Eyeliner Sürme Teknikleri

Eyeliner Sürme Teknikleri
16 Ağustos 2017 tarihinde eklendi, 325 kez okundu.

Mükemmel bir göz makyajı yapmak istiyorsanız eyeliner sürmeyi iyi biliyor olmalısınız.

Göz makyajında eyeliner olmazsa olmazlardandır.  Eğer eyeliner için fırça deneyiminiz yoksa kalemlerden yardım alabilirsiniz.

  • Eyeliner sürmeden önce mutlaka göz kapağınıza uygulayacağınız makyajı tamamlamalısınız. Mesela göz farınız sürülmüş olmalıdır. Eyelinerı sürerken dirseğinizi bir yere dayayarak daha kolay sürüş yaşayabilirsiniz.
  • Eyeliner sürmeye dıştan başlayın. Dıştan içe doğru kalından inceye bir kavis çizin. Eyelinerın bitiş noktasındaki çizgiyi kalınlaştırmayın. İçe doğru incelen çizgi gözlerinizi yukarı kaldırır.
  • Alt göz kapağınıza ince şekilde eyeliner ile aynı renkte göz kalemi çekin. Fakat gözleriniz küçükse burada dikkatli olmalısınız. Ya gözlerinizin içine beyaz kalem çekin ya da çekeceğiniz siyah kalemi göz içine değil dışına çekin.
  • Dikkat çekici gözlere sahip olmak istiyorsanız jel ya da likit eyeliner’lar her zaman daha iyidir.

Eyeliner Sürme Yöntemleri

Klasik Yöntem:  En çok tercih edilen sürüş yöntemidir. Eyeliner çizgisini göz kapağının bitiminden çok az uzatın. Fakat burada bitim noktasının kalın olmamasına dikkat edin.

Basit Yöntem: Gözlerinize ilk olarak baz uygulayın. Daha sonra eyelinerı göz kapağın bitimine kadar çekin.

Dramatik Yöntem: Bu yöntemde klasik yöntemden farklı olarak eyelinerın bitiş noktası daha kalın ve kuyrukludur. Bunu elde etmenin kolay yolu da; önce göz kalemiyle göz kapağının bitiminden yukarı doğru küçük bir üçgen çizin, sonra da içini eyeliner fırçasıyla boyayın.

Kedi Gözü Yöntemi: Basit yöntemde eyeliner sürdükten sonra göz kapağının üzerine ikinci bir çizgi daha çekin ve uç noktasını yukarı doğru kaldırın.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git