Makyaj Önerileri

Göz Şekline Göre Makyaj Teknikleri

Kadınların en çok zorlandığı ve sorun yaşadığı konulardan biri diyebiliriz. Yanlış bir uygulamadan sonra istemediğiniz bir görüntüyle karşılaşır ve makyajınızı birçok kez silip tekrar yapmak zorunda kalırsınız. Bu da oldukça moral bozucudur. Sizlerle bu yazımızda göz şekline uygun makyaj tekniklerini paylaşarak bu sorununuza yardımcı olmaya çalışacağız. İşte göz şekline göre makyaj teknikleri…

Gözünüzün Şekline Göre Makyaj Yapma Teknikleri

3785E0 | Moda Ve Kombin Önerileri

Çekik Gözlüler İçin Makyaj Teknikleri

Çekik gözleriniz varsa gözleriniz küçüktür ve bu yüzden de amacınız gözlerinizi büyük göstermek olmalıdır. Bunun için de en büyük yardımcınız maskara olacaktır. Maskara yardımıyla kirpiklerinizi uzun ve doldun göstererek gözlerinizi büyük göstereceksiniz. Ayriyeten alt kirpik diplerinize siyah kalem çekmemelisiniz. Siyah kalem gözlerinizi olduğundan daha küçük gösterecektir. Dolayısıyla alt kirpik diplerinize beyaz ve nude tonlarında kalem çekmeniz gözlerinizi büyütecektir. Göz farı uygularken farı göz dışına çıkarmamaya özen gösterin. Göz kapağının orta kısmına farı uygulayarak gözlerinizi yuvarlak hale getirebilirsiniz.

Yuvarlak Gözlüler İçin Makyaj Teknikleri

Burada amacınız çekik gözlerin tam tersine gözlerinizi badem göz gibi göstermelisiniz. Yani gözleri ön plana çıkarmamalısınız. Göz farı uygulamasında koyu tonları seçmeniz ve böylece gözleri geri plana itmeniz gerekmektedir. Alt kirpik diplerine siyah veya koyu kahve tonlarında kalem çekmelisiniz. Eyeliner kullanıyorsanız, üst kirpik diplerinize kalın ve gözden dışarı taşan kuyruklu eyeliner sürebilirsiniz.

Düşük Gözlüler İçin Makyaj Teknikleri

Düşük göz kapağına veya düşük gözlere sahipseniz koyu göz farıyla yapacağınız gölgelendirme dışa ve yukarı doğru olmalıdır. Üst kirpiklerinize yoğun bir maskara kullanın fakat alt kirpiklerinize maskara uygulamaktan kaçının. Gözün dış ucundan kaşın bitimine doğru çekilen kuyruklu eyeliner, gözlerinizi kalkık görünmesine yardımcı olur.

Birbirine Yakın-Uzak Gözlüler İçin Makyaj Teknikleri

Gözleriniz birbirine yakınsa , gözün iç uçlarına açık renk, pırıltılı far uygulamalısınız. Aynı zamanda eyeliner ile çekik göz makyajı yaparak gözlerinizi normal uzaklığa çekebilirsiniz.

Gözleriniz birbirine uzaksa tam aksine gözlerinizin iç kısmına koyu far veya kalem uygulamalısınız. Ayriyeten makyajınızı göz dışına çıkarmamalısınız. Örneğin eyeliner uygularken gözün dışına taşırmamalısınız.

Küçük Gözleri Büyük Gösteren Makyaj Teknikleri

Küçük gözlü hanımların en çok istedikleri arasında gözlerinin iri ve güzel görünmesidir. Yanlış makyaj uygulaması yaparak gözlerinizi daha da küçük gösterebilirsiniz.

Sürekli olarak bozup tekrar yapmaktansa bu yazıyı okuyarak küçük gözlerinizi kolay makyaj teknikleri ile daha büyük gösterebilirsiniz.

Bunları uygulayınca eminim sonuçtan çok memnun kalacaksınız.

6423 goz makyaji | Moda Ve Kombin Önerileri

  1. Göz Kapağı Uygulaması: Göz kapağına uygulayacağınız   beyaz, bej, krem gibi renk tonlarıyla göz kapağınızdaki renk eşitsizliğini gidererek gözleriniz ön plana çıkar.
  2. Göz Altı  Uygulaması: Göz altlarındaki damarlı ve çizgili görünüm göz altlarını karanlık gösterir. Bu karanlık görünüm yüzünden gözleriniz geri planda kalır. Bunun için göz altlarınıza cilt tonunuza uygun bir kapatıcı kullanın ve daha sonra aydınlatıcı ile bunu tamamlayın.
  3. Göz Farı Uygulaması: Far kullanarak gözlerinizi büyük gösterebilirsiniz.  Göz kapağının katlanma bölgesi üzerine kahve tonlarında bir far uygulamak, göz kapağını daha yukarıda ve gözlerinizi büyük gösterir. Doğal bir görünüm olması için farı iyice dağıtmanız güzel olacaktır. Ayrıca alt kirpik diplerine aynı kahve tonlarında far uygulanırsa gözleriniz daha büyük gözükür.
  4.  Göz Pınarı Uygulaması:  Gözleri büyük göstermenin bir yolu da gözlerinizin iç köşelerine uygulayacağınız gümüş ışıltılı krem ya da toz farıdır.
  5. Kaşlar: Kaşlarınız seyrekse kaş renginize uygun kaş kalemi ya da kaş farı kullanarak dikkatleri göz bölgesine çekebilirsiniz.
  6. Göz İçi: Yapılan yanlışlardan en önemlisi de göz içine çekilen siyah kalemdir. Çünkü gözlerinizi daha da küçük gösterir. Bunun yerine göz içine beyaz ya da nude renginde kalem çekin.
  7. Kirpik: Kirpik kıvırıcıdan yardım alarak kirpikler kıvrıldıktan sonra uygulayacağınız maskara gözleri daha da belirginleştirir. İsterseniz takma kirpik takarak da bunu elde edebilirsiniz.

Ayten

Moda danışmanıyım... İnternetteki kirlenmiş, yanlış moda bilgileri, kötü kombin önerilerinden sizleri kurtarmak, doğru, gerçekçi, yararlı moda önerileri vermek amacıyla bu sitede çalışmaktayım. Okuyucularıma sevgiler ... Ayten Mutlu

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir