Göz Şekline Göre Makyaj Teknikleri

Göz Şekline Göre Makyaj Teknikleri
30 Eylül 2017 tarihinde eklendi, 84 kez okundu.

Kadınların en çok zorlandığı ve sorun yaşadığı konulardan biri diyebiliriz. Yanlış bir uygulamadan sonra istemediğiniz bir görüntüyle karşılaşır ve makyajınızı birçok kez silip tekrar yapmak zorunda kalırsınız. Bu da oldukça moral bozucudur. Sizlerle bu yazımızda göz şekline uygun makyaj tekniklerini paylaşarak bu sorununuza yardımcı olmaya çalışacağız. İşte göz şekline göre makyaj teknikleri…

Gözünüzün Şekline Göre Makyaj Yapma Teknikleri

Çekik Gözlüler İçin Makyaj Teknikleri

Çekik gözleriniz varsa gözleriniz küçüktür ve bu yüzden de amacınız gözlerinizi büyük göstermek olmalıdır. Bunun için de en büyük yardımcınız maskara olacaktır. Maskara yardımıyla kirpiklerinizi uzun ve doldun göstererek gözlerinizi büyük göstereceksiniz. Ayriyeten alt kirpik diplerinize siyah kalem çekmemelisiniz. Siyah kalem gözlerinizi olduğundan daha küçük gösterecektir. Dolayısıyla alt kirpik diplerinize beyaz ve nude tonlarında kalem çekmeniz gözlerinizi büyütecektir. Göz farı uygularken farı göz dışına çıkarmamaya özen gösterin. Göz kapağının orta kısmına farı uygulayarak gözlerinizi yuvarlak hale getirebilirsiniz.

Yuvarlak Gözlüler İçin Makyaj Teknikleri

Burada amacınız çekik gözlerin tam tersine gözlerinizi badem göz gibi göstermelisiniz. Yani gözleri ön plana çıkarmamalısınız. Göz farı uygulamasında koyu tonları seçmeniz ve böylece gözleri geri plana itmeniz gerekmektedir. Alt kirpik diplerine siyah veya koyu kahve tonlarında kalem çekmelisiniz. Eyeliner kullanıyorsanız, üst kirpik diplerinize kalın ve gözden dışarı taşan kuyruklu eyeliner sürebilirsiniz.

Düşük Gözlüler İçin Makyaj Teknikleri

Düşük göz kapağına veya düşük gözlere sahipseniz koyu göz farıyla yapacağınız gölgelendirme dışa ve yukarı doğru olmalıdır. Üst kirpiklerinize yoğun bir maskara kullanın fakat alt kirpiklerinize maskara uygulamaktan kaçının. Gözün dış ucundan kaşın bitimine doğru çekilen kuyruklu eyeliner, gözlerinizi kalkık görünmesine yardımcı olur.

Birbirine Yakın-Uzak Gözlüler İçin Makyaj Teknikleri

Gözleriniz birbirine yakınsa , gözün iç uçlarına açık renk, pırıltılı far uygulamalısınız. Aynı zamanda eyeliner ile çekik göz makyajı yaparak gözlerinizi normal uzaklığa çekebilirsiniz.

Gözleriniz birbirine uzaksa tam aksine gözlerinizin iç kısmına koyu far veya kalem uygulamalısınız. Ayriyeten makyajınızı göz dışına çıkarmamalısınız. Örneğin eyeliner uygularken gözün dışına taşırmamalısınız.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git