Çocuk ModasıEv ModasıYaşam Tarzı

2020 En İyi Çocuk Mobilya Markası Hangisidir?

Günümüzde en iyi çocuk mobilya markası olarak insanların tercih edeceği birçok seçenekler bulunmaktadır. Çoğu aile, bu seçimlerini yaparken ilk koşul olarak tasarımına bakmaktadır. Fakat en iyi çocuk mobilya markası olarak nitelendirilen durumda, tasarımın ön planda olduğu kadar çocuğun gelişimi ve sağlığı da ön planda olmalıdır. Birçok aile çocukları için yatak odası takımı alırken, sırf görüntüsünü beğendiği için aldıkları oluyor. Fakat kullanılan malzemeler de, tasarımı kadar önemlidir.  Kötü kumaş kullanımı veya yatak yaylarının kalitesiz oluşu sebebiyle yaşanacak sorunlar, tasarımı için tercih edilen üründe tam bir fiyaskoya neden olabilir. Çocuklar, bebeklik çağından hızla büyürken, aileler bunu göz önünde bulundurup onlar için en iyi çocuk mobilya markası arayışına girerler.

yesil krem cocuk odasi takimi | Moda Ve Kombin Önerileri
yesil-krem-cocuk-odasi-takimi

Türkiye’de birçok çocuk mobilya markası veya mobilya markalarının çocuk kategorileri bulunmaktadır. Bazıları tasarımlarıyla ön planda olurken, bazıları ise kaliteli malzemeleriyle tercih sebebi oluyor. Fakat bu iki önemli unsurunda tek bir mobilya markasında olması, aileler için büyük bir avantaj olur. Bazı markalar mobilya takımlarında kız ve erkek çocuklar için yapmış oldukları tasarımlar ile hem ailelerin dikkatini, hem de çocukların dikkatini çekmektedir. Özellikle çocukların sevdikleri çizgi film karakterlerinden oluşan çocuk odası takımları, tercih sıralarında en üste çıkmayı başarıyor. Hem tasarım olarak göz önünde bulunan, hem de sağlık açısından kaliteli ürünlerden oluşan çocuk mobilya markaları için Türkiye’de, birçok seçenek bulunmaktadır.

Çilek Mobilya

pembe sirin cocuk yataklari | Moda Ve Kombin Önerileri
pembe şirin çocuk yatakları

En iyi çocuk mobilya markası hangisidir sorulduğun da akla ilk gelen marka Çilek Mobilyadır. Çilek Mobilyası, mobilyalarında özgün renkleriyle, kendine has bir tarz oluşturmaktadır. Farklı renkleri ile hem gençlere hem de çocuklar için hitap etmektedir. Çilek Mobilyasının tercih sebeplerinden biri, çocukların için hem eğlenceli modelleri olup hem de kaliteden ödün vermemeleridir. Çilek mobilyanın kız ve erkeklerin beğenecekleri farklı modelleriyle de dikkat çekmektedirler. Kız çocukları için Selena çocuk odası modelinin, dolaplarının modern oluşu ailelerin ve kız çocuklarını beğenisini kazanmakta, öte yandan erkek çocuklarının korsan yatak odası modeli olarak Pirate çocuk odası da, aynı şekilde tercih haline gelmektedir.  Buna benzer birçok modelleri Çilek Mobilyada bulabilirsiniz. Çilek Mobilya en iyi çocuk mobilya markası olarak ilk sırada gelmektedir.

İstikbal

modern beyaz cocuk odasi 001 | Moda Ve Kombin Önerileri
modern-beyaz-cocuk-odasi-001

İstikbal markası, büyük ve aynı zamanda çok tercih edilen mobilya markası olduğundan dolayı, çocuk mobilya bölümünde de aynı başarıyı göstermektedir. En iyi çocuk mobilya markası olarak bilinen İstikbal, kullandıkları kaliteli malzemeler ile uzun ömürlü ve dayanıklı mobilyaları, kullanıcıların tercih etme sebeplerinden biri olmuştur.İstikbal markasının çocuklar için, birçok farklı temada modelleri bulunmaktadır. Bunlardan biri, her yaştan birinin kullanabileceği model olan Flora ile odanın açık mavi ve yeşillerle buluştuğu, sakinleştiren bir ortamla karşılaşacaksınız. Birçok modeller ile İstikbal, çocuk odası mobilyaları için aranan bir markadır.

Doğtaş

ikea cocuk indirim small 9 001 | Moda Ve Kombin Önerileri
ikea-cocuk-indirim-small-9

Mobilya alanında müşterisi çok olan Doğtaş, çocuk mobilya kategorinde de beğeniyi kazanmıştır. Doğtaş, diğer çocuk mobilya markalarına göre fiyatları biraz daha yüksektir. Fakat fiyatı aksine, birbirinden farklı yaratıcı fikirleri ile en iyi çocuk mobilya markası olarak kendinden söz ettirmektedir. Doğtaş’ın çocuklar için hazırladığı takımlarda, kullandıkları malzemeler olsun renklerin uyumuyla olsun bu özellikleri sayesinde, ailelerin ve çocukların beğenisini kazanıyor. Özellikle kız ve erkek çocukları için yapmış oldukları farklı tasarımlar ile en çok çocukların dikkatini çekmektedirler. Bunlara örnek olarak Batman tasarımına sahip çocuk odasından bahsedilebilir. Erkek çocukların beğendikleri bir süper kahramanın tasarımıyla yapılmış bir odayı, çok beğeneceği ve tercih sebebi haline gelecektir. Aynı şekilde kızlar içinde beğenilme durumu kesin olan, son modaya uygun mobilyalara bakarak bir model tasarlıyorlar. Flamingo tasarımıyla ince ruhlu kız çocuklarına hitap eden Doğtaş, kız çocuklarının da beğenisini kazanmıştır.

Meltem Modüler Mobilya

hayal bebek odasi takimi 1 | Moda Ve Kombin Önerileri
hayal-bebek-odasi-takimi-1

En iyi çocuk mobilya markası olarak Meltem Modüler Mobilya, son zamanlarda Türkiye dışında birçok ülke tarafından tercih edilmektedir. Bunun nedenlerinden biri bu markanın mobilyalarının üretiminde önemsedikleri tek bir şey olduğu, o da mobilyalarının sağlık koşullarına uygun bir şekilde üretmeleridir. Ailelerin çocuklarının sağlığı açısından tercih ettikleri bu markada, aynı zaman da kalitede ön sıradadır. Meltem Mobilya, mobilya hakkında ki gelişmeleri her an takip eden, yenilikçi bir markadır. Yeni fikirleri ile ürettikleri mobilyalarında, tasarımın farklılığı ve aynı zamanda da sağlık açısından tercih edilir oluşu, ailelerin çocukları için beğendiği bir marka haline gelmiştir. En iyi çocuk mobilya markası özelliği olarak gelişmeleri takip etmek çok önemlidir. Meltem Modüler Mobilya, son zamanlarda popüler olan montessori felsefesini, çocuk odasıyla bütünleştirmiş. Bu da markanın en dikkat çekici modeli olmuştur. Ailelerin bu fikre ilgisi var ise, çocuklarının bu felsefeyle büyümesini isteyebilirler. Şirin kız çocukları için tasarlanan love odası ise şık tasarımları ve sevimli malzemeleri ile kızlarında beğenisini kazanıyor. Diğer birçok modellerde de bu yenilikleri görmek mümkündür.

Alfemo Mobilya

cocuk yataklar fiyatlari | Moda Ve Kombin Önerileri
çocuk_yataklar_fiyatları

Çocuk odaları için, Kids and Teens serisi ile bilinen Alfemo Mobilya, en iyi çocuk mobilya markası olarak bilinmektedir. Bu markanın tercih edilme sebeplerinden biri, mobilyalarında kullandıkları kahramanlar ve temalar. Çocukların en sevdiği kahramanları odalarının mobilyalarında görmek, oldukça ilgi çekecektir. Alfemo Mobilya, çocuk odalarında en çok dolaplarıyla dikkat çekmektedir. Bunlardan biri Frozen temasıdır. Çocukların sevdiği karakterler içinde süslemiş oda ile örnek Frozen gibi, bunu odanın her yerinde görmek mümkün olacaktır. Daha çok kız çocuklarının tercih edeceği bu tema, dolabı ile de ön plana çıkacaktır. Alfemo markasının erkek çocuklarının da beğeneceği türden temaları vardır. CARS temasıyla, yine en sevilen çizgi film kahramanından biri olan Şimşek MQueen’nin odayla bütünleşmesinden oluşuyor. Araba şeklinde ki yatak, erkek çocuklarının hem dikkatini çeker hem de beğenisini kazanabilir. Alfemo markasının en iyi çocuk mobilya markası olarak gösterilmesinin sebebi, çocukların sevdikleri kahramanlarla odalarının bütünleştirilmesidir.

Kelebek Mobilya

cocuk mobilyalari | Moda Ve Kombin Önerileri
cocuk-mobilyalari

Kaliteli ürünleri ile mobilya sektöründe önemli bir marka olan Kelebek Mobilya, çocuk odası modelleri ile de kaliteli ürünler sergilemektedir. Kelebek markası, mobilyalarında gösterdiği tecrübe ve kalitesiyle, çocuk odasındaki mobilyalarına da aynı şekilde özeni göstermiştir. En iyi çocuk mobilya markası ile karşımıza çıkan Kelebek Mobilya’nın tercih sebebi, birçok farklı tasarımları bulunan odaları ve aynı zamanda kaliteli malzemeler kullanmalarıdır. Ailelerin çocuklarının odaları için istediği iki önemli maddenin de olması, Kelebek Mobilya’yı tercih haline getiriyor.  Markanın çocukların odaları için oluşturduğu farklı tasarım ve tema bulunmaktadır. Bu marka biraz daha büyümeye başlayan genç çocuklar için, hazırlanan odalar vardır. Kelebek Mobilya markası, erkeklerin ve kızların tasarım tercihlerinin de bulunduğu şık ve yenilikçi mobilyalardır. Bu mobilyaların birkaçından bahsedecek olursak öncelikle kız çocuklarının beğeneceği bir tasarımdan bahsedebiliriz. Angelic adıyla, kızların beğeneceği son moda renklerin buluştuğu bir oda takımıdır. Odada ki zarif tasarımlar ve estetik detaylara önem veren Kelebek Mobilya, bu oda takımı ile kız çocukların dikkatlerini oldukça çekmiştir. Kelebek Mobilya buna benzer birçok mobilya takımları ile hem ailelerin hem de çocukların, en iyi çocuk mobilya markası listesinde aradıkları marka olmayı başarmışlardır.

Çocuk odası resimleri galerisi

Ayten

Moda danışmanıyım... İnternetteki kirlenmiş, yanlış moda bilgileri, kötü kombin önerilerinden sizleri kurtarmak, doğru, gerçekçi, yararlı moda önerileri vermek amacıyla bu sitede çalışmaktayım. Okuyucularıma sevgiler ... Ayten Mutlu

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir