Moda ve Kombin Önerileri

Etkili Kilo Verme Yöntemleri Nelerdir

24.06.2019
231
Etkili Kilo Verme Yöntemleri Nelerdir

Kilo almak kolay, vermek ise zordur. Bu yazımızda etkili kilo verme yöntemlerini sizlere aktaracağız…
Kilo vermenin ötesinde sağlıklı bir şekilde kilo vermek daha önemlidir. Sağlıksız şekilde verilen kilolar sağlığınızı bozacağı gibi aldığınız kiloları çok kısa bir şekilde geri almanıza da neden olabilmektedir.

İşte En Etkili Kilo Verme Yöntemleri

1-Düzenli Spor Yapmak
Haftada en az 3 gün spor yapmak sağlığınız için çok önemlidir. Özellikle sabahları spor yapmaya özen göstermeniz vücudunuzun dengeli bir şekilde kilo vermesine büyük katkı sağlayacaktır.
2-En Az 6 En Fazla 8 Saat Uyumaya Dikkat Edin
Düzenli uyku yaşamsal fonksiyonlarımız için çok önemlidir. Bu yüzden biyolojik fonksiyonlarımıza göre hareket etmeli 6 saatten az 8 saatten fazla uyumamaya özen göstermeliyiz.
3-Stresten Uzak Durun
Stres doğrudan olmasa bile dolaylı yollardan insana kilo aldıran önemli bir etkendir. Çünkü stresli bir insanın genel anlamda çok fazla yemeye meyilli olduğu araştırmalarda kanıtlanmıştır. Stresten uzak durun.
4-Öğünlerinizi Küçültün
Tabağınızı çok doldurmayın. Çok doldurulan tabak daha fazla yemenize neden olacaktır. Unutmayın beyne doyma hissi 20 dakika içerisinde iletildiği için yavaş yemeniz doyma hissine varmanızı sağlayacaktır
5-Şekeri Hayatınızdan Çıkarın
Hazır gıdalar ve içeceklerden aldığımız şeker vücudumuzun en büyük düşmanlarından bir tanesidir. Bu yüzden şeker ihtiyacınızı meyve ve sebzelerden karşılamaya özen göstermelisiniz.
6-Nişastalı Besinler Tüketmemeye Özen Gösterin
Kilo vermenin önündeki en büyük engellerden bir tanesi de nişastalı ürünleri bolca tüketmektir. Patates, makarna, pirinç, ekmek gibi gıdaları hayatınızdan çıkarmanız etkili ve hızlı bir şekilde kilo vermenizi sağlayacaktır.
7-Protein Ağırlıklı Beslenmeye Dikkat Edin
Nişasta ağırlıklı besinler tüketmek yerine protein bakımından zengin besinler tüketmek etkili bir şekilde zayıflamanızı sağlayacaktır. Proteinli besinler metabolizmayı hızlandıran en önemli besinlerdendir.
8-Günde En Az 2 Litre Su Tüketmeye Özen Gösterin
Su vücuttaki mikropları ve zehirleri uzaklaştırır. Metabolizmanın hızlanmasını sağlar.
9-Uzun Süre Aç Kalmayın
Uzun süre aç kalmamaya özen gösterin. Uzun süre aç kalmak vücudun istediği besinden daha fazla alınmasını sağlayacaktır.
10-Yatmadan En Az 3 saat Önce Akşam Yemeği Yiyin
Yatmadan 3 saat öncesinde yemek yeme faaliyetlerini tamamlamanız rahat uyumanızı sağlayacağı gibi etkili bir şekilde kilo vermenize de yardımcı olacaktır.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.