Cilt Bakımı

Göz Altı Torbaları İçin Doğal Formül

Soğuk papatya çayı ile göz kompresi yorgun gözleri yatıştırmaya yarar ve göz altında oluşan şişliklerin inmesine yardım eder. Göz altı torbaları için bitkisel formül:
1 çorba kaşığı kuru papatya
250 ml kaynar su
Papatyayı suyun içerisine atın. Kapağını kapattıktan sonra 20 dakika dinlenmeye bırakın. Çayı süzün ve bu çayı buzdolabında saklayın. 2 parça pamuğu soğuk çayın içine batırıp, rahatça uzanıp pamukları göz kapaklarınızın üstüne yerleştirip 10 dakika dinlenin.

Göz torbaları için bir başka formül ise:

Gül ile gözleri canlandırın

Buzdolabınızda 1 şişe gül suyu bulundurun 2 çorba kaşığı gül suyunu eşit oranda soğuk suyla inceltin. 1 er parça pamuğu karışıma batırıp göz kapaklarınızın üstüne uygulayın.
Göz canlandırıcı tonik
Papatya, rezene ve mürver çiçeği yorgun veya şiş olan gözleri canlandırır.
500 ml kaynar su
1 çorba kaşığı papatya,
1 çorba kaşığı rezene tohumu,
1 çorba kaşığı mürver çiçeği,

Bitkileri suyun içerisine atıp kabın kapağını kapatıp demlendirin. Karşımı bir tülbent batırıp hafifçe sıkın. Uzanıp tülbenti gözlerinizin üzerine yerleştirip 10 dakika kadar dinlenin.

Bu formül göz şişliklerini yani göz torbalanmasını önleyecektir.


Ayten

Moda danışmanıyım... İnternetteki kirlenmiş, yanlış moda bilgileri, kötü kombin önerilerinden sizleri kurtarmak, doğru, gerçekçi, yararlı moda önerileri vermek amacıyla bu sitede çalışmaktayım. Okuyucularıma sevgiler ... Ayten Mutlu

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu