Genç Odası İçin Dekorasyon Önerileri

Genç Odası İçin Dekorasyon Önerileri
22 Mart 2016 tarihinde eklendi, 46 kez okundu.

Genç Odası Dekorasyon Modelleri ve Fikirleri

Genç bir birey için kendine ait alanın enerjik yapıda olması önemli. Genel olarak ergenlik olarak tanımlanan dönemde kişinin kendini tanımaya başladığı ve sık sık yalnız kalmak istediği gözlemlenmiştir. Hormon dengesi nedeniyle sıkıntılı geçen bu dönemde gencin kendine ait alanlarda enerjiyi yakalaması gerekmektedir. Bu nedenle renk ve düzen olarak genç odaları bireyin geçirdiği dönemi de göz önüne alınarak düzenlenmelidir.

Genç odası dekorasyonu modelleri son derece basittir. Erkekler için kafasını dağıtacağı bir dart tahtası ya da bir basket potası, kız çocukları için ise ayna ağırlıklı dekorasyonlar yapılmalıdır.

Genç odası dekorasyon önerileri genel olarak turuncu, kırmızı, lacivert, sarı, turuncu, siyah üzerine kuruludur. Bu renkler kişinin bireysel, başarılı ve aynı zamanda neşeli yönlerine hitap eden renkler olduğu için önemlidir.

Genç odası düzenlerken yapılması gereken dekorasyon önerileri arasında gencin odasında az sayıda eşyanın olması gerektiği ve gençlerin biyolojik saatlerini baz alarak odanın aydınlık bir şekilde tasarlanması gerektiği yer almaktadır.

En önemli kısımlardan birisi de çocuğunuzun ilgi alanlarına yönelik bir oda oluşturmanızdır.

Örneğin uzay ve yıldızlara ilgi duyan bir çocuk için takım yıldızlardan oluşan bir tavan dekorasyonu çalışması yapabilir ya da buna dair poster ve tablolar ile odayı hareketlendirebilirsiniz.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git