Cilt Bakımı

Epilasyon Sonrası Cilt Bakımı İçin Bitkisel Formül

Epilasyon sonrasında cilt bakımı için ne yapmalıyım?
Ağda ve tıraş özellikle bayanların istenmeyen tüylerden kurtulmak için başvurduğu 2 yöntemdir. Çok pratik yöntemler olmalarına rağmen ciltte yer yer tahriş ve kızarıklığa yol açarlar.

Ilık bir duş tüylerin yumuşamasına ve kolay bir şekilde alınmasına ön ayak olacaktır.

Aşağıda vereceğim bitkisel formül tıraş ve ağda sonrası cildinizde oluşacak kızarıklıkları önleyecektir.

Epilasyon sonrası bitkisel formül

Papatya tıbbi nergis, lavanta ve gül iltihaplı cildi yatıştırır, iyileşmeyi hızlandırır. Witch hazel (güvercin ağacı) hafifletici bir sıkıştırıcıdır.

Bitkisel gliserin cildi nemlendirir.
Şimdi size ağdadan ve traştan sonra yapmanız gerekenleri veriyorum. Kağıt kalemlerinizi hazırlayıp not etdin.
2 çorba kaşığı kuru papatya,
2 çorba kaşığı kuru tıbbi nergis,
125m1 damıtılmış witch hazel,
l25ml gül suyu,
1 tatlı kaşığı bitkisel gliserin
10 damla lavanta esansiyel yağı
5 damla gül esansiyel yağı
Papatya ve tıbbi nergisi, witch hazel ve gül suyunun içinde, kapağı kapalı bir kavanozda iki hafta demlendirin Süzdükten sonra bitkisel gliserin ve esansiyel yağları ekleyin. iyice çalkalayın, tıraş veya ağdadan sonra tahrişleri önlemek için cildinize sürün.

Epilasyon İstemiyorsanız Tüy döken bitkilerden yararlanın

Tüy Dökücü Bitkisel Formül:

İstenmeyen tüyler hem erkeklerin hem de bayanların muzdarip olduğu cilt sorunlarından bir tanesidir. Erkekler genellikle yanak, göz altı, boyun bölgesi ve ense bölgelerinde çıkan tüyletrden şikayetçidirler. Bayanlar ise, koltuk altı, kol, bacak gibi vücudunun çeşitli bölgelerinde çıkan tüylerden şikayet ederler.
Tüylerden kurtulmanın bir çok yolu vardır.

Lazer epilasyon en çok kullanılan yöntem olmasına karşın, maliyetinden dolayı bir çok insan tarafından pek benimsenmez. Maddi olanakları kısıtlı olan vatandaşlarımız bir çok tüy dökücü yola başvurur. Tüy dökücü formüllerden bazısı işe yararken bazısı ise tüylerden kısa bir zaman için kurtulmanızı sağlar.
Biz de  istenmeyen tüylerden kurtulmanız için sizlere bitkisel bir formül vereceğiz.
işte düy döken bitkisel formül:
Gerekli malzemeler:
25 gram kırlangıç lotu,
30 gram lanolin,
10 gram vazelin.
Yukarıda saydığım bu malzemeleri bir kabın içine koyun. Ardından bu kabı, içinde kaynamakta olan suyun bulunduğu diğer bir tencerenin içine oturtun.Daha sonra malzemelerinizin erimesini bekleyin. Malzemelerin erimesinin hemen ardından karışımı 15 gram nişaşta ekleyip karıştırın. Tüy dökücü kreminiz hazır olduktan sonra kreminizin soğumasını bekleyin. Soğuduktan sonra bu tüy dökücü bitkisel kremi tüylü olan bölgelerinize sürüp 8-9 saat bekleyin. Bu süre dolduktan sonra kremli bölgelerinizi yıkayabilirsiniz.
Tüylerinizde gözle görünür bir azalmanın olması için en az 1 ay gibi bir süreni geçmesi gerekmektedir. Sizde istediğim şey sadece sabırlı olmanızdır.


Ayten

Moda danışmanıyım... İnternetteki kirlenmiş, yanlış moda bilgileri, kötü kombin önerilerinden sizleri kurtarmak, doğru, gerçekçi, yararlı moda önerileri vermek amacıyla bu sitede çalışmaktayım. Okuyucularıma sevgiler ... Ayten Mutlu

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu