Yaşam Tarzı

En İyi Alvaro Morte Film ve Dizileri

İspanyol aktörAlvaro Morte 23 Şubat 1975 tarihinde dünyaya gelmiştir. Tam ismi Alvaro Antonio Garcia’dır. İspanya, Cadiz’de doğmuştur. 45 yaşındaki oyuncu La Casa de Papel dizisindeki profesör rolü ile kendisini tüm dünyaya tanıtmıştır. Oyunculuğa İletişim Mühendisliği okurken tiyatro ile tanışarak başlamıştır.20 yaşında mühendislik eğitimini yarıda bırakarak tiyatro üzerine çalışmaya başlamıştır. Kendisi verdiği röportajlarda bunun hayatında verdiği en doğru kararlar arasında olduğunu söylemektedir.

Finlandiya’da bulunan Tampere Üniversitesi’nde Shakespeare üzerine uzmanlaşmış ve oyunculuk eğitimi almıştır. İspanya’da ki eğitimi yetersiz bulduğu için bu konuda başarılı bulduğu Finlandiya’da eğitim almaya karar verdiğini söylemektedir. İki çocuk babası olan Alvaro Morte eşi Blanca Clemente ile birliktebir tiyatro kurmuş ve 300 Pistolas adını vermiştir. Tiyatroyu açma nedeninin sanatsal yaratıcılığını geliştirmek olduğunu söylüyor. Tiyatroda yönetmenlik yaptığı oyunların yanı sıra oyuncu olarak rol aldığı oyunlar da olmuştur.İkiz çocuklara sahip olan Alvaro Morte çocuklarına Leon ve Julieta isimlerini vermiştir. Katalanca ve İngilizce dillerini çok iyi konuşabildiği bilinmektedir. Kendisi ülkesinde oyunculuğu kadar başarılı yönetmenliği ile de tanınmaktadır. Başarılı ve yakışıklı oyuncunun La Casa de Papel dışında içerisinde yer aldığı başka başarılı dizi ve filmler de mevcut. Bu yüzden bu yazımızda en iyi Alvaro Morte film ve dizileri hakkında sizde bir liste hazırlamak istedik. Oyunculuk hayatına Finlandiya’da tiyatro eğitimi alarak başlayan Alvaro Morte’nin belki de çoğu kişinin bilmediği başarılı yapımları var. İzlemek için yeni bir dizi veya film arayışındaolanlar karar vermeden önce mutlaka Alvaro Morte’nin rol aldığı dizi ve filmlerlistesine bir göz atmalılar.

Alvaro Morte dizileri
Alvaro Morte dizileri
  1. Lola, La Pelicula

Alvaro Morte’nin rol aldığı filmlerarasında bulunan Lola, La Pelucula İspanya’da oldukça beğenilen filmler arasında bulunmaktadır. 2007 yılında izleyiciye sunulan filmin yapımcılığını Tadeo Villalba ve Agusti Mezquida yapmıştır. Filmin yönetmenleri arasında ise Miguel Hermose, Antonio Onetti, Juan Carlos Rubio ve Xesc Barcelo bulunuyor.

Alvaro Morte’ye filmde Jose Luis Garcia, Manolo Solo, Carlos Hipolito ve David Arnaiz gibi oyuncular eşlik ediyor. Film ülkemizde ve dünyada çok fazla bilinmese de başarılı İspanyol yapımı filmler arasında sayabiliriz.

Filmin IMDb puanı 5,5.

  1. El Secreto de Puente Viejo

En iyi Alvaro Morte film ve dizileri arasında sayabileceğimiz dizilerden bir tanesi El Secreto de Puento Viejo dizisidir. Alvaro Morte bu dizide 2014 ile 2017 yılları arasında 92 bölüm rol almıştır. Dizide Lucas Moliner karakterine can vermiştir. Dizi dünya çapında çok fazla tanımasa da İspanya’da sevilen diziler arasında yerini almaktadır. Dizinin yönetmenliğini Auro Guerra yapmıştır. Dizinin oyuncuları arasında Maria Bouzas, Sandra Cervera, Loreto Mauleon, Megan Montaner, Jose Gabriel Campos, Cesar Capilla, Silvia Marşı, Sara Sanz, Adrian Pedraja, Roser Tapias gibi isimler bulunuyor. Dizinin oyuncu kadrosu oldukça geniş. En fazla ön plana çıkan oyuncuları ise Miquel Garcia Borda, Sandra Cervera ve Diana Gomez. Dizi pembe dizi türünde çekilmiştir. Alvaro Morte’nin oyunculuğa attığı ilk büyük adımın bu dizi olduğunu söyleyebiliriz. Kendisi İspanya’da ki ününü bu dizide aldığı rol ile sağlamlaştırmıştır.  Dizinin IMDb puanı 5,4.

3.El Embarcadero

Alvaro Morte filmleri
Alvaro Morte filmleri

İngilizce The Pier ismi ile bilinen El Embarcadero en iyi Alvaro Morte dizileriarasında bulunuyor. Dizinin senaryosu Alex Pina ve Esther Martinez Lovato tarafından yazılmıştır. Romantik ve gerilim türlerinin işlendiği dizinin bölümleri ortalama olarak 50 dakika sürmektedir. Dizi 2019 yılında hayatımıza girmiştir.

Dizide ana karakterler arasında başarılı bir mimar olan Alexandra var. Alexandra kocası Oscar’ı gizemli bir şekilde kaydediyor. Polis memuru Conrada’dan aldığı telefon üzerine kocasının cesedini teşhis etmek için Albufera’ya gitmesi gerektiğini öğreniyor. Alexandra kocasının ölümünün bir cinayet sonucu olduğunu düşünüyor. Bu gizemli ölümü araştırmaya başlayan Aleksandra bazı sırlar ile yüzleşmek zorunda kalıyor. Aleksandra kocasının aslında iki farklı hayatı olduğunu öğreniyor. 15 yıldır birlikte olduğu kocasının kendisi dışında Veronica adında bir kadın ile ilişkisi olduğunu öğreniyor. Ardından sahte bir kimliğe bürünerek kocasının ilişki yaşadığı kadını tanımaya çalışıyor.

El Embarcaderodizisinde Oscar rolünü başarılı oyuncu Alvaro Morte üstleniyor. Alexandra rolünde Veronica Sanchez’i Veronica rolünde Irene Arcos’u görüyoruz. Dizide ayrıca Roberto Enriquez, Cecilia Roth,MartaMilans, Paco Manzanedo, Miquel Fernandez, Antonio Garrido gibi oyuncular rol üstleniyor. Dizinin IMDb puanı 7,3.

  1. Durante La Tormenta

En iyi Alvaro Morte film ve dizileri arasında sayabileceğimiz fırtına anı anlamına gelen Durante La Tormenta Alvaro Morte’nin başrol oynadığı bir filmdir. Filmin yönetmenliğini yapan Oriol Paulo aynı zamanda filmin senaryosunu da yazmıştır. İspanyol yapımı film dram ve gerilim türlerini işlemektedir. Filmin toplam gösterim süresi 2 saat 8 dakikadır.

Filmde 9 Kasım 1894 tarihinde şiddetli bir fırtına çıkıyor. O sırada 12 yaşında olan Nico fırtınaya evinin camından izliyor. İzlerken komşusunun evinde bir gariplik olduğunu fark ediyor. Evden gelen sesler yüzünden korkan Nico yardım etmek için komşusunun evine gidiyor. Gittiğinde ise komşusu Prieto’nun eşinin ölmüş olduğunu görüyor. Prieto’dan kaçarak eve gitmeye çalışan Nico bu esnada bir trafik kazası geçirip hayatını kaybediyor. Aradan 25 yıl geçmesinden sonra Vera adındaki birisi kocası David ve çocukları ile birlikte Nico’nun evine taşınıyor. Vera evde Nico’nun gitar çalarken kaydettiği kasetlere ulaşıyor. Bunun üzerine Vera ir kamera ve televizyon kullanarak Nico’nun hayatını kurtarıyor. Fakat Vera’nın geçmişe bu şekilde müdahale etmesi onun hayatında değişiklikler olmasına yol açıyor.

Senaryosu ile dikkatleri üzerine çeken filmde Vera rolünü Adriana Ugarte üstleniyor. Filmin diğer oyuncuları arasında ise Alvaro Morte, Nora Navas, Chino Darin ve Javier Gutierrez bulunuyor. Filmin IMDb puanı 7,4.

1.La Casa De Papel

Alvaro Morte
Alvaro Morte

İngilizcede Money Heist olarak çevrilen İspanyol yapımı La Casa De Papel bir soygun ve suç dizisi. Dizinin uyarlaması Alex Pina tarafından yapılmıştır. 4 sezon 38 bölümden oluşmaktadır. Dizinin ilk bölümü 2 Mayıs 2017 tarihinde yayınlanmıştır. Açılış müziği olarak My Life İs Going On şarkısı kullanılmıştır. Dizi İspanya’da televizyon kanalı olan Antena 3’te ve Netflix’te yayınlanmıştır. Antena 3’te yayımlanan bölümlerin gösterim süresi 67 ile 77 dakika arasında değişirken Netflix’te yayınlanan bölümlerin gösterim süresi 41 ile 57 dakika arasında değişmektedir. Netflix 2017 yılında dizinin dijital yayın haklarını satın almıştır.

En iyi Alvaro Morte filmleri dizileri arasında bulunan La Casa De Papel dizisinin oyuncu kadrosu oldukça geniş. Dizinin başrollerinde Alvaro Morte’ye Ursula Corbero, İtziar İtuno, Pedro Alonso, Alba Flores, Miguel, Herran, Jaime Lorente, Esther Acebo, Enrique Arce, Maria Pedraza, Farkı Peric ve Kiti Manver eşlik etmiştir.

Dizide Alvaro Morte bir suç dehasını canlandırıyor. Alvaro Morte’nin canlandırdığı profesör 8 kişiden oluşan bir çete ile İspanya Kraliyet Darphanesi’ni ele geçirip darphanedeki kişileri de rehin olarak alıyor. Profesörün ve ekibin polisi kolayca yönlendirmeleri ve yaptıkları zekice planlar ise izlemeye değer.Dizinin IMDb puanı 8,4.

Ayten

Moda danışmanıyım... İnternetteki kirlenmiş, yanlış moda bilgileri, kötü kombin önerilerinden sizleri kurtarmak, doğru, gerçekçi, yararlı moda önerileri vermek amacıyla bu sitede çalışmaktayım. Okuyucularıma sevgiler ... Ayten Mutlu

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir