Ev Dekorasyonunda İnce Nüanslar

Ev Dekorasyonunda İnce Nüanslar
7 Ekim 2018 tarihinde eklendi, 32 kez okundu.

Ev dekorasyonu ince ufak detaylarla kolayca zenginleştirebileceğimiz bir alandır. Ev dekorasyonunda ince nüanslarda bulunarak yaşadığınız alanı hayallerinizdeki yere çevirmeniz çok zor olmayacaktır. Hem de çok fazla servet harcamanıza gerek kalmadan sadece elinizdeki eşyaları değerlendirerek yapmanız çok kolay olacaktır.

1)E v dekorasyonunun en temel noktası, doğru renklerdir.

Evinizde çok fazla çarpıcı duvar kâğıtlarına ve boyalara yer vermeyin. Ev dekorasyonunda her şey ile uyum sağlayabilen ve eskimeyen renkler; şampanya, pudra gibi yumuşak renklerdir. Lila, açık mavi, toz pembe gibi renkler gözün yorulmasına neden olur. Daha açık beyaza yakın tonlar ise evi olduğundan ferah gösterir.

2)Küçük, ufak aksesuarları tercih etmeyin.

Biliyoruz hepimiz, ufak biblo süs eşyaları almayı seviyoruz. Fakat bu tür eşyalar odamızı olduğundan dağınık görünmesine yol açıyor. Küçük küçük bir sürü süs eşyası yerine bir tane büyük vazo ya yerden yükselen bir şamdanlık gibi orijinal parçalar satın alabilirsiniz. Hem asla eskimez hem de çok daha şık duracağı aşikârdır. Ev dekorasyonunda ince nüanslar, evi daha şık ve uğraşılmış gösterir.

3) Eviniz küçük ise yerden yükselen aydınlatmaları tercih edin.

Hepimizin evi kocaman ferah olması gibi bir ihtimal söz konusu değildir. Bu gibi durumlarda yerden yükselen ışık kaynakları lambeder ve avize gibi seçenekleri değerlendirebilirsiniz. Koltukların kenarlarına yerleştireceğiniz bu lambaderler bir anda odanızın havasını değiştirecektir.

4)Eskiyen perde kumaşlarını atmayın.

Evinizde eskimiş perdeleriniz varsa sakın atayım demeyin. Eski perdelerinizde ilerleyen zamanlarda koltuk örtüleri yaptırabilirsiniz. Perde kumaşları son derece dayanıklı olduğu için eskiyip solma yapmayacaktır.

5)Eşyaları boyayın.

Dışarıdan istediğiniz bir renkte eşya satın almak yerine var olan eşyalarınızı boyayın. Ahşap kutular, porselen tabaklar farklı objeleri boyayıp da kullanmanız evinize bambaşka bir hava katacaktır.

Ev dekorasyonunda ince nüanslarla sizde, dergi kapaklarında yer alan evlerden birine sahip olabilirsiniz.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git