Moda ve Kombin Önerileri

Gözaltı Torbalarından Kurtulmanın Yolları

10.08.2017
274
Gözaltı Torbalarından Kurtulmanın Yolları

Gözaltı Torbalarını Giderme Yöntemleri

Bazılarımız gözaltı torbalarından oldukça şikayetçi. Gözaltı torbalarının oluşumunun birçok sebebi vardır.

Örneğin, stres, uykusuzluk ve yorgunluk bu sebeplerin başında gelmektedir.

Bol su tüketimi sonrasında bu gözaltı torbalarından kurtulmak mümkün. Fakat daha kısa sürede sonuç almak isterseniz de doğal yöntemleri deneyerek gözaltı torbalarından kurtulabilirsiniz. Gözaltı torbaları görüntü açısından oldukça moral bozucu olduğu için bu yöntemleri denemeniz sizin için daha iyi olacaktır.

  • Doğal yöntemlerin biri de patates dilimleri. İster patatesi dilimleyerek gözlerinizin altına yerleştirin, ister patates suyuna pamuk parçalarını batırıp gözlerinizin altına koyun. Koyduktan sonra 15-20 dk bekletin. Patatesin, gözlerinizin altına iyi geldiğini göreceksiniz.
  • Başka doğal yöntemlerden biri de papatya çayı. Kendinize papatya çayı hazırlayın ve pamuğu bu papatya çayına batırın ve gözlerinizin altına koyun, 15-20 dk bekletin. Hem gözaltı torbaları için hem gözlerinizin altındaki morluklar için papatya çayı çok iyi gelecektir.
  • Gözaltı torbalarına iyi gelen başka bir doğal yöntem de tatlı badem yağı. Tatlı badem yağı cildi besler ve onarır. Tatlı badem yağının içerdiği bu özellik sayesinde gün geçtikte gözaltı torbalarınızın kaybolduğunu göreceksiniz. Fakat şunu belirtmek gerekir ki fazla kullanım sonucu sivilce oluşumuna sebebiyet verebilir. Bu yüzden fazla kullanmamanızı öneririz.
  • Son olarak gözaltı torbalarına iyi gelen yöntem de salatalıktır. Salatalık cildi sıkılaştırır ve onarır. Haftada iki gün salatalık dilimlerini gözlerinize yerleştirebilirsiniz.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.