Makyaj Önerileri

Ev Yapımı Pratik Eyeliner Tarifi

Evde Kendi Kendinize Eyeliner Yapma Yöntemleri ve Tarifleri

Makyaj yapmayan bir kadın yoktur dünya üzerinde. Makyaj aynı zamanda kişinin daha bakımlı görünmesine de olanak veren bir durumdur. Kimi zaman insanların kurtarıcısı haline bile gelebilmektedir.

İşin özünde makyaj son derece bilgi ve deneyim gerektiren bir konudur.

Rastgele alınacak olan makyaj malzemeleri ile yapılması kimi zaman pek bir işe yaramaz. Doğru seçilmeyen bir makyaj malzemesinin ise cilde ciddi zararları olabilir.

Günümüzde doğal olan ürünler tercih edildiği ve öyle de olması gerektiği için kimi zaman insanlar ede makyaj malzemelerini kendileri yapma kararı alıyorlar. Böylece paraben, parfm, alkol içermeyen, doğal ürünler elde ediyorlar.

İşte evde rahatlıkla yapılabilecek olan ürünlerden bir tanesi de eyeliner yapımı. Hem de oldukça basit bir biçimde.

Önce malzemelerini belirtmek gerekir ise 2 kapsül aktif edilen kömür ve yarım çay kaşığı aloe vera. Gördüğünüz gibi malzemeler oldukça az ve her yerde rahatlıkla bulunabilecek ürünler.

Malzemesi az olan bu eyelinerin yapımı da oldukça kolay. İlk adım olarak eyeliner yapmak için malzemelerin karıştırılacağı bir kase edinilir ve bu kasenin içinde alınan 2 adet kapsül kömür dökülür ve birbiri ile iyice karıştırılır. Hemen akabinde bu karışıma aloe vera yağı katılarak iyice malzemelerin birbirinin içine geçmesi sağlanır.

Homojen bir karışım elde edildikten sonra artık eyeliner hazırdır.

Herhangi bir makyaj fırçası ( olabildiğine küçük olanlarından ile uygulama göz çevresine rahatlıkla  artık yapılabilir.

Diğer makyaj malzemelerinin bekletildiği ortamda ağzı kapalı bir biçimde tamamen bitene dek kullanılabilir. Tamamen görüldüğü üzere doğal ve yapımı dakikalar alan bir eyeliner olarak aile bütçesine de zarar vermez. Oldukça da ucuza mal edilen bir üründür.

Dahası piyasada olan diğer ürünlerle olduğu gibi etkileyici bir görünüm elde etmek mümkündür.

Ayten

Moda danışmanıyım... İnternetteki kirlenmiş, yanlış moda bilgileri, kötü kombin önerilerinden sizleri kurtarmak, doğru, gerçekçi, yararlı moda önerileri vermek amacıyla bu sitede çalışmaktayım. Okuyucularıma sevgiler ... Ayten Mutlu

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir