Ev Modası

Eve Eşya Alırken Bunlar Dikkat Edilmeli

Yeni evlisiniz ya da evinizin odaları için birkaç değişiklikler yapmak istiyorsunuz. Bu yüzden odanız için mobilya, beyaz eşya gibi eşyalar almak zorunda kalıyorsunuz. Biliyorsunuz ki önceden, eşyaların sayısı azdı ama kaliteliydi şimdi, bir sürü mağazada çeşit çeşit satılmaktadırlar. Hal böyle olunca, insanlar alışveriş yaparken kuşkuya düşmektedirler. Bu yüzden eve alınacakların seçimi de bir hayli zor olmaktadır. Şimdi sizlere eve eşya alırken hangi eşya tipi için nelere dikkat edilmesi gerektiğini açıklayacağım.

Beyaz Eşya Alırken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Öncelikle, eviniz için eşya alacağınız zaman, ‘’İlk hangi ürünlere göz atmak istersiniz?’’ diye sorsak, çoğu kişi beyaz eşyayı seçecektir. Önceden sadece beyazlardı, ama şimdi farklı renkleri de mevcut. Eve beyaz eşya alırken dikkat edilmesi gereken en önemli konu, alacağınız beyaz eşyanın çok iyi bir enerji sınıfına ve gerçekten cebinizin dostu olmasına dikkat edin. Örneğin, buzdolapların E,D,C,B,A ve A+,A++ gibi enerji sınıfları bulunmaktadır. Şunu düşünebilirsiniz, enerji seviyesi arttıkça fiyatı da artmaktadır o zaman düşük enerjili almalıyım. Eğer gerçekten böyle düşünüyorsanız hata yapmış olursunuz. Çünkü yüksek enerji sınıflı bir buzdolabı alırsanız, ileride verdiğiniz paranın karşılığını vermiş olacak. Siz fark etmeseniz de, tasarruf sağlayacaksınız.

Mobilya Alırken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Türkiye’de, beyaz eşya gibi, mobilya almakta ciddi bir iştir. İlk önce, alacağınız mobilya yapılırken hangi maddelerin kullanıldığına dikkat edin. Mutlaka zararlı maddelerden yapılıp yapılmadığını teşhis etmelisiniz. Bu sayede hem sizin hem de çocuklarınızın sağlığı açısından önemli bir adım atmış olursunuz. Diğer bir dikkat edilmesi gereken ise, markalı mobilya olmasıdır. Markalı mobilyalar, belirli sistemler, sosyal sorumluluklar ve kalite standartları adı altında bir üretim gerçekleştirdikleri için, insanların güvenlerini kazanmış olmaktadırlar. Siz de eşya almadan önce bunlara dikkat etmelisiniz.

Ayten

Moda danışmanıyım... İnternetteki kirlenmiş, yanlış moda bilgileri, kötü kombin önerilerinden sizleri kurtarmak, doğru, gerçekçi, yararlı moda önerileri vermek amacıyla bu sitede çalışmaktayım. Okuyucularıma sevgiler ... Ayten Mutlu

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir