Moda ve Kombin Önerileri

En Güzel Kıyafet Seçimi ve Kombini Nasıl Olmalı?

04.11.2019
135
En Güzel Kıyafet Seçimi ve Kombini Nasıl Olmalı?

Doğru Kıyafet Seçimi ve Güzel Kıyafet Kombini Nasıl olmalı?

Kıyafet alışverişinde yapmak zor ve kafa karıştırıcı olabilir. Bazen bir fikri aklınızda tutarak bir mağazaya gidersiniz, ancak oraya vardığınızda nerede başlayacağınızdan hiç emin olamazsınız.

Bambaşka hissettiğiniz pek çok farklı stil, kesim, ebat, renk ve marka var. İyi görünen kıyafet hakkında fikir sahibi olmak iyi giysileri çok daha kolay seçmenizi sağlayacaktır.

Peki kafa karışıklığı yaşamamak için kıyafet seçimi nasıl olmalı?

 

Hangi özellikleri vurgulamak istediğinize karar verin. 

 • Desenler – Dikey çizgileri olan giysiler genellikle bedeninizi daha ince gösterecektir. Yatay şeritler ise genellikle bedeninizi daha geniş gösterir hale getirecek. Parlak dikkat çekici desenler, etraftaki gözleri ister istemez size döndürecektir; bu nedenle büstünüzü vurgulamak isterseniz parlak desenli bir gömlek iyi bir strateji olacaktır. Siyah, sağlam parçalar, özellikle parlak desenlerle eşleştirildiğinde, vücudunuzun belirli bölgelerini vurgulayabilirsiniz.
 • Bel stili – Düşük belli boylar vücudunuzu daha iyi tanımlanmış bir bel ile daha düzgün görünebilir. İmparatorluk belleri büstünüzü vurgulamaya yardımcı olabilir.
 • Özel dikim – Özel giyim ile giyilen kıyafetler, vücudunuzun herhangi bir bölümünü vurgulamak ve şekillendirmek için kullanılabilir. Omuz da ki vatkalar omuzlarınızı daha geniş gösterebilirken, Boxy dış giyim üst bedeninizi daha hantal gösterebilir. Paçaları katlanmış pantolonlar bacakları daha kalın gösterebilir.

 

 

Ölçülerinizi bilin. 

Tam ölçülerinizi akılda tutmak en iyisidir. Bir mezura ölçümü kullanın ve tam rakamları yazın. Yapmanız gereken ölçümler şunlardır: 

 • Şapkanın boyutlandırılması için başınızın çevresinde ölçün.
 • Kollar için üst koldan ölçün.
 • Boyun, erkek giyiminde daha önemlidir.
 • Göğüs veya büstünüzün en geniş veya en geniş kısmı.
 • Doğal bel ölçümü.

 

 

Kıyafetlerin size uyduğundan emin olun. 

Doğru giyinmek, iyi kıyafet seçmenin en önemli parçasıdır. Genel olarak, iyi oturan ama hoşa gitmeyen bir tarzda olan bir giysi, vücut şeklinizi daha da düzleştirmek için kullanılan bir tarzda zayıf bir uyuma sahip bir parçadan daha iyi görünecektir.

 • Uyan giysiler rahat olmalı ve hareketlerinizi engellemiyor, aksine çok havasız veya özensiz görünmüyorlar.
 • Kilo vermeyi planlıyorsanız, birkaç ay içinde sığacağınızı farzettiğiniz kıyafetler almayın. Bunun yerine  zayıfladıktan sonra o kıyafeti satın alın, hem böylece kilo verirken daha konsantre olursunuz.
 • Özellikle kısa boyluysanız pantolonlarınızı her zaman kalçanıza oturduğundan emin olun . Çok düşük bel pantolon sizi olduğundan çok daha kısa gösterecektir.

 

Şuan harika duruyor kıyafeti.

 Eğer bir giysi şu anda pek uymuyorsa , yaz için şekil aldığınızda harika görüneceğini mi düşünüyorsunuz ? Satın almak iyi bir fikir değildir. Bulunduğunuz modeli satın alın, zannettiğiniz kişiyi arayın. Hiç giyemeyeceğiniz kıyafetlerde para harcamak istemezsiniz.

 • Eğer bir ceket ya da ceket sonsuz düğme yapmazsa, uymaz. Bir boyut deneyin veya tamamen farklı bir tane seçin.
 • Bir kıyafet içinde batırıldıysan, buna uymaz. Eğer senden sarkıyorsa, farklı bir boyut seçmelisin. kıyafet seçimi nasıl olmalı konumuzu dikkate alarak kafa karışıklığından kurtulabilirsiniz.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.