Ev Modası

Duvar Süslemesi Nasıl Yapılır?

Evlerimizin iç mekanı yada dış mekanı olsun ne kadar fazla dekorasyon yaparsak yapalım en büyük öge bence duvarlar üstüne gerçekleştirilen süslemelerdir diyebilirim.

Zira duvarlar da birazcık daha güzel duyu ve çağıl  görünümleri kazandırmak için ne olursa olsun sizler de tercihleriniz de yer vermelisiniz. Bu şık görünümlerden oluşan duvar dekorasyonlarını  birçok mağazalardan temin edebileceğimiz gibi biz de yaratıcılığımız yardımıyla  yapabilme olanağımız var. Söz gelişi  hiç aklınıza gelmeyecek ve fazla garip tasarımlardan oluşan stiller mevcut.

En hoş örneklerden biri ise eski gazeteler gibi atık malzemeler olarak gördüğümüz nesneleri bu şekilde değerlendireceğiz. Şimdi sizinle bir hayli yapımı  rahat ve kolay şekilde rengarenk çiçekleri hela kağıdı rulosu ile halletmeye çalışalım.

Kaç sayıda çiçek yapmak istiyorsanız o sayıda wc kağıdı rulosunu hazırlayın. İlk önce seçtiğiniz renkler de bu ruloları boyayın. Bir makas desteği ile şeritler halinde kati. Şeritleri açın ve her bir şerit bir çiçek yaprağını oluşturacak şekilde hazırlayın. Çiçeklerin orta kısmını yapabilmek için ise yaldızlı ipliklerle yapacağız.

Belirli büyüklükte bu yaldızlı ipliği kati ve yuvarlayın ve yapıştırıcı ile çiçeğin orta bölümüne yerleştirin. Duvara monte edebilmek için ise yapıştırıcı ile daire benzer biçimde tüm çiçekleri özenle yan yana yapıştırın. Son olarak ise duvarın en hoş bölümüne monte edin.  Görmüş olacaksınız ki her çiçek ayrı renkten yaptığımızdan ötürü resmen bahar esintisini evinizin duvarına yansıtmış olacaksınız.

 

Ayten

Moda danışmanıyım... İnternetteki kirlenmiş, yanlış moda bilgileri, kötü kombin önerilerinden sizleri kurtarmak, doğru, gerçekçi, yararlı moda önerileri vermek amacıyla bu sitede çalışmaktayım. Okuyucularıma sevgiler ... Ayten Mutlu

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir