Moda ve Kombin Önerileri

En Güzel Trend Kazak Modelleri ve Kombinleri

27.09.2017
806
En Güzel Trend Kazak Modelleri ve Kombinleri

Kazak Kombinleri Önerileri ve Kazak Modelleri

Yaz mevsiminden çıkalı birkaç ay olmaktadır, fakat birçok kişi hala yaz mevsiminden çıkamamış durumdadır. Şunu söyleyebilirim ki, aslında siz isteseniz de istemeseniz da kış mevsimine yaklaşmaktayız.

Hal böyle olunca, kış için alacağımız kazak, pantolon gibi giysiler kafamızı karıştırmaktadır. ‘’Acaba bu pantolonla, şu kazak birbirine uyar mı?’’ gibi sorular zihni yormaktadır.

Bu yazımda, sizlere önereceğim kış kazağı kombinleri ile kış mevsimini severek ve mevsime hazır olarak gireceksiniz.

Yazıya kadınlar için oluşturulacak kazak kombinleriyle başlayacak olursa, kış aylarında kullanılan, kadınların en çok sevdiği ve ilgi duyduğu parçaların başında kuşkusuz pantolonlar, kazaklar ve montlar gelmektedir. Eğer bu parçaları, doğru bir şekilde kazak kombinlediğinizde bambaşka bir görünüme sahip oluyorsunuz. Şişme ya da deri montlar eskisi gibi gözünüze güzel gelmiyorsa, kıyafetinizi hareketlendirecek bir palto giyebilirsiniz. Giydiğiniz paltonun içine, rahatlıkla bir ceket giyebilirsiniz. Sakın, giydiğiniz ceket paltodan uzun olmasın ve dar olmasına özen gösterin.

Hem uzun hem de zayıf görünmek benim vazgeçilmezim diyorsanız, monokromatik, başka bir deyişle, tek renk giyinmek tam da size göre bir kombin.

Şu an bile definelerde sıkça karşılaştığımız bu kombini, sokaklara taşıyarak ilgileri üzerinize çekebilirsiniz. Oluşturduğunuz tek renk siyah ise, elinize beyaz bir çanta alarak, kıyafetinizi tamamlayabilirsiniz. Düz kazaklardan sıkıldıysanız, örgü kazaklar bu sene tam size göre. Kullanacağınız takılarla beraber, eşsiz bir ikiliye sahip olacaksınız.

Kadınlar gibi erkekler de kombinlere önem vermektedir. Erkekler için oluşturulacak kombinlerde, özellikle montlarda ve paltolarda kırmızının tonları dikkat çekmektedir.  Bu sayede gösterişsiz şıklığın gidişatını, tek bir parça ile tamamen ters yöne çevirmektedir.

Her sene olduğu gibi bu sene de, deri montlar ve içine giyilen kazak sayesinde, erkeklerin eşsiz bir görünüme sahip olmasını sağlıyor.

Bu sene hangi triko ve kazakların trend olduğu, mağazalardaki raflarda gördüğümüz desenleri yazımıza aldık. Bu kış şüphesiz ki Ekose ve leopar havası estiğini görüyoruz. Her kadının bu kış, gardırobunda bu desenlerden oluşan parçaları bulundurmalarını şiddetle tavsiye ediyoruz. Bu yıl trendleri ile birlikte adeta geçmiş zamana yolculuk yaptık. 80’li ve 90’lı yılların modası tekrar yerini almış durumda anlayacağınız.

Kış Modası ve Modellerinde Triko ve Kazak Modelleri

Soğuk günlerin gelmesi ile size ne giyeceğiniz konusunda birkaç ipucu vermek için bu konuyu kaleme aldık. Bakalım  sonbahar-kış modasında hangi triko ve kazaklar trend, hangileri daha çok dikkat çekiyor.

Öncelikle sizler için mağazaları gezmek ile işe koyulduk. Pullu kazaklar, bu yıl oldukça göz dolduruyor. Geçen yıl alamadığınız ama çok pişman olduğunuz düşük omuzlu trikolar da her mağazada mevcut. Neon renkler bu yıl da raflarda yerini almış durumda. Benim önerim uzun boylular için uzun salaş trikolar tercih etmeleri, kısa boylu iseniz uzun trikolardan acilen uzaklaşmanız yararınıza olacaktır. Çünkü bu sizi daha da kısa gösterecektir. Ayrıca dikkat edilmesi gereken bir diğer husus ise, enine çizgilerin kişiyi olduğundan daha kilolu göstereceğidir. Bu nedenle kiloluysanız boyuna çizgileri tercih edin.

Bu sene kendine aşık ettiren triko ve kazaklar hiç şüphesiz ekoseli olanlar. Bildiğim kadarıyla İskoçya’dan tüm dünyaya yayılmış bir desen.

 

Fırfırları hemen hemen her kıyafette rahatlıkla görmekteyiz. Eteklerden, elbiselerden sonra bu fırfır detayı kazaklara da yansıdı.

Fırfır Kollu Kazak Modelleri

Bu fırfır detayı sayesinde özel davetlerde bile, örneğin yılbaşı partilerinde bile rahatlıkla giyebilirsiniz.

Çan Kollu Kazak Modelleri


Fırfır kollu kazaklardan sonra devamı niteliğinde ortaya çıkan çan kollu kazaklar için yeni moda kazak modellerinden diyebiliriz. Bu model kazakları mini, midi boy eteklerle kullanarak şıklığı yakalayabilirsiniz. Yalnız bu model kazak giydiğinizde mont veya ceket giymeniz biraz sıkıntı olabilir. Bu yüzden dar kollu mont- ceketlerden ziyade kollarınızın rahat edeceği bir seçim yapmanızı tavsiye ederiz.

Oversized Kazak Modelleri


Bu yıl oldukça öne çıkan modellerden biri de bol ve salaş kazaklar olmuştur. Rahat olmayı seven kadınlar için güzel bir tercih olan bu model kazaklarla aynı zamanda birçok kombin yaratabilirsiniz.

Yarasa Kollu Kazak Modelleri


Yarasa kollu kazaklar, bu yılki kazak modası içinde kendine yer edinen kazak modellerinden biri olmuştur.

Boğazlı Kazak Modelleri


Her ne kadar klasik kazak modeli olsa da bu yıl da öne çıkan modeller arasında boğazlı (balıkçı yaka) kazaklar yerini almıştır. Aynı zamanda uzun saçlara sahipseniz saçlarınızı boğaz kısmından içeri sokarak trend görünüm yakalayabilirsiniz.

Omuzları Açık Kazak Modelleri


Geçtiğimiz sezonlarda trendi yakalayan ve oldukça karşılaştığımız omuzları açık kazakları istediğiniz şekilde, ya omuzları pencereli ya straplez formda ya da düşük omuz olarak kullanabilirsiniz.

Kısa Kazak Modelleri


Kısa kazakları bir yüksel bel pantolon ile güzel kombinleyebilirsiniz. Fakat kısa kazakların içine uzun gömlek giyilmesi oldukça trend.

Yırtmaçlı Kazak Modelleri


2015 yılından bu yana öne çıkan bu modelleri pantolonlarla çok kolay kombinleyebilirsiniz. Bohem stil yaratmak için uzun eteklerle ve midi A kesim eteklerle de kullanabilirsiniz.

 

 

 

 

 

 

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.