Saç Bakımı

Gözlüklülere Yakışan Saç Modelleri

Gözlüklüler için saç modellerikadınlar için zor ve zahmetli gibi görünebilir. Gözlük kullanan pek çok kişi de gözlükle kullanılabilecek saç modellerini araştırır ve farklı saç modelleri dener. Eğer siz de gözlük kullanıyorsanız, en önce yapmanız gereken yüz tipinize uygun bir gözlük modeli seçmek olacaktır. Yüzünüze en çok yakışan gözlüğü bulduğunuzda deneyeceğiniz pek çok saç modelinin de size yakışacağını göreceksiniz.

Gözlüklü yüze saç modellerini denerken yüzünüzü ve hatlarınızı ortaya çıkaracak modeller denemeye özen göstermelisiniz. Gözlüklülere uygun saç modelleri ile hem yüzünüzü hem de gözlüğünüzü ön plana çıkarmanız mümkün! Üstelik bu sezon gözlükler çok moda! Hem havalı hem de özgün görünmenizi sağlayacak birkaç model inceleyelim:

gözlüklülere yakışan saç tarzları
gözlüklülere yakışan saç tarzları

Gözlüklüler İçin Saç Modelleri

Topuz

Tepeden bir topuz ya da at kuyruğu ile ne kadar iddialı bir görünümde olabileceğinizi biliyor musunuz? Dağınık salaş topuzlar, gözlük kullanan kişilerin en sık kullandığı saç modelleri arasında yer alıyor. Özellikle büyük camlı ve yuvarlak bir gözlük kullanıyorsanız tepeden yapacağınız salaş bir topuz çok trend görünmenizi sağlayacaktır.

Düz Saçlar

Ortadan ikiye ayırdığınız düz saçlar her stildeki gözlük ile hoş görünecek ve iddialı olacaktır. Özellikle aksesuar olarak gözlüklerinizi ön plana çıkarmak istediğiniz günlerde saçlarınızı dümsüz kullanabilirsiniz.

Örgü

Tek ya da ikili örgü modelleri ile ne kadar şirin görüneceğinizi tahmin edin! Salaş örgüler, gözlük ve hafif bir makyaj ile girdiğiniz her ortamda dikkat çekebilirsiniz. Gözlük ile saç örgüleri her zaman şirin görünmenizi sağlar. Özellikle yazın sıcak günleri için saç örgülerini tercih edebilirsiniz.

Kıvır Kıvır Saçlar

İçindeki enerjiyi dışına yansıtmak istersen saçlarını dalgalı kullanabilirsiniz. Kıvırcık saç gözlükle dinamik, enerjik bir görünümde olmanızı sağlar. Kıvır kıvır saçlar ile büyük gözlükler çok yakışır. Gözlüğünüzün tarzı, uygulayacağınız saç modeli ile değişir. Bu nedenle eğer gözlük kullanıyorsanız farklı saç modelleri denemekten çekinmeyin!

Gözlüklüler İçin Saç Kesim Modelleri

gözlüklülere yakışan saç modelleri nelerdir
gözlüklülere yakışan saç modelleri nelerdir

Gözlüklüler İçin Kahkül

Gözlükle kahkül yakışır mı?” sorusunun cevabını merak ediyor olabilirsiniz. Özellikle de bu sezon çok moda olan ve pek çok ünlü tarafından da kullanılan kahküller gözlük takanlara da çok yakışıyor. Gözlüklü kahkül modelleri hem çok havalı hem de çok farklı bir görünümde olmanızı sağlayacak! Kahkül kesimi yaptırırken gözlüğünüzün ebatını göz önünde bulundurmalısınız. Eğer büyük ve yuvarlak camlı bir gözlük kullanıyorsanız mikro kahkülleri tercih etmenizi öneririz. Eğer küçük çerçeveli gözlük kullanıyorsanız dağınık ya da katlı kahkülleri tercih edebilirsiniz.

gözlüklülere yakışan saç modelleri 2021
gözlüklülere yakışan saç modelleri 2021

Gözlüklüler İçin Kısa Saç Modelleri

Gözlüklüler için kısa saç modelleri arıyorsanız katlı kesimleri veya asimetrik kesimleri tercih edebilirsiniz. Bir tarafı kısa, diğer tarafı daha uzun olan pixie saç modelinin de size çok yakışacağından emin olabilirsiniz. Uzun zamandır modası geçmeyen bob kesim tarzı da gözlükle çok hoş bir uyum sağlayacaktır.

Ayten

Moda danışmanıyım... İnternetteki kirlenmiş, yanlış moda bilgileri, kötü kombin önerilerinden sizleri kurtarmak, doğru, gerçekçi, yararlı moda önerileri vermek amacıyla bu sitede çalışmaktayım. Okuyucularıma sevgiler ... Ayten Mutlu

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir