Aşk & İlişkiler

Gülümsemek Sizi Bir Adım Öne Taşır

Gülmenin Yararları Nelerdir?

Uzman doktorların ve psikologların sıkça üzerinde durduğu konulardan biri de hastalarına gülümseme konusunda tavsiyeler vermektir.

Pek çok insanın bildiği üzere gülümsemek, insanın ruhsal sağlığı için son derece önemlidir ve gülümsemek sizi bir adım öne taşır kuralı da bu konuda oldukça etkin bir yöntemdir.

Güldüğünüzde Ne Olur?

Günlük hayatta karşılaşılan bir takım sorunlar kişinin kendini bunalmış ve köşeye sıkışmış hissedecek bir ruh haline girmesine sebep olabilir.

Bazı insanlar bu sorunlar karşısında olumlu tutumlar sergilese de bu herkes için geçerli değildir.

Bazı insanlar tam tersi bir davranış şekli ile sorunlar karşısında çözüm odaklı olmak yerine çok daha kasvetli bir ortam yaratacak davranışlar sergileyebilir.

Daimi olarak sorunlarla karşılaşan bir kişinin o sorunları gülümseyerek, elinden geldiğince olumlu bir yaklaşımla halletmeye çalışması uzun vadede çok iyi sonuçlar almasına sebep olacaktır.

Tam da bu sebeple gülmenin yararları yani  gülümsemenin insan ilişkilerinde ve kişisel problemlerde son derece etkili olduğu bir kere daha kanıtlanmış olacaktır.

Günlük Hayatın Sorunları ile Yüzleşin

Her şey her zaman yolunda gidecek diye bir kaide yoktur. Bazı zamanlarda işler istemediğiniz şekilde ilerleyebilir ve bu durum sizin canınızı sıkabilir.

Bu oldukça doğal bir durumdur. Ancak bu kötü durumun içerisinde olduğundan fazla zaman geçirmek kişiyi olumsuz yönde etkileyebilir.

Sorunlar karşısında, daha soğukkanlı bir tutum sergileyerek, onlardan kaçmak yerine o sorunları kabullenmek ve ona göre bir yol izlemek sorunlar karşısında daha rahat olmanızı ve çok daha kolay çözümler üretmenizi sağlayacaktır.

Bazı durumlarda kişiler, ”neden tüm bu olanlar benim başıma geliyor?” şeklinde bir tutum sergileyebilir. Böyle bir tutum sergilemek yerine, ”hazırım ve bu sorunu halledebilirim” demek ve olanlara daha pozitif yaklaşmayı sağlayacak yöntemler bulmak sizi hedefinize daha rahat ulaştıracaktır.

Pek çok insanın farkında olmadan sorunlardan kaçma eğilimini engelleyecek davranışlarda bulunmak da yapılabilecek diğer bir yöntemdir.

gulumseme emojisi | Moda Ve Kombin Önerileri

Kendinizi Gülerek Tedavi Edin

Çoğu insan kendisini tedavi edecek gücün ve enerjinin uzman doktorlar ile sağlanacağını düşünür. Ancak bu tam olarak doğru değildir.

Doktorlar elbette kişilere yardım etme konusunda başvurulması gereken kişilerden birileridir.

Ancak asıl tedavi kişinin kendi içinde saklıdır. Kişi kendisini iyi hissetme konusunda herhangi bir adımda bulunmuyorsa, gittiği uzman doktorun ona bir faydası olmayacaktır.

Çoğu insanın bildiği üzere mutlu olmayı istemek ya da istememek tamamen kişinin kendi iç dünyasında verdiği kararla ilgilidir.

Bu kararın olumsuz olması durumunda, doktor kişiye herhangi bir fayda sağlamak konusunda zorlanacaktır. Yukarıda bahsedildiği üzere problemler elbette günlük hayatta herkesin başına gelen ve son derece normal olan bir durumdur.

Bu durumlar karşısında gülümsemek ve bir şeylerin kendiliğinden yoluna girmesine izin vermek çok daha sağlıklı bir hayat geçirme yolunda uygulanabilir bir yöntem olacaktır.

Ayten

Moda danışmanıyım... İnternetteki kirlenmiş, yanlış moda bilgileri, kötü kombin önerilerinden sizleri kurtarmak, doğru, gerçekçi, yararlı moda önerileri vermek amacıyla bu sitede çalışmaktayım. Okuyucularıma sevgiler ... Ayten Mutlu

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir