Moda ve Kombin Önerileri

Eklem İltihabı Romatoid Artrit İçin Şifalı Bitki

13.09.2019
65
Eklem İltihabı Romatoid Artrit İçin Şifalı Bitki

Romatoid artrit en yaygın romatizmal hastalıktır ve daha fazla kadınlarda görülmekle birlikte nüfusun yüzde 0,5 inde bu hastalık mevcuttur.
Romatoid artrit sebebi henüz tam olarak açıklanamamıştır.
Ancak genetik faktörler ile bünyenin kendi dokularına karşı çalışması süreçleri ile bağlantıları mevcuttur.

Romatoid artrit tedavisi için önerilen bitkiler şunlardır:

Isırgan Otu:
Isırgan otunun dikenli yapraklarını ağrıyan eklemlerin üzerine sokturmak ağrılar için iyi bir yöntemdir. Ayrıca bitkinin yapraklarını buharda sebze gibi pişirerek de kullanabilirsiniz. Romatoid hastalıklar vakfı hergün alınacak mg borun romatoid artritin ve ostreoartrit ağrılarına faydası olacağını söylüyor. Buharda pişirerek kolayca hazırlayabileceğiniz 100 gramlık porsiyonla ya da bunun 3 katı ağırlığındaki taze yaprakla hazırladığınız porsiyonlarla önerilen 3 mg lık dozdan daha fazla bor almak anlamına geliyor. Bu da Romatoid Artrit için çok faydalıdır.

Biberiye:
Eski çağlarda “hafıza otu” olarak bilinen biberiye, hücre yaşlanmasını önleyen antioksidanlardan bol miktarda içerir. Zaten bu şekilde anılmasının en önemli nedeni içerdiği antioksidanlardır.

Amerikalı bir bitki üreticisi, balığa çıktığı bir gün balıklarının üzerini biberiye ile kaplayarak balıkların kokmasını engellemiştir. Sizde balıkları o şekilde biberiye ile kaplarsanız balıkların günlerce k0kmamasını sağlayabilirsiniz.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.