Moda ve Kombin Önerileri

Eşarp Seçimi Nasıl Olmalıdır?

03.08.2017
536
Eşarp Seçimi Nasıl Olmalıdır?

Kapalı kadınlar bazen eşarp seçerken oldukça zorlanırlar. Neye göre, nasıl alacaklarını bilemezler. Sizlere bu yazımızda “eşarp seçerken neleri göz önünde bulundurmalıyız, eşarp seçiminin nasıl olacağına değineceğiz.

İlk olarak şunu belirtmek isteriz ki, eşarp seçerken mümkün olduğunca göz renginize göre eşarp ve şal seçerseniz daha hoş bir görünüm elde edersiniz.

Fakat tabiki de sadece göz rengine göre eşarp seçmeyin, bu eşarp kıyafetinizle de uyum içinde olmalıdır. Kıyafetinizin rengi, kumaşı eşarbınızla uyumlu olmalıdır.

  • Mavi gözlere sahipseniz, eşarp-şal seçiminizi krem tonları, beyaz, kırmızı, turuncu gibi renklerden yana kullanmanız sizin için daha iyi olacaktır. Tabii kıyafetinizle de uyumlu olmasına dikkat etmelisiniz.
  • Yeşil gözlere sahipseniz, kıyafetinize uygun olması koşuluyla yeşil rengi yerine bu renge zıt renkler kullanırsanız yeşil gözleriniz daha da ön plana çıkar. Örnek olarak; mor, kırmızı, turuncu gibi renkleri tercih edebilirsiniz.
  • Gözlerinizin rengi kahverengi, koyu kahverengi ise eşarp-şal seçiminizi açık tonlardan yana kullanmanızı öneririz. Bu açık tonlar sizi daha canlı gösterir. Tabii burada da kıyafet uyumuna dikkat etmek gerekir.

Göz renginden ziyade, kullanacağınız kumaş seçimi de önem taşımaktadır. Twill ipek eşarplar sizin için çok daha iyi olacaktır. Bu kumaş yapı gereği de kullanılması bakımından çok idealdir. Ayriyeten de kumlu ipek kumaş olarak bilenen kumaş türünden olan eşarpların kullanımı da çok rahattır.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.