Gerdek Gecesi Kanaması Nasıl Olur?

Gerdek Gecesi Kanaması Nasıl Olur?
4 Ağustos 2018 tarihinde eklendi, 4 kez okundu.

İlk cinsel ilişki deneyimi her kadın için özel bir andır. Güzel ve özel geçmesi istenen bir durumdur. Ancak kadınların bu geceye dair birtakım korkuları da bulunuyor. Hem çevrenin söyledikleri hem de kulaktan dolma bilgiler gerdek gecesini daha korkutucu hale getiriyor.

Gerdek gecesi kanaması nasıl olur? Gibi sorular oluşabiliyor. İlişkinin acılı, ağrılı ve kanamalı olması endişesi neredeyse bütün kadınlarda bulunuyor. Hatta bu endişe bazı zamanlarda vajinismus adı verilen psikolojik rahatsızlığa bile sebebiyet verebiliyor. Ancak çevrenin konuşmaları yerine uzmanları dinlemek her zaman daha doğru olacaktır.

İlk Gece, Gerdek Gecesinde  Ağrı ve Acı Çok Fazla Hissedilir mi?

Kadınların vajina girişinde kızlık zarı bulunur. Kızlık zarından dolayı da birleşme esnasında ağrı ve acı hissetme endişesi olur. Ancak burada kızlık zarının olması ağrı ve acıya sebebiyet vermez. Doğru davranışlar ve teknikler ile cinsel ilişki daha sağlıklı şekilde gerçekleştirilir.

Kadın ve erkek birbirlerini arzuluyorsa, yeterli sürede ön sevişme yapılırsa, kadın vajina bölgesinde yeterli ıslanmayı hissediyorsa ilk cinsel ilişki olsa bile ağrı ya da acı hissedilmez. Herkesin korktuğu ağrı ya da acının asıl sebebi vajina bölgesindeki kuruluktur. Bu kuruluğu önlemek için ise yeterli ön sevişme mutlaka yapılmalıdır.

Gerdek Gecesi Kanaması

Asıl korkulardan biri de gerdek gecesi kanamasıdır. Uzmanların yapmış olduğu araştırmalara göre gerdek gecesi kanaması aslında gerçek değildir. Kızlık zarı adı verilen yapı vajinayı koruyan bir yapıdır. Kızlık zarı üzerinde zaten adet kanamasına yardımcı olan delikler, boşluklar bulunur. Penis ile vajina birleştiği esnada da olması gereken kızlık zarının esnemesi ve kanama olmamasıdır. Kanamaya asıl sebebiyet veren durum kadının yeterli gevşeyememesi, yeterli ıslanmaması ve kendini partnerine bırakamamasıdır. Yani kadın ve erkek rahat olmazsa doğru teknikleri kullanmazsa kanama kaçınılmazdır. Buna paralel şekilde ilk gece kanaması olmayan kadınlar kesinlikle korkmamalıdır, tereddüt yaşamamalıdır.

İlk Gece Kanaması Nasıl Olur?

Bazı kadınlar dar vajinanın, dar kemik yapısının kanamayı arttıracağını düşünüyor. Ancak kesinlikle bu durumlar kanamaya sebebiyet vermez. Kanama olursa da bunun sebebi vajina girişindeki tahriştir. Olan kanamanın miktarı ise çok azdır. Adet kanaması kadar yoğun ve sık olmaz. Sadece bir kereliğe mahsus şekilde silinebilecek miktarda kanama yaşanır.

Daha sonra devam etmeyeceği için bu konuda sorun yaşanmaz. Bazı geleneksel durumlardan dolayı kanama olması istense bile bu aslında doğru bir davranış değildir. Olmaması kadın sağlığı açısından da daha uygundur.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Sayfa başına git