Cilt Bakımı

Evde Yapabileceğiniz El ve Tırnak Bakımı İçin Doğal Öneriler

Bilhassa hanımlar için el ve tırnak bakımı bir hayli önemlidir. Zira öncelik olarak ilk göze hitap eden eller de her an bir zariflik ve güzel duyu güzellikler içermesi gerektiğinden ötürü sizler de bu dış görünümünüze itina gösteriyorsanız yapacağınız bir kaç tavsiye ile muhteşem görünümler de ellere kavuşabilirsiniz.

Bilhassa kış ayların da hanımların en büyük problemi haline gelen şüphesiz ki çatlaklar ve kolayca kırılabilen tırnaklar olmaktadır.

Bu yüzden de siz değerli üyelerimizin evler de kolayca yapabileceğiniz organik karışımlar ile bu sorunlara çözümler bulabilirsiniz.  Söz gelişi kış ayların da olduğu gibi öteki zamanlarda da elleriniz de çatlaklar oluşuyor ise mutlaka bu naturel karşımı yapmalı ve elleriniz de denemelisiniz.

Evde yapabileceğiniz el ve ırnak bakımı için doğal öneriler

Çatlak Eller İçin Yapılacak Naturel Karışım : 

2 Tane limon

50 Gram gliserin

30 Gram badem yağı

30 Gram kolonya

2 Yemek kaşığı pudra

İlk önce geniş bir kabın içine verilen oranda limon suyunu ilave edin. İçerisine gliserini , badem yağını , kolonyayı ve pudrayı dahil ederek pürüzsüz bir kıvama gelinceye kadar karıştırın. Küçük bir cam şişenin içine bu elde edilmiş naturel karışımı dökün. Hazırlanılan karşımı elinizin üstüne güzelce sürerek temiz bir poşeti elinize geçirin .

Ortalama 15 dakika kadar bu şekilde karşımı elinizde beklemeye alın. Hemen sonra bolca suda durulayın ve ellerinizi kurutun. Görmüş olacaksınız ki ellerinizde ki çatlaklar bir kaç kere sürdüğünüz süre kaybolacaktır.

Eğer tırnaklarınız çabucak kırılıyorsa gene evde bulunan malzemeler bir organik karışım yapabilirsiniz.

Acele Kırılan Tırnaklar İçin Naturel Karışım : 

1 Su bardağı ılık su

Yarım Tane limon

1 Tatlı kaşığı tuz

1 Tatlı kaşığı badem yağı

Gene geniş ve çukur bir kabın içine ılık suyu ve limon suyunu ilave edin. T

uzu ve badem yağımı içine dahil ederek çırpın. Hazırladığınız organik karşımı ortalama 2 saat kadar beklemeye alın. Resmen oje sürer gibi tırnağınızın üstüne sürerek tırnağın üzerini kaplayacak şekilde gösterim.

Bu organik karışım yardımıyla tırnaklarınız güçlenecek ve bundan böyle kolayca kırılmayacaktır.

Ayten

Moda danışmanıyım... İnternetteki kirlenmiş, yanlış moda bilgileri, kötü kombin önerilerinden sizleri kurtarmak, doğru, gerçekçi, yararlı moda önerileri vermek amacıyla bu sitede çalışmaktayım. Okuyucularıma sevgiler ... Ayten Mutlu

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir