Yaşam

En İyi Netflix Filmleri Top 10

Sürükleyici hikayeleri ve unutulmaz sahneleriyle en iyi Netflix filmleri top 10 listesini hazırlamaya hazır olabilirsiniz. Listenize alacağınız bu filmler, hem geçmiş yıllarda hem de günümüzde oldukça ses getirmiş, mükemmel oyuncu kadroları, yönetmenleri ve senaristleriyle unutulmaz filmler arasında yer almıştır. Sevdiklerinizle ya da yalnızken mutlaka izlenmesi gereken filmlerin tam listesiyle, Netflix’in keşif edilmemiş filmlerini izleyebilirsiniz.

 1. The Laundromat
The Laundromat filmi konusu | Moda Ve Kombin Önerileri
The Laundromat filmi konusu

Kara mizah dalında ilgi çekici bir film senaryosuna sahip olan The Laundromat filmi, en iyi Netflix filmleri top 10 listesinin arasında yer alırken, ilgin bir hikayenin de kapılarını açıyor. Baş rollerinde Meryl Streep ve Antoni Banderas’ın yer aldığı film, dul bir kadınun sigorta şirketi tarafından kazıklanması sonucunda, hak arayışının ilgin uzantılarıyla karşılaşmamızı sağlıyor. Kapitalizm, sigortacılar ve dolandırıcılar üçgenine sıkışmış olan dul kadın, hakkını ararken sigortacılar hakkında da ilginç bilgiler öğreniyor. Muzip ve kara mizah dalında başarılı bir film olarak, akıllarda kalıcı sahneleri ve diyaloglarıyla izlenmesi gererek Netflix yapıları arasında yer alıyor. ( IMDB puanı 6,3)

 1. I Am Mother
I Am Mother filmi konusu | Moda Ve Kombin Önerileri
I Am Mother filmi konusu

İnsanlığın yok olduğu bir zamanın hikayesini anlatan I Am Mother filmi, gerilim ve bilim kurgu dalında ilginç bir hikayenin izlerini sürüyor. Uzayda tek başına kalmış olan küçük bir kız çocuğunun annesi olarak gördüğü robot, ona yeni insan nesilleri getirmesi için yardım ederken, sürükleyici bir hikayeyle birlikte akıl almaz sorgular başlıyor. İnsanlığın neden yok olduğunu sorgularken, aynı zamanda anne ve kız ilişkisinin de farklı bir bakış açısının geliştiği filmde, en iyi Netflix filmleri top 10 arasında ilgi çekiyor. Hayatı bir robottan öğrenen küçük bir kızın gerçekten anne olmasıyla evrende nelerin değişeceğini merak edenler için dolu dolu bir bilimkurgu filmi. ( IMDB puanı 6.7)

 1. Klinik
Klinik filmi konusu | Moda Ve Kombin Önerileri
Klinik filmi konusu

Psikolojik gerilim filmler arasında, sürükleyici aynı zamanda fark yaratan bir hikaye örgüsüne sahip olan Klinik filmi korku severler için en iyi Netflix korku filmleri arasında yer alabilir. Sürekli olarak yaşadığı bir kazanın izlerini taşımakta olan bir hastayı tedavi etmeye çalışan psikiyatrist, hastasıyla girdiği derin diyaloglar sonucunda beklenmedik gerçeklerle karşılaşacaktır. Tehditkâr ve korkutucu olan filmde, akıl almaz olayların yaşandığı, korkunç sahnelerin olduğu gerçekçi bir hikaye örgüsüne tanıklık ediliyor. Vinessa shaw ve Kevin Rahm başrollerinde yer aldığı film, hem sürükleyiciliği hem de tehditkarlığıyla ilgi çekiyor. ( IMDB puanı 5,1)

 1. The Silence
The Silence filmi konusu | Moda Ve Kombin Önerileri
The Silence filmi konusu

Yarasaların evrimleşmesi üzerine doğaüstü korkunç bir olayın gerçekleşmesini konu alan The silence filmi, sese duyarlı olan bu yaratıkların insanları katletmesiyle sessiz bir dönemin başlamasının izlerini taşıyor. Ana teması sessizlik olan filmde, hayatta kalanlar sadece sağırlar ve dilsizler olabilecekken, aynı zamanda bu onlar için büyük bir tehditte olabiliyor. Kanatlı canavarların en ufak seste ölüm savaşı başlarken, bir ailenin yaşam mücadelesine tanıklık ediyoruz. Stanley Tucci ve Kienan Shipka gibi isimlerin yer aldığı filmde, karanlık ve ürkütücü sahnelere hazır olabilirsiniz. Korkutucu ve tehditkar bir film olarak 2019’da yayınlanmış en iyi netflix filmleri arasında yer alıyor. ( IMDB puanı 5,3)

 1. Yok Oluş
Yok Olus filmi konusu | Moda Ve Kombin Önerileri
Yok Oluş filmi konusu

Natalie Portman’ın başrolünde olduğu Yok Oluş filmi, en iyi netflix bilimkurgu filmleri arasında ilgi çekici bir senaryoya sahip. Özellikle bilimkurgu alanında farklı bir bakış açısına sahip olan film, hayatının aşkını kaybeden bir kadının onun kaybolduğu ormana bilimsel bir deney için gitmesiyle ilginç olaylar yaşanmaktadır. Yıllardır araştırılmakta olan bu ormanda, sevgilisi kaybolan kadının, bu olağanüstü tabiatın içerisindeki farkları ayırt etmeye çalışmasıyla birlikte, hem gerilim hem de akıl almaz olaylar gerçekleşir. 5 kadınla birlikte çıktıkları bu yolculukta, son dönemin en tüyler ürpertici filmleri arasında yer almış olarak, ilginç bir kurgu, sarsıcı sahneler aynı zamanda korku unsurları da bulunmaktadır. ( IMDB puanı 6,9)

 1. The Hush ( Sessiz)
The Hush filmi konusu | Moda Ve Kombin Önerileri
The Hush filmi konusu

Ormanın kıyısında tek başına yaşamakta olan sağır bir yazarın sürükleyici ve korkunç hikayesini konu alan The Hush, şiddet ve gerilim filmleri sevenler için ideal olabilir. Maskeli bir sapığın onu öldürmeye çalışması üzerine sesini duyuramayan kadın, ondan kurtulmak için büyük bir mücadele vermektedir. Katilin bu sessiz yerde, kimsesiz olan kadına oynadığı akıl oyunlarıyla birlikte, tüyler ürpertici bir ölüm kalım savaşı başlayacaktır. Yazarın hikayesinde yer alan münzevi bir hayat söz konusu değil, tam aksine artık korkutucu ve ürkütücü bir travmanın kapıları açılmıştır. ( IMDB 7,9)

 1. Aterrados
Aterrados filmi konusu | Moda Ve Kombin Önerileri
Aterrados filmi konusu

Netflix korku filmleri severler için korkutucu sahneleriyle akıllara kazınacak olan Aterrados filmi, fark yaratan bir hikâyeye sahiptir. Bir kasaba gerçekleşmekte olan bir biri ardına olaylarla başa çıkmaya çalışan bir polis memuru, burada neler olduğunu çözmek için mücadele verir. İlgin ve esrarengiz olaylarla birlikte, tuhaf karakterlerinde yer aldığı film, uzun süre etkisinden kurtulamayacağınız korkunç filmler arasında yer alıyor. Arjantin yapımı olan filmde, korkutucu olaylarla birlikte garip hikayeler de söz konusu. (IMDB puanı 6,5)

 1. Ben Senin Bildiğin Erkeklerden Değilim
Ben Senin Bildigin Erkeklerden Degilim filmi konusu | Moda Ve Kombin Önerileri
Ben Senin Bildiğin Erkeklerden Değilim filmi konusu

Orjinal adı Je Ne Suis Pas Un Himme Facile olan film, 2018 yılında beyaz perdeye yansıtılmış muzip bir Netflix filmidir. Filmde çapkın ve aynı zamanda kadınlara rahatsızlık veren bir erkeğin, bambaşka bir dünyaya uyanması konu alınmaktadır. Bu dünyada erkekler ikinci plana atılmış, kadınların altında ezilen varlıklar olmaya başlamıştır. Erkekler ev işlerinden sorumluyken, işe alınmaları bile güzelliklerine bağlıdır. Ağda yapmaları ya da bakımlı olmaları gerekmekte, seksiliklerini ön plana çıkarmalıdır. Tersine bir dünya çizen Ben Senin Bildiğin Erkeklerden Değilim, hem komik hem de samimi taraflarıyla komik unsurlar taşımaktadır. ( IMDB puanı 6,3)

 1. Bird Box
Bird Box filmi konusu | Moda Ve Kombin Önerileri
Bird Box filmi konusu

Tüyler ürpertici ve farklı bir konuya sahip olan Bird Box, bilimkurgu ve dramla bağlantılı bir film olarak dikkat çekiyor. Başrollerinde Sandra Bullock ve Sarah Paolson’un yer aldığı filmde, insanların delirmesine neden olan bir virüsle bütün insanlık çaresiz kalıyor. Virüsle başa çıkmanın sadece bir yolu varken, aynı zamanda yaşamak da imkasızlaşıyor. Gözlerini kapatarak, görmemeleri gereken insanlar zaman içerisinde virüse yakalanırken, bu dünyada varlığını sürdürmeye çalışan başka insanlarla buluşmanın mücadelesi veriliyor. Sandra Bullock’un muhteşem oyunculuğuyla Bird Box, görmememiz gerekenlere farklı bir bakış açısı kazandırmış. (IMDB puanı 7,4)

 1. Toc Toc
Toc Toc filmi konusu | Moda Ve Kombin Önerileri
Toc Toc filmi konusu

Türkçe adı “Takıntılar Takıntılar” olan Toc Toc filmi, bir grup ruh ve sinir hastalığı olan insanın aynı gün aynı saatte şehrin en ünlü psikoloğundan randevu almasıyla olayların geliştiği bir film. Netflix orijinal filmleri arasında yer alan film, özellikle OKB hastalarının yaşadıkları zorlukları ve komik yanlarını vurgularken, sinirleri bozan taraflarıyla da muzip bir dil yakalıyor. Çizgilere basamayanlar, söylenenleri tekrarlayanlar ve kendine hakim olamadan sürekli küfür edenlerin bulunduğu filmde, doktorun gelmemesiyle işler çığırından çıkıyor. Hem eğlenceli hem de komik taraflarıyla OKB hastalarının dünyasından bakmamızı sağlayan, samimi bir film. OKB hastası olan bütün herkesin bir arada olma çılgınlığını merak edenler için ideal olabilir. ( IMDB puanı 6,8)

Ayten

Moda danışmanıyım... İnternetteki kirlenmiş, yanlış moda bilgileri, kötü kombin önerilerinden sizleri kurtarmak, doğru, gerçekçi, yararlı moda önerileri vermek amacıyla bu sitede çalışmaktayım. Okuyucularıma sevgiler ... Ayten Mutlu

İlgili Makaleler

2 Yorum

 1. Tһe TradeStation Crypto team is consistently ⅼooking tо аdd new supported crypto cash.

  Here is my hoepage

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir