Makyaj Önerileri

Esmer Tene Hangi Renk Saç Yakışır?

Kadınların en önem verdikleri yerleri şüphesiz saçlarıdır. Ne giyersek giyelim saçlar güzel olmadığı takdirde siz de kendinizi güzel görmezsiniz ve gününüz de buna bağlı olarak pek iyi geçmez. Saçların rengini değiştirmek de kadınların diğer tutkusudur fakat renk seçimi konusunda çok zorlanılmaktadır. Hele de teniniz esmer ise renk konusunda daha da zorlanabilirsiniz.

Beyaz tenlilere yakışan saç renkleri çok iken esmer tenlilere bunun aynısını söyleyemeyiz. Tabii bu esmer tenlilerin şanssız olduğu anlamına gelmez. Aksine beyaz tenli kadınlara göre daha şanslıdırlar. Çünkü cilt kusurları belli olmaz ve cilt sorunu da pek yaşamazlar.

Esmer tenli kadınlara sarı saç yakışmaz diye bir kural yoktur. Ama sarı saçın rengi iyi ve doğru ayarlanmalıdır. Esmer tene platin ve altın sarısı tonları yakışmaz. Eğer sarıya boyatmak istiyorsanız  küllü sarı, koyu küllü sarı veya papatya sarısı sizin için daha uygun olacaktır.

Daha sonra saç diplerinizde koyu renk saçlarınız çıkacağı için düzenli olarak boya yapmanız gerekmektedir. Aynı zamanda kaşlarınız da koyuysa kaş renginizi de açtırmanızda fayda var.

Esmer tene en çok giden saç renkleri koyu renk saçlardır. Siyah, mavi siyah, koyu kahve, çikolata kahvesi ve kestane renkleri esmer tenli kadınlara çok yakışan saç renkleri arasındadır. Fakat ben koyu renk istemem derseniz de açık renk olarak bal kahvesi rengini tercih edebilirsiniz.

Kızıl kahverengi de esmer tenli kadınlara çok yakışan ve oldukça tercih edilen renkler arasındadır. Ayriyeten bu renk, esmer tenli kadınların daha çekici görünmesini de sağlar.


Ayten

Moda danışmanıyım... İnternetteki kirlenmiş, yanlış moda bilgileri, kötü kombin önerilerinden sizleri kurtarmak, doğru, gerçekçi, yararlı moda önerileri vermek amacıyla bu sitede çalışmaktayım. Okuyucularıma sevgiler ... Ayten Mutlu

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu