En İyi Arkadaş Seçimi Nasıl Olmalıdır?

En İyi Arkadaş Seçimi Nasıl Olmalıdır?
7 Ağustos 2018 tarihinde eklendi, 47 kez okundu.

Arkadaş sizin aynanızdır. İyi bir arkadaş seçimi, hayatınızdaki huzuru ve mutluluk seviyesini olumlu etkiler. Arkadaşlar sahip olamadığınız kardeşler gibidir. Özellikle en iyi arkadaşınızla ailenizden çok vakit geçirmeniz onu hayatınızın önemli bir noktasına koyar. O yüzden arkadaş seçimi yaparken dikkatli olmalısınız. En iyi arkadaş seçimi nasıl olmalıdır? Seçim yaparak, düşünerek ve karakterinize uygun olmalıdır.

Güvenilir ve Dürüst Olmalı

En yakın arkadaşınızla her türlü sırrınızı ve fikrinizi paylaşabilirsiniz. Ona güvenirsiniz ve ne olursa olsun sırlarını veya sözlerinizi başkalarına taşımayacağını düşünürsünüz. Gerçek dost ve arkadaş sırları mezara kadar götüren kişidir. Fakat hiç kimseye kendi zihninizden fazla güvenmeyin eğer bir sırrın hiç duyulmamasını istiyorsanız bu sırrı paylaşmamaya dikkat edin. En yakın arkadaşınızla paylaştığınız sırrın ise uzun yıllar boyunca ortaya çıkmaması en yakın arkadaşınızın iyi bir sırdaş olduğunun göstergesidir.

En yakın arkadaşınız size hiç bir zaman ve hiçbir sebeple yalan söylememelidir. Her ne konuda olursa olsun eğer en yakınınız ise yalan söylemesi sizin güveninizi sarsar ve arkadaşlığınızı bozar. Sizde karşınızdaki en yakın arkadaşınız olduğunda yalan söylememelisiniz çünkü yalan bütün ilişkileri bozar.

Kıskanç Olmamalı

En yakın arkadaşınız sizi çok seviyor olabilir kimseyle paylaşmak istemiyor olabilir. Fakat sizinde hayatta bir sevgiliniz veya eşiniz olacak, ailenizle görüşmeye devam edeceksiniz. En yakın arkadaşınız ailenizi ve sevgilinizi kıskanmamalı, herkesin yerinin ayrı olduğunu bilmeli ve bu duruma saygı göstermelidir.

Size Her Durumda Destek Olmalıdır

İyi bir dost ve en yakın arkadaş, iyi günde ve kötü günde her durumda yanınızda olan kişidir sizi hiçbir zaman yalnız bırakmaz. Mutluyken ve gülerken nasıl yanınızda ise ağlarken ve mutsuzken de öyle yanınızda olmalıdır. Çünkü dostluk kardeşlik gibidir. Kardeşinizin üzülmesini istemez ve her düştüğünde ayağa kaldırırsınız.

Sürekli Küsen Biri Olmamalıdır

Sürekli kapris yapan, her türlü davranışı yanlış anlayıp, her sözün altında ima arayan insanlarla uzun ve güçlü bir arkadaşlık kurmak mümkün değildir. En yakın arkadaşınızın bu tarz özellikleri olmamasına dikkat edin. Hiç şaka veya espri kaldıramayan, bir konu ile ilgili gerçek fikirlerinizi bile duyduğunda size kırılan veya küsen bir arkadaşa bir gün sabrınız mutlaka tükenecektir. Sürekli açıklama yapmak veya özür dilemek sizi yoracağından arkadaşlık ilişkinize devam etmek istemeyebilirsiniz.

Sizi İhmal Etmemelidir

Arkadaşlık kurduğunuz kişilere karşı belli başlı sorumluluklarınız vardır. Örneğin arkadaşınıza verdiğiniz sözleri tutar ve onun ihtiyacı olduğu durumlarda yanında olursunuz. Hiç iletişim sağlanmayan iki tarafında birbirini aramadığı veya hep bir tarafın aradığı bir arkadaşlık biçimi düşünülemez bu yüzden arkadaşınızı aranızdaki ilişki seviyesine göre aramalı veya mesaj atmalısınız. Hiçbir ilişki tek taraflı yürümez bu yüzden sizi ihmal etmeyen bir arkadaş seçin.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Sayfa başına git