Moda ve Kombin Önerileri

En Güzel Stiletto Ayakkabı Modelleri ve Modası

04.12.2019
193
En Güzel Stiletto Ayakkabı Modelleri ve Modası

Stilettolar zariftir, şıktır ve her ortama yakışır. Kadınlar bir kez alıştı mı asla bırakamazlar stiletto modellerinden birini. Eğer stiletto modelleri tercih edeceksiniz konforu bir kenara bırakmanız gerekiyor.

Kadınlar için şıklık demek fedakarlık demektir. Her ne kadar stilettoların uzmanlar tarafından sağlığa zararlı olduğu söylense de stiletto ayakkabı modellerinden birini giymek isteyen bir kadın mutlaka o stilettoyu giyecektir. Sağlığa zararlı olup olmamasını da pek umursamazlar.

Stiletto Ayakkabı Modelleri Şıklığı Bir Harika

Zarafetin ayakta bulunuş biçimi olan stiletto kadınlara özgüven sağlıyor. Stilettoyu giydiğiniz andan itibaren parmak uçlarınızda zarafeti hissedeceksiniz. Stilettoların ince topuklu olması ve sivri burunlu olması ayrı bir zarafet katar. Bu detaylar kadınlara ayrı bir zarafet katar. Stilettoları her türlü kıyafetinizin altına tercih edebilirsiniz. İster kot pantolonunuzla tercih edip spor bir görünüm oluştururunuz. İsterseniz kalem eteğin altına giyip ofis stilinizi yaratırsınız. İsterseniz abiyelerinizle beraber düğün kombinlerinizde kullanabilirsiniz. Anlayacağınız stiletto kullanımı geniş bir yelpazeye sahip.

Kalem Eteğin Vazgeçilmezi Stilettodur

Kalem etek ve stiletto ikilisinin namını duymayan yoktur sanırım. Bu ikilinin yarattığı seksi hava her kadına özgüven verir niteliktedir. Özellikle ofis ortamında tercih edeceğiniz bu kombine gömlek veya dar kazaklarla şık görüntüler elde edebilirsiniz.

Stiletto Tercih Ederken Nelere Dikkat Etmeli?

Stillettoları tercih ederken 5 cm tercih etmeniz faydanıza olacaktır. Her ne kadar şıklığına düşkün olsa da sağlık yönüne de bakmamız gerekecektir.

Topuklu ayakkabılarda 5 cm tercih etmeniz ayak sağlığınız için önemlidir. Bunun dışında bel kalça ve duruşunuzu da destekliyor.

Stiletto Ayakkabı Modelleri Resimleri

Giyeceğiniz stillettoyu 8 cm ve üstü seçerseniz özellikle bu ayakkabı sivri uçlu olursa bel, kaça ve ayaklara anormal bir yüklenme gerçekleşir. Böylece sağlık yönünden olumsuz etkilenirsiniz.  Kas kasılmaları yaşayarak bedeninize zarar verebilirsiniz.

Ayaklara fazla yük bindiği için eklemlerde kireçlenme olabilir. Anlayacağınız fazla topuklu ayakkabı giymeniz sağlığınızı olumsuz yönde etkileyecektir.

5 cm topuk tercih ederek daha sağlıklı bir stil oluşturabilirsiniz.

 

 

 

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.