Takı & Aksesuar Modelleri

Erkeklerin İş Hayatında Kullanabileceği Aksesuarlar

Kadınlar gibi erkeklerin de iş hayatında giyimleri büyük önem taşımakta. Çünkü iyi giyinmek hem saygınlığınızı ve kendinize olan güveninizi artırır hem de hoş bir görünüm elde edersiniz.  Ayrıca giyim sırasında kombininizi aksesuarlar ile tamamlamak çok iyi olacaktır. Gelin bu aksesuarlara bir göz atalım.

 

 

  • Siyah takım elbise giyiyorsanız bu takımınızı renkli aksesuarla ile kombinleyebilirsiniz. Takımın içine seçeceğiniz gömleğin renginin beyaz veya mavi tonlarında olması her zaman daha iyidir. Çünkü bu renkler, iş hayatında kullanılan favori renklerdendir. Modaya uymak istiyorum diyorsanız da pembe ve açık yeşil renklerini tercih edebilirsiniz. Kravat seçimi de büyük önem taşımaktadır. Kravat seçerken mutlaka gömleğe uygun bir kravat seçin. Takımınızla bir bütün oluşturmasına dikkat edin.

Kombininize kullanabileceğiniz en iyi aksesuarlar hiç şüphesiz kemer, kol düğmesi,  mendil , kravat iğnesi ve saattir. Bunlar pek önemsenmese de kullandığınız takdirde  size farklı bir hava katacaktır.

  • Kol düğmesi seçerken ceketinize uygun bir kol düğmesi seçmelisiniz. Çok renkli ve desenli kol düğmeleri yerine sade renkler tercihiniz olsun.
  • Kemer, bir takım elbise için olmazsa olmaz parçadır. Takım elbiseniz için sade süet ya da deri kemer kullanın. Eğer üzerinizde jean bir pantolon varsa  spor görünümlü kalın veya zımbalı kemer modellerini tercih edin.
  • Mendil seçiminizi asla ceket rengine göre yapmayın. Mendil seçiminizi mutlaka kombininize uygun olarak seçin.
  • Günümüzde birçok erkek saat takmıyor. Oysa saat, en önemli aksesuarlardan birisidir. Ayrıca size çok hoş bir hava katar. İş hayatınızda klasik saat kullanın.  Siyah, gri, kahverengi renklerindeki saatler bunun için oldukça uygundur.

 


Ayten

Moda danışmanıyım... İnternetteki kirlenmiş, yanlış moda bilgileri, kötü kombin önerilerinden sizleri kurtarmak, doğru, gerçekçi, yararlı moda önerileri vermek amacıyla bu sitede çalışmaktayım. Okuyucularıma sevgiler ... Ayten Mutlu

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu