Moda ve Kombin Önerileri

En Trend ve Güzel Tesettür Gelinlik Modelleri

04.08.2019
623
En Trend ve Güzel Tesettür Gelinlik Modelleri

Her kızın en büyük hayallerinden biri de şüphesiz gelinlik giymektir. Her sene birbirinden güzel ve değişik modeller karşımıza çıkmaktadır. Bu tabiki de tesettür gelinlik modelleri için de geçerlidir.  Mesela geçtiğimiz sene sade tesettür modelleri ön planda iken bu sene de işlemeli, taşlı modeller ön plana çıkmıştır.

Trend Güzel Tesettür Gelinlik Modası ve   Modelleri

Her genç kızın hayalidir özel bir düğün ve gelinlik. En özel günlerinizden biri olduğundan dolayı gecenin tüm dikkatini üzerinizde toplamak, düğün fotoğraflarında çok güzel olmak istersiniz.

Fakat güzel olması kadar aynı zamanda zordur da gelinlik seçimi.

Binlerce model arasından size en çok hangi modelin yakışacağı konusunda tereddütleriniz düğün günü yaklaştıkça artan stresiniz karar vermenizi etkilemektedir.

Özellikle tesettür gelinlik modelleri arayan kişilerin seçeceği gelinliklere ayrı bir özen göstermesi gerekmektedir.

tesettur-gelinlik-modelleriTesettür gelinlik tercih eden kişiler kullanacakları başörtüsü ile uyumlu olacak gelinlikleri seçmelidir. Sizlerde gelinliğiniz ile uyumlu başörtüsü seçerken öncelikle gelinliğe karar vermeli daha sonra gelinliğe uygun başörtüsü bulmaya çalışmalısınız.

Bu şekilde alacağınız kararlar çok daha sağlıklı olacaktır. Eğer öncelikle başörtüsü seçer iseniz gelinlik seçiminde zorlanabilirsiniz.

Tesettür gelinlik modelleri tercih edilirken detayları daha çok başörtünüzde kullanabilirsiniz. Özellikle son dönemlerde başörtüsü detaylarında çiçek kullanımı gelinlerin çok daha doğal görünmesine yardımcı olmaktadır.

Eğer gelinliklerinizde sade tesettür gelinlik modelleri ve dantel detaylı tesettür gelinlik modelleri tercih eder iseniz başörtünüzde gelinliğe renk katmak için el çiçeğiniz ile uyumlu çiçek detaylarını kullanabilirsiniz.

2017-tesettur-gelinlik-modelleriTesettür gelinlik modellerinde başörtüsü tercih edilir iken gelin adaylarının yüz şekilleri de göz önünde bulundurulmalıdır.

Tesettür Giyim İçin Gelinlik Modelleri

Gelinlik her bayanın hayalini süsleyen ve bir kez olup gecenin en büyüleyici kişisi olmak ister. Bunun için yeni moda gelinlikleri ve kendimize uygun gelinliği seçmek önemlidir.

Tesettürlü gelinler birçok kez sıkıntı çekmektedir istediğim gelinliği bulabilir miyim noktasında. Tesettür gelinlik modasında çok farklı tarzlarda tesettür gelinlikler moda olmuştur.

tesettur-gelinlik-modelleri               Farklı tesettür gelinlik modasında özellikle dantel görmekteyiz. Genellikle tesettür gelinliklerde bu yıl gelinliğin üst kısmı tamamen dantel olan modeller dikkat çekmektedir. Ayrıca duvak noktasında tamamen dantel olan üstten kabartmalı modeller görülmektedir.

Tesettür  gelinlik modellerinin kol detaylarında genellikle dar yani üstüne tam olan kollar görülse de artık yavaş yavaş dökümlü inen şifon tarzı kol detayları da görülmekte ve çok hoş bir hava katmaktadır. Tesettür gelinlik modellerinde daha çok kabarık model gelinlikler görülmektedir. Etek kısımları ve üst kısmı tamamen küçük, parlak taşlarla yapılan gelinlikler bu yıl daha çok tercih edilmektedir.

tesettur-gelinlik-modelleri-2017            Şifon tesettür gelinlik modellerinde üç boyutlu modellere de çok fazla rastlanmaktadır. Özellikle etek detaylarına yapılan üç boyutlu çiçek detayları daha doğal ve güzel bir hava katmaktadır. Dantelli  tesettür gelinlik modellerinde tam beyaz değil de daha çok kırık beyaz modeller görülmektedir.

Uzun  tesettür gelinliklerde yavaş yavaş görülmeye başlayan diğer bir detaysa farklı renk kuşak ve fiyonklardır.

Şeker pembesi ya da su yeşili gelinliğe yapılan kemerler çok şirin ve güzel bir görünüm vermektedir. 2017 yılı tesettür gelinlikleri bu gibi detaylarla şimdiden kendinden söz ettirmektedir.

Yüzü küçük olan gelinlerin başörtülerini biraz daha yukarıda yapması gelinlerin yüzünü daha çok ön plana çıkaracaktır.

Tesettür gelinlik modellerinde ayakkabı tercih edilirken öncelikle rahat ve şık modelleri tercih etmeniz gerekmektedir.

Eğer uzun ve kuyruklu gelinlikler tercih edilecek ise daha kısa topuklu ayakkabıları tercih edebilirsiniz.

Gelinler düğünlerde en çok yorulan kişilerden biri olduğundan dolayı ayakkabıların rahat olması önemlidir.

Bu senenin tesettür gelinlik modellerinin en başında dantelli gelinlik modelleri gelmektedir. Bu senenin favori gelinlikleri, büyük dantel işlemeli ve gipürlü modellerdir. Ayriyeten de tesettür gelinlik modellerinde gelinliğin eteğinin kabarık olması göze çarpmaktadır.

Aynı zamanda bu sene de prenses modellerinin yanı sıra arka kısmı uzun gelinlik modelleri, kapalı bayanlar tarafından tercih ediliyor. Çünkü kapalı olan gelinlerin her zaman önceliği, gelinliğin kapalı model olmasıdır.

Her ne kadar güzel olması önemli ise, İslami ölçülere de bir o kadar uyumlu olması önemlidir.

Etek kısmının uzun ve kabarık olması tercih edilirken üst kısmı da vücuda oturması gereklidir. Bu sayede gelinliğin üzerinde bulunan dantel ve taş işlemeleri daha da ortaya çıkmaktadır.

Bu senenin tesettür gelinlik modellerinde renk tercihi ise beyazdan ziyade altın simli detaylar tesettür gelinliklerinde ön plandadır. Gelinliğin kuşak kısmında inci ile birleşen altın rengi detaylar çokça tercih edilmektedir. Bu detaylar aynı zamanda gelin başına da ilham vermektedir.

Tesettür gelinlik modellerinde her zaman yerlere kadar uzanan duvaklar kullanılmaktadır.

Tesettür Gelinlik Modelleri Resim Galerisi

 

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.