilerinden sizleri kurtarmak, doğru, gerçekçi, yararlı moda önerileri vermek amacıyla bu sitede çalışmaktayım. Okuyucularıma sevgiler ... Ayten Mutlu

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir