Genç Kız ModasıKadın ModasıSokak Modası

Eklektik giyim tarzı nedir

Farklı tarzlardan hoşlanıyorsanız ve zıtlığın uyumunu yansıtan bir tarz arıyorsanız eklektik moda tam size göre. Özgürlüğü simgeleyen bu modayı siz nasıl isterseniz öyle yorumlayabilirsiniz. Karma desen modası hakkında merak ettikleriniz yazımızda.

eklektik | Moda Ve Kombin Önerileri
eklektik

Eklektik Giyim Nasıl Yapılır?

Postmodernizmin yansıması olan eklektik giyim tarzında farklı dönem kıyafetleri kombin yapabilirsiniz. Farklı tarzların harmanlanmasıyla oluşan bu tarz keyfime göre demenin bir diğer halidir. Romantik, punk ve nostaljik parçaları aynı anda kullanabilirsiniz.  Hiçbir kuralı yoktur, alışıla gelmişin dışında giyinerek hayal dünyanızı da geliştirebilir ve arkadaşlarınız arasında fark yaratabilirsiniz.

Eklektik Giyim Kombinleri

Bu akıma ayak uydurmak istiyorsanız sınırlarınızı zorlamalısınız. Farklı desenleri kombin ederek muhteşem bir tarz yaratabilirsiniz. İsterseniz tek parça bir kıyafetinize farklı kumaşlardan eklemeler yaparak kendi tasarımınızı hazırlayabilirsiniz.

Kombin 1:  A kesin karmaşık desenli bir eteğin üzerine yatay çizgili bir kazak giyebilirsiniz. Altına dolgu topuklu ayakkabılar ve dilediğiniz her tarz takı ile eklektik modasını yansıtabilirsiniz.

Kombin 2:  Su yeşili çan model bir eteğin üzerine basic tshirt ve uzun geometrik desenli bol kesim bir hırka ile günlük hayatınızda dikkat çekebilirsiniz.

Kombin 3: Yeşil siyah yatay çizgili dizde biten eteğin üzerine tam zıttı lacivert bir gömlek giyebilirsiniz. Dilerseniz benzer tonlarda bir çanta takarak alışılmışın dışında bir tarz yaratabilirsiniz.

Çabasız Eklektik Tarz Nasıl Yapılır?

eklektik tarzlar | Moda Ve Kombin Önerileri
eklektik tarzlar

Yeni yeni bu tarzı merak ediyor ve sınırlarınızı aşmakta zorlanıyorsanız tek bir ana parça seçmek en doğrusu olacaktır. Örneğin Jean şort, salaş bir şalvar ana tercihiniz olabilir. Üzerine bol desenli tunik giyebilir ve büyük gözlükler ile bu modaya adım atabilirsiniz. Eklektik tarzın dünyada çok fazla sevilmesinin nedenlerinden biri de beden sınırlamasının olmamasıdır. Dar parçaları kullanmak istemeyen kişiler bol ve oversize seçimler ile istemediğiniz ve gizlenmesini istediğiniz bölgelerinizi arka plana atabilirsiniz.

Karmaşadan hoşlanmayan eklektik tarz severler için söylemek gerekir ki bu moda sen nasıl istersen öyle yorumlanır. Yani sade bir elbise için bile bu tarz olduğunu söyleyebilirsiniz. Özgürlüğün modası olduğunu kabul ederek hiçbir kısıtlamaya yer yok.

 
 

Ayten

Moda danışmanıyım... İnternetteki kirlenmiş, yanlış moda bilgileri, kötü kombin önerilerinden sizleri kurtarmak, doğru, gerçekçi, yararlı moda önerileri vermek amacıyla bu sitede çalışmaktayım. Okuyucularıma sevgiler ... Ayten Mutlu

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir