Cilt Bakımı

Evde Tırnak Bakımı

Evde Tırnak Bakımı Nasıl Olmalı?

Birazdan sizlere sunacağımız kolay ve doğru yöntemler ile evde tırnak bakımı sizin için de keyifli bir hal alacak. Sürekli kuaföre gitmek zorunda kalmayacaksınız. Hatta çok daha bakımlı tırnaklara sahip olma avantajınız da karınız olacak.

Şanslıyız ki tırnaklarımız, ciltlerimiz gibi kuru, karma ya da yağlı gibi sınıflara ayrılmıyor. Meydana gelebilecek kötü görünümlerin altında yatan belli başlı birkaç madde vardır. Bunlar;

  • Tırnakların nem seviyesini kaybedip, neme ihtiyaç duyması,
  • Deterjan gibi kimyasal maddelere maruz kalarak aşınmış olması,
  • Yanlış tırnak kesimi ya da diyabet gibi hastalıklar sebebi ile tırnağımızda oluşan enfeksiyondan mantar oluşması.

Yukarıdaki tüm bu sorunlara karşı bizim de savaş açabileceğimiz güçlü yöntemlerimiz var.

Evde tırnak bakımı yazımıza devam etmeden önce özellikle diyabet hastalığına sahip olan kişilerin ufacık bir mantar oluşumu dahi olsa doktora danışmalarını önemle tavsiye ediyoruz. Aksi halde kangren ile bile sonuçlanabilen ciddi hastalıkların yaşanması durumu ile karşılaşılabilmektedir.

Sihirli Malzeme Vazelin

Sihirli Malzeme Vazelin
Sihirli Malzeme Vazelin

Birçok kuaför hala daha vazelin kullanımından vazgeçmemektedir. Çoğu kuaför orijinal kabında kullandığı için eminiz siz de en az bir kere bile olsa kuaförlerde vazelin uygulamasına dahil olduğunuzu fark etmişsinizdir. Ancak kimi kuaförler bildiğimiz vazelini başka minik şişelerde muhafaza ederek sihirli malzemenin gizemini katlamaktadır.

Bakımlı tırnaklar için vazelini, çantanızdan ve yatak odanızda baş ucunuzdan asla eksik etmeyin. Aklınıza geldikçe sadece tırnaklarınıza değil, aynı zamanda tırnak etlerinize de gelecek şekilde sürünüz. Daha etkili bir sonuç alabilmek için vazelin sürmeden önce ellerinizi ılık suda bekletebilirsiniz.

Sararan Tırnaklar Kabusunuz Olmasın

Sararan Tırnaklar Kabusunuz Olmasın
Sararan Tırnaklar Kabusunuz Olmasın

Kimi tırnaklar sararmaya meyillidir ve hemen beyazlığını kaybederler. Kimilerimiz de içtiğimiz sigaralar sebebi ile tırnaklarımızın sararmasına sebebiyet vermekteyiz.

Her ne sebepten olursa olsun sararan tırnakları beyazlatmak sadece limon suyu ve karbonat kullanımı ile mümkün. 2 çay kaşığı karbonatın üzerine yarım limonun suyunu sıkın. (limondaki su oranı az ise bir limonda sıkabilirsiniz) Ardından eski diş fırçanız ile tırnaklarınızı zedelemeden hafif hareketler ile fırçalayın.

Dişlerimizi beyazlatma kullandığımız diş macunu da tırnaklarımızın beyazlamasına yardımcı olacak diğer bir malzemedir. Bu sebeple aynı dişlerinizi fırçalar gibi diş macunu ile tırnaklarınızı da fırçalayabilirsiniz.


Ayten

Moda danışmanıyım... İnternetteki kirlenmiş, yanlış moda bilgileri, kötü kombin önerilerinden sizleri kurtarmak, doğru, gerçekçi, yararlı moda önerileri vermek amacıyla bu sitede çalışmaktayım.Okuyucularıma sevgiler ... Ayten Mutlu

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu