Ev Modası

Fastfood Dükkanı Dekorasyonu Nasıl Olmalı?

İnsanların kendi yaşamlarını idame ettirebilmeleri için mutlaka para kazanmaları gerekiyor. Para kazanma ise kişinin kendi mevcut gerçekliği ile doğru orantılı oluyor. Kimi insanlar bir kamu kurumu ya da özel sektörde mavi veya beyaz yakalı olarak çalışır iken kimi insanlar ise dükkan açarak kendi işlerini yapmayı tercih ediyor. Bir arz talep meselesi olarak da fastfood restoranları neredeyse her sokakta, her caddede açılmaya başlamış durumda. Ama eğer kişiler böyle bir yer açmaya karar vermiş ise dekorasyon konusunu da göz ardı etmemeli ve belli başlı hususlara dikkat edilmeli.

Kişiler eğer bir markanın şubesini açmıyor ve kendilerine ait özel bir konsept ile böyle bir yer açacaklar ise o zaman mutlaka burası nasılsa bir fastfood, yemeğin kaliteli, temiz, sağlıklı olsun dememeli ve kalitenin ayrıntıda gizli olduğunu unutmamalıdır.  İyi bir dekorasyon ile çok sayıda müşteriye ulaşmak mümkündür. Küresel rekabet edilebilir bir dünyada özellikle büyük fastfood restoranlar ile rekabet etmek kolay olan bir şey olmadığından, benzerlerinden ayrılan farklılık yaratan, özgün ve özel dükkan dekore edilmesi gerekir. Her şey en ince ayrıntısına kadar düşünülmeli ve sonrası böyle bir yer açılmalıdır.

Fastfood restoranlar insanların hızlıca yemek yiyip gittiği yerler olduğu ferah, canlı, hareketli  bir dekorasyon kullanılmalıdır. Buraya gelen kişiler tıkış tıkış olmamalı, hem rahat hareket etmeli, hem de ister yalnız olsun, ister arkadaşları ile gelsinler, yemeklerini yemeli ve çıkmalıdır. Duvar dekorasyonunda canlı işin doğasına uygun tablolar kullanılabileceği gibi, özlü sözler içeren yazılar da bulunabilir. Bunun yanında kullanılan sandalye ve/veya iskemleler ergonomik tasarımlı herkesin kullanabileceği biçimde olmalıdır. Son yıllarda ahşap çok moda olduğu için dükkan genelinde ahşap kullanılarak farklı bir hava yaratılabilir. Gösterişten uzak, şık, doğal bir ambiyans yaratılmalıdır. Kullanılan tuzluk, sosluk gibi objeler de ortama uyum göstermelidir. Yine bu tür ortamlarda tek gelenler için ya da kalabalık gruplar için farklı masa sandalyeler kullanılmalı, her kesime hitap edilebilmelidir.  Metal de böylesi yerler için idealdir. Ya da metal ve ahşap bir arada da kullanılabilir.

Ayten

Moda danışmanıyım... İnternetteki kirlenmiş, yanlış moda bilgileri, kötü kombin önerilerinden sizleri kurtarmak, doğru, gerçekçi, yararlı moda önerileri vermek amacıyla bu sitede çalışmaktayım. Okuyucularıma sevgiler ... Ayten Mutlu

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir